Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

obwod ramienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
beginner

beginner

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

witam od prawie 4.5 miesiaca robie pompki i chcialem sie dowiedziec czy 28-29 w obwodzie ramienia to duzo czy malo dodam ze jestem ektomorfikiem

waga: 57-59 kg

wzrost: okolo 172 cm

wiek: 16


  • 0

#2
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Jak na ten wiek to norma, od pompek Ci dużo ręka nie urośnie, chyba, że od diamentowych, bo bardzo mocno działają na triceps, a triceps to ~65% obwodu ramienia :) Zacznij się podciągać na drążku różnymi chwytami, chwyt neutralny jak masz możliwość, podchwyt, podchwyt wąski, nachwyt, rób dipy i wąskie/diamentowe pompki na triceps  i szybko urośnie do 35-37, potem idzie już wolniej progress.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#3
beginner

beginner

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Jak na ten wiek to norma, od pompek Ci dużo ręka nie urośnie, chyba, że od diamentowych, bo bardzo mocno działają na triceps, a triceps to ~65% obwodu ramienia :) Zacznij się podciągać na drążku różnymi chwytami, chwyt neutralny jak masz możliwość, podchwyt, podchwyt wąski, nachwyt, rób dipy i wąskie/diamentowe pompki na triceps  i szybko urośnie do 35-37, potem idzie już wolniej progress.

ok dzieki za porade :)


  • 0

#4
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

I pamiętaj, że musisz dużo jeść, przy tej wadze co masz, to kilka kg przytyjesz bez problemów na początku, ale potem będziesz stać w miejscu to musisz wpierdzielać jak głupi, ale zdrowo i dosyć czysto.


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#5
beginner

beginner

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

I pamiętaj, że musisz dużo jeść, przy tej wadze co masz, to kilka kg przytyjesz bez problemów na początku, ale potem będziesz stać w miejscu to musisz wpierdzielać jak głupi, ale zdrowo i dosyć czysto.

rozumiem


  • 0

#6
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Tak jak kolega wyzej polecil pompeczki diamentowe,super dziala na triceps. No a najwazniejsza kwestia to odzywianie. bez tego tysiace pompek i nawet sztanga Ci nie pomoze. Odpowiedni bilans kaloryczny na + i lapa pojdzie:)


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#7
grzechu11

grzechu11

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów

Pompki diamentowe owszem swietne wyjscie nie mniej na mnie lepiej podziałały dipy i rozwineły mi triceps w mgnieniu oka, bedac ekto powinienes sie zajadac jakby nie było jutra szczegolnie wegle 


  • 0

#8
beginner

beginner

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Pompki diamentowe owszem swietne wyjscie nie mniej na mnie lepiej podziałały dipy i rozwineły mi triceps w mgnieniu oka, bedac ekto powinienes sie zajadac jakby nie było jutra szczegolnie wegle 

staram sie zajadac :D


  • 0

#9
satanita

satanita

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 21 postów

ramię od pompek urośnie, od pompek(różnych) i podciągania(różne uchwyty) urośnie ładnie, dipy to już ogólnie pełny luksus który daje mega kopa ...a więc wykonując tylko te ćwiczenia  doszedłem z 36 do 42 (w zimę) teraz mam 41. Problem w tym, że optycznie biceps wygląda na mniejszy niż triceps (odwrotnie niż u kumpli co po siłowniach latają) i przy spięciu nie ma takiego fajnego efektu :P kup sobie kółka gimnastyczne, rób na nich dipy i podciągnięcia i pompki a zobaczysz jak fajnie mięśnie reagują na niestabilny punkt uchwytu ;-)


  • 0

#10
micha

micha

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
ja waże 66 wzrotu 183 i 34 w bicu podciągam się i pompuje 2 raz w tygodniu + dipy raz w tygodniu i łapy powoli rosną dodam ze nie prowadze żadnej diety pozdro !!!!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych