Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Foto motywacja i kilka wskazówek..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Wiem,że na forum każdy może wymądrzać się nie wiadomo ile ,ale sylwetka chyba jest najlepszym przykładem tego ,że trening daje efekty. Nie będę wam pokazywał,że potrafie robić przysiady na jednej nodze czy też pompki na jednej rece bo po prostu musicie mi zaufać i zobaczyć sami ,że te cwiczenia dają efekty. Mój cel to nadal podciągniecie sie na jednej recei jescze sporo wysiłku przedemną zanim dojde do tego i opanuje dokladnie to cwiczenie.

Swoją sylwetkę wypracowałem praktycznie na cwiczeniach z własną masą ciała nie licząc ciężarku jaki sobie doczepiałem do podciągnięc i dipów,ale było to tylko raz na jakiś czas:) Święta trójca? Pompka na jednej rece,przysiad na jednej nodze lub też przysiad bułgarski i podciąganie.

Kilka wskazówek,które mam nadzieje pomogą nie którym w treningu i diecie. Działały u mnie i może zadziałają u Ciebie.Zostaje tylko sprawdzić:)

 

Najpierw kilka wskazówek dot budowania mięsni!

 

Jeżeli jesteś z szczupły z natury a chcesz przybrać na wadze to ,,zapomnij o białku''. Tak, dobrze przeczytałeś! Mówiąc zapomnij mam na myśli to ,że nie ma sensu katować się 2gr białka na kilogram masy ciałą,odżywkami czy też twarogami. Od nadmiaru białka Twoje ciało będzie i tak je wydalać a nie przybierzesz ani na masie ani na sile. Ogranicz je do normalnych potrzeb i skup się na kaloriach.

 

Każdy może przybrać na masie koniec i kropka. Przekraczasz zapotrzebowanie nabierasz nie przekraczasz nie na bierasz i nie ma sensu sie rozdrabniac.

I nie pomoże CI ani sztanga ani pompki jezeli nie bedziesz tego sie trzymac.

 

Skup się na węglach. Wyobraz sobie jak koparka zamiast piachu ,pakuje CI do buzi węglowodany.Tak własnie masz sobie to wyobrażac kiedy jestes na masie.

 

Ja będać na masie opózniam śniadania ,ograniczam wode i skupiam się na tłuszczach i wymienionych węglach.

Opózniam śniadanie dlatego,żeby organizm oszczędzał i magazynował energie co nie sprawdza się przy 6 posiłkach dziennie bo wiecej posiłków podkreca i tak juz Twój szybki metabolizm. Ograniczam wode dlatego,że ciało wiedząc ,że ciagle bedzie miało wody pod dostatkiem nie oszczedza jej. I co z tego,że pijesz 4 litry dziennie jak ciało i tak jej nie zatrzymuje? Można od czasu do czasu wypić wiecej,żeby oczyscic oraganizm z tokstyn.

Tłuszcze zaś opózniaja metabolizm i jak połączycie razem te trzy aspekty wymienione wyżej wymienione i dołaczycie do tego dużo kalori nabierzecie mięsni uwierzcie:)

 

W tym momencie pomyślicie czy brać kalorie ze zdrowej żywności czy też z fastfoodów i czy ma to jakieś znaczenie. Dla mnie? Nie ma znaczenia, gdyż każdy pokarm i tak zamienia się w cukier i ciało nie ma na szczęscie takiej zdolnosci,że jeżeli zjesz hot-doga to ciało pomyśli.. o kurde zjadł hot- doga to musi mu pójśc w tłuszcz a jak zjesz kurczaka to powie..o gość sie stara dam mu w miesnie:D takze wnioski wyciagnicje sami.

 

Trening na to żeby być Shredded? Deficyt kaloryczny, wiecej powtórzeń ćwiczeń obojetnie czy siłownia czy kali. Stare ale się sprawdza. No i tutaj musze powiedzieć ,że  zpożywam na noc twaróg:P ale tylko dlatego ,że podkręca to metabolizm i spala w pewnym stopniu tłuszcz. Ale to tylko na redukcji!

 

Odżywki? Owszem, nie przejmuj się tym ,że ktoś powie po co to bierzesz jak i tak nic nie daje. Jesteś pajacem itp Skoro świat daje nam takie możliwości to dlaczego nie korzsytać z nich i ograniczać sie i udawać,że podąża się za jakąs stara szkoła czy inną bzdura? Olać to. Polecam oczywiście Kreatynę każdej postaci,wędlowodany,jeżeli nie lubisz twarogów lub jajek to białko i oczywiscie aminokwasy. Resztę odżywek możesz olać:D

 

I nie mam obsjesji na punkcie siły! Jeżeli dotarłeś już do pewnego momentu maksymalizacji siły Twojego ciała to pobaw się w wiecej powtórzeń. Potrenuj na wytrzymałość poeksperymentuj. Wykonuj dwa ulubione ćwiczenia. Rob to na co masz ochotę.Trening ma sprawiać przyjemnosc a nie dołować i ograniczać. A teraz kilka fotek bo się rozpisałem ;D z czasem może bede dodawac wiecej wskazowek jak mi sie cos przypomni a teraz lookajcie.

Aktualna waga 77kg i 181 cm wzrostu. Redukcja z 81 kg od maja:) Fotki są amatorskie i robione telefonem także uczulam  :D
 

Załączone pliki


  • 3

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#2
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Proste i na temat, nie będziesz dużo i czysto jadł to żadna siłownia Ci nie pomoże i tylko idioci sądzą, że kalistenika nie jest na mase. Jak najbardziej da się zbudować 95kg mięśni drążkiem, pompkami i dipami, ja w styczniu ważyłem 77kg, obecnie ważę 85kg, a nie miałem sztangi ani hantla w rękach. Funkcjonalność, mobilność i ogólna sprawność dużo na +, a i brzuch lepszy.


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#3
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

cóż

kilka ogólnych wskazówek dla początkujących - ok. może komuś się przyda

 

budowa?

bez urazy - do Lazara ci daleko, choć nie jest źle

 

rada ode mnie

bądź skromny, trenuj dalej i nie wmawiaj sobie, że jesteś kozak a osiągniesz dużo


  • 1

...


#4
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

cóż

kilka ogólnych wskazówek dla początkujących - ok. może komuś się przyda

 

budowa?

bez urazy - do Lazara ci daleko, choć nie jest źle

 

rada ode mnie

bądź skromny, trenuj dalej i nie wmawiaj sobie, że jesteś kozak a osiągniesz dużo

Dzięki ,ale w sumie do nikogo mi daleko bo ja nie chce być Lazarem ,Arnodlem czy kim kolwiek. Ja jestem sobą i cieszę sie z tego co wypracowałem. Jestem skromny i nie wmawiam sobie,że jestem kozak:) ale dzięki!


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#5
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

luzik

tak mi się z lazarem skojarzyło bo pozujesz jak on :) nic poza tym


  • 0

...


#6
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

A jaki staż?


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#7
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

luzik

tak mi się z lazarem skojarzyło bo pozujesz jak on :) nic poza tym

Spoko:) przecież każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie tak:)? ja nikomu krzywdy nie robie i jeżeli komuś ma to pomóc i zmotywować to warto moim zdaniem. A kto nie chce to oleje to i tyle!


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#8
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

A jaki staż?

Wcześniej siłownia 2 lata potem przerwa pół roku(kontuzja barku) i kalistenika teraz 1,5 roku:) czyli trening 3,5  roku. Mówiąc siłownia mam na myśli poręcze i drążek bo nie miałem w domu wiec chodziłem cwiczyc na siłownie. Oczywiscie nie ukrywam,ze dodawałem ciezaru i nie raz cwiczylem ze sztanga :) ale było to raczej urozmaicenie niż podstawa planu czy coś.


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#9
Szpytek787

Szpytek787

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Ja powiem tak.... fajnie wygladasz ale jednak jak na prawie 4 lata treningu to troche kiepsko ;) mam wrazenie ze nie wszystkie Twoje madrosci dzialaja ;)
  • 1

#10
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Byłem przygotowany na ośmiopak, pociętą klatkę i barki, ale ogólnie jest fajnie :)
Chciałbym jeszcze zobaczyć motyle, klatkę oraz nogi.
Pozdro!
  • 0

#11
GetShredded

GetShredded

    Semper Fidelis

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaPomorze

Ja powiem tak.... fajnie wygladasz ale jednak jak na prawie 4 lata treningu to troche kiepsko ;) mam wrazenie ze nie wszystkie Twoje madrosci dzialaja ;)

Spoko:) zauważ też ,że zdjecia są robione w złym świetle i telefonem. Na siłce w lustrach przy odpowiednim świetle wygladał bym zupełnie inaczej. No ale nie o to mi chodzi. Wstawiłem zdjęcia tylko po to,zeby sie podzielic z wami tym co osiagnalem chociaz nie jest to moze duzo. Ale nie napisalem przeciez wczesniej ze wygladam jak Denis Minin. Wygladam jak Ja i na tych zdjeciach jestem JA:)


  • 0

GetShredded- Dosłownie ,,być wyrzeźbionym''. Jednak można to rozumieć w inny sposób. Osoba tzw Shredded,może być osobą wysportowaną,wytrenowaną,zdrową. Osoba Shredded łączy w sobie piękno ciała, siłe,ogromne pokłady determinacji i samozaparcia,żeby osiągać postawione przed sobą cele i przez to zmieniać swoje życie na lepsze a przy okazji motywować innych :) Jeżeli dzięki Kalistenice lub też innej dyscyplinie zmieniasz swój los na lepszy,jeżeli masz sporo determinacji i motywacji ,żeby osiągać sukcesy i dzielić się nimi z innymi to możesz nazywać się Shredded. Witaj w klubie bracie!


#12
Motywator

Motywator

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Hej, ja też sporo ćiwczyłem na siłowni, ale miałem różne przerwy. Po prostu rożne priorytety sprawiły, że czasem przykladałem się bardziej. Zawsze to kwestia czasu. Teraz robię wiele innych rzeczy, skupiam się na prowadzeniu biznesów, dbam o relacje z bliskimi i mam w planach maraton :) Siłownia jest mi potrzebna aby utrzymać siłę i formę oraz organizm w dobrym samopoczuciu. Zauważam, że dłuższe odstępy czasu od siłowni powodują, że organizm jest taki nijaki:P

A Twoje zdjęcia są całkiem niezłe :)


  • 1

#13
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Bardzo fajnie, że wrzuciłeś fotki. Widzę, że najlepiej zbudowane masz ramiona :) Za to brzuch mógłbyś troszkę podkatować. Jeżeli robisz podciąganie na drążku to spróbuj sobie wykonywać je w pozycji gimnastycznej (hollow). To samo tyczy się dipów. Jeżeli się do tego przyłożysz to otrzymasz świetny izometryczny trening brzucha. Przy twoim poziomie tkanki tłuszczowej powinieneś szybciutko zrobić fajny 6, a może 8 pak. Świetną opcją są również biegi interwałowe jeżeli chodzi o brzuch, np 6x50m. Mam nadzieję, że przyda ci się na coś moja rada.

Pozdrawiam i życzę sukcesów! 


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych