Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ile razy w tygodniu trenujecie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Ciekaw jestem ile razy w tygodniu trenujecie, ile trwają wasze treningi i w ogóle ile czasu spędzacie pracując nad waszymi ciałami. W końcu to inwestycja na całe życie :)

 

Ja trenuję od 4 do 6 razy w tyg. Minimum 2 treningi siłowe i 2 wytrzymałościowe (bieganie lub obwody). Maksymalnie po 3 takie i takie.

 

Ostatnio mierzę sobie czas treningów i wychodzi mi średnio 1h na cały trening.


  • 0

...


#2
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

6x tygodniowo. Tylko trening siłowy. Co drugi dzień robię ten sam zestaw. Jedenzestaw, którym zaczynam tydzień, trwa 1-1,5h, a drugi zestaw robię jako obwód i robię go w 20-30 minut.


  • 0

#3
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Od poniedziałku do piątku po dwa treningi dziennie, rano (resety oraz nauka techniki z kettlami) i wieczorem (siła dla ludu). W poniedziałki i piątki interwały (max 80m). Sobota, niedziela to odpoczynek, czyli rodzina, znajomi.... Nie piję, nie palę i takie tam... Ogólnie sporo czasu poświęcam na treningi.  Korzystam z pierwszych dłuższych wakacji od pewnego czasu :)

I tutaj taka rada przy okazji: Jeżeli chcecie ćwiczyć dużo/ciężko to pamiętajcie, aby mieszać takie treningi z lekkimi, bądź cofać się w tył co jakiś czas. Najszybsza z pozoru droga (linia prosta) może nas po prostu zgubić...


  • 2

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

zgadzam się, dlatego nie robię treningów za wszelka cenę.

jak jestem zmęczony, bądź dodatkowe obowiązki mi wyskoczyły to nie trenuję.


  • 1

...


#5
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Ja trenuję 3 x w tygodniu, pn, śr, pt. Trening zajmuje mi ok. 40 min. W ostatnim tygodniu miałem dużo ciężkiej pracy i zrobiłem trening tylko w piątek. Zamierzam trenować całe życie więc jeśli coś wypada, że nie moge trenować to niespecjalnie się tym przejmuje bo czym jest 1 trening w stosunku do kilkudziesięciu lat :) Nie gonie za postępami, jeśli one przychodzą to się z nich cieszę, a jeśli jakiś tydzień wypadnie słabiej to trudno, tak musi być. Ciesze się treningami bo sprawiają mi przyjemność same w sobie, a siła, kondycja i wygląd ciała to efekt mojej rozrywki.


  • 2

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#6
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Trening siłowy zajmuję mi 60-90 min ,3 razy w tygodniu.Biegam metodą Gallowaya ,jakieś 20-30 min także 3 razy w tygodniu.

 

Mój rozkład wygląda następująco:

PN,ŚR,PT -treningi siłowe

WT,CZ,ND- bieganie

SB-wolne:)

 

Nigdy nie lubiłem biegać, jednak w końcu musiałem zacząć bo nie mam dostępu do roweru .Muszę Wam powiedzieć że spodobało mi się to :)


  • 0

#7
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Ja trenuję 6 dni w tygodniu.

 

Pn i Czw - pompki i przysiady

Wt i Pt - podciąganie

Śr i Sb - wznosy nóg i mostek

Niedziela wolne.

 

Treningi zajmują mi około 50 min lub 20-30 min w zależności czy dany cykl robię w 5x5 czy 5x10. Po cyklu który trwa 5 tygodni robię tydzień przerwy od jakichkolwiek ćwiczeń w celu regeneracji. Staram się za każdym razem zrobić założoną liczbę powtórzeń ale jeżeli czuję że nie dam rady kolejnego powtórzenia zrobić to nie żyłuję się byle je zrobić i nie robię go. Próbuję nadrobić "stracone powtórzenia" na następnym treningu ale również nie za wszelką cenę.  A w gorsze dni po prostu wydłużam przerwy między seriami ;)


  • 0

#8
grzechu11

grzechu11

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów

Pn Sr Pi treningi siłowe ze skazanego

Wt Czw ide na placyk poprogressowac figury ze SW ewentualnei zrobie jakies obwody wytrzymałosciowe 

Sb Ni wolne


  • 0

#9
pk187

pk187

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów

Ja mam 3 treningi siłowe w tygodniu + 2 razy z kettlami. Do tego codziennie resety, w weekendy jazda na rowerze (czasem na tygodniu). Na razie zrezygnowałem z biegania, żeby zobaczyć czy poprawią mi się czasy dzięki AF, spider crawl i treningu z kettlami. :) Co do czasów, to trening z kettlami krótki, bo około 12 min. oczywiście bez rozgrzewki itp., natomiast siłowy 45min-1h ;)


  • 0

#10
protzzi

protzzi

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • LokalizacjaKonstantynów Łódzki

Ja trenuje 3-4 razy w tygodniu głównie treningi siłowe.

Trening zajmuje ok. 1h.

Teraz miałem trochę dłuższą przerwę ale zaczyna się korbka nakręcać od nowa.

Po za treningami chodzę często na basen, rowerek, bieganie, piłka nożna itp.


  • 0

#11
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Aktualnie wakacje;

6x/tyg

3x siłówka

3x basen i statyka 

 

Siłówka trwa max 1:00-1:15

basen 1,5h

 

W szkole podobnie tyle, że gimnastyka 2x1,5h, basen 2x1,5h + w tym roku lekkoatletyka i ręczna no i siłówka dom 3x ; )


  • 0

#12
rafald27

rafald27

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaSJZ

pon czwartek - górne partie

wtorek piątek-  core + nogi

w wolne dni stanie na rękach+statyka

niedziela piłka nożna


  • 0

#13
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

5x w tyg:

 

Poniedziałek i piątek nogi na siłowni, 4-5 ćwiczeń na uda + 2 ćwiczenia na łydki, wszystkiego po 4-5 serii + rozgrzewka dobra + brzuch na siłce i drążek i dipy często między seriami na nogi, bo jak patrzę na ten drążek to nie mogę wytrzymać i muszę się po podciągać :P

 

Wtorek Środa i Sobota górne części ciała kalistenicznie + ewentualnie kamizelka obciążeniowa, czyli pompki, dipy, podciągania, muscle upy. W środę dochodzą kaptury na siłowni.

 

Trening góry zajmuje mi ok. godzine, czasem krócej, a nogi z rozciąganiem, itp + brzuch godzinę 20 minut.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#14
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Jeżeli jestem w rytmie treningowym to 3 razy w tygodniu poniedziałek, środa, piątek Proteo System. Cały trening z rozciąganiem trwa około lub ponad ponad półtorej godziny plus do tego codziennie rozciąganie (resety, rozciąganie według Lafay'a itp). Czasami jak mam ochotę to w dni nietreningowe dołączam tabatę.


  • 0

#15
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

ja lepiej nie będę pisał jak mój grafik wygląda

 

ale najlepszy plan to ten plan bez planu

 

Ghost W, Struc et Student87

macie racje !!!


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#16
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

14x w tygodniu
 

Rano 30 minut i wieczorem 30 minut.
Często jakąś sesję zamieniam na rower, pływanie lub sztuki walki, to wtedy wychodzi dłużej niż 30 minut.


  • 1

#17
lukas_da

lukas_da

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaKatowice
Normalnie 5 do 6 w tyg. 3x siłowy(pon,śr,pt), 2 lub 3 interwaly. Na końcu redukcji (docinka) dodaje poranne lekkie biegi.
  • 0

#18
Humbak

Humbak

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Docelowo 6x w tygodniu. Rano aeroby, w ciągu dnia siłowy. Nieraz jak mam 12h pracy to łączę treningi siłowe z dwóch dni i robię jednego.


  • 0

#19
p1uk

p1uk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 30 postów
  • LokalizacjaBiałystok

3 razy w tygodniu. W poniedziałek, środę oraz piątek. Trening zajmuje mi około 2h.


  • 0

#20
Cytrus

Cytrus

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaOkolice Wrocławia

5x w tygodniu, ewentualnie 6x

Co do czasu to zależy. Zazwyczaj w przedziale 2 godziny na siłowni i 3-5 na ścieżce zdrowia.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych