Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zwiększenie powtórzeń Muscle Upów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Cześć!

3x w tygodniu zaczynam swój trening od muscle upów. Tydzień temu doszedłem maksymalnie do 5 powtórzeń, ale już ostatnie dwa nie były za bardzo dynamiczne i zawisnąłem na klatce i dopiero później się podniosłem do góry. Chciałbym dojść gdzieś tak do 10-15 dynamicznych muscle upów. Do tej pory robię 2 cykle piramidek od 1 do 4-5. Znajomy powiedział mi, że na niego podziałał taki sposób: 3x3 3x2 3x1. A co Wy sądzicie?


  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

na zwiększenie liczby powtórzeń to są:

 

1/ piramidki w górę (30 do 60 sek odpoczynku między seriami)

2/ zakładasz liczbę powtórzeń, np. 20, włączasz stoper i jedziesz, ile możesz w serii, ile chcesz przerw - byle dojść do 20 - z każdym kolejnym treningiem starasz się skrócić czas jego trwania

3/ zakładasz określony czas, np. 10 min., włączasz stoper i jedziesz. z każdym treningiem starasz się zrobić więcej powtórzeń

 

wszystkie są skuteczne, trenuj tym sposobem, który ci najbardziej pasuje

ja trenuje ostatnio piramidami i bardzo dobrze i wchodzą


  • 0

...


#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jest tutek od gimnastykow odnosnie MU (wspieranie ciagiem / wejscie silowe).

Rob w seriach cwiczenia tam opisane, a bedzie dobrze. Wiesz na jaki element musisz zwrocic uwage, wiec wykorzystaj to.

Wez tez pod uwage, ze MU to nie jest cwiczenie czysto silowe z punktu widzenia gimnastyki. Elementy koordynacyjne sa wazniejsze niz silowe.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Wiem, wiem. Mi właśnie zależy na tej koordynacji / dynamice.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych