Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Poręcze do ćwiczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
krzysiek02

krzysiek02

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam. Planuje zrobić poręcze do ćwiczenia. Mam do wyboru rurkę średnicy 4.5cm lub 5cm. Która będzie lepsza. Jak ma być długość poręczy, wysokość oraz ich rozstaw?


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

http://kalistenikapo...pompek/?p=86107

 

to link do moich poręczy. Rurka fi 45mm. Trzyma się pewnie. Nie są za grube, aby był problem z chwytem, ani za cienkie, aby czuć dyskomfort przy długich podporach.

 

Wysokość, ja zrobiłem tak, aby nie dotykać stopami ziemi przy pełnym zgięciu przy dipach. Szerokość mam regulowaną i taką polecam, ponieważ czasami różne ćwiczenia wymagają różnej szerokości (optymalnie to szerokość barków).

 

Długość poręczy - jak najdłuższe. Pomocne to jest przy chodzeniu w podporze lub przy wymachach nóg.

 

Wymiary możesz zaczerpnąć z moich. Ćwiczy się idealnie, są stabilne, nie ruszają się na boki, a przy wymachach nie ruszają się przód tył.


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
krzysiek02

krzysiek02

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Jak najdłuższe czyli ile 2m starczy? Ja myślałem żeby je w ziemi zamocować jakoś na stałe albo wziać 4 rurki o szerszej średnicy wmórować je w ziemie na równo z podlożem i zrobić wyjmowane te poręcze. Jak połoczyć te rurki? Kolankiem czy zespawać tak jak ty?


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

U mnie wszystko jest rozłączane. Poręcze mogę wyjąć z "filarów". Podstawę mogę odczepić od "filarów". Wszystko na zasadzie profili o większej i mniejszej średnicy.

Taki wariant pozwala na złożenie i zajęcie małej powierzchni np za szafą :P

 

Jeśli chcesz je montować w ziemi to zrób jak najdłuższe. 2m brzmi rozsądnie.

 

Możliwość wyjmowania z ziemi będzie praktyczniejsze, bo nie zawsze przecież będziesz potrzebował z nich korzystać, a kawałem ziemi np do raczkowania zawsze się przyda. Musisz tylko zastosować zaślepki, aby woda lub piach się nie dostał do rurek wkopanych w ziemię. Wszystko uzbroić i zalać betonem.

 

Jeśli planujesz długie poręcze i ćwiczenia gimnastyczne to polecam zastosować poręcze drewniane. Mają lepszą sprężystość i przy niektórych elementach będzie mniejsze obciążenie barków. Ja mam całość z metalu i narazie nie narzekam, ale w przyszłości pewnie progres wymusi na mnie zmianę na drewniane. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Szpytek787

Szpytek787

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
Ja mam pytanie jakie masz mozliwosci? Spawarka, szlifierka katowa?
  • 0

#6
krzysiek02

krzysiek02

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Ja mam pytanie jakie masz mozliwosci? Spawarka, szlifierka katowa?

Spawarka, szlifierka kontowa, wiertarka. Szkoda, ze nie mam gwintownicy bo bym zrobił to skręcane a jedynie do ziemi były wkładane.


  • 0

#7
Szpytek787

Szpytek787

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów
To najlepiej bd jak wyspawasz sobie dwie niezalezne porecze stacjonarne, w lato tak jak chcesz bd je wyciagal na dwor, a w zimie bd mogl je wniesc do domu ;) co do wymiarow, staraj sie zrobic jak najwyzsze ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych