Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wciskanie 17,5 kg odważnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

Siema. Jaki polecilibyście program treningowy na zwiększenie ilości powtórzeń w wyciskaniu 17,5kg odważnika? Wczoraj miałem takie zawody w których właśnie taka konkurencja była i podniosłem ten odważnik 39 razy ale nieoficjalnie ponieważ akurat w tej konkurencji nie startowałem. Nie wiem jaki jest rekord Polski w wyciskaniu takiego odważnika ale słyszałem że ktoś podobno 80 razy go podniósł. W związku z tym jaki polecilibyście trening ? Smarowanie gwintów będzie tutaj dobre? Chciałbym za rok wystartować w tych zawodach i wygrać je i może pobić jakiś rekordzik :) Czekam na jakieś ciekawe plany :)


  • 0

#2
pk187

pk187

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów

Najlepiej jeśli przeczytasz "Wielkie wejście odważników kulowych" Pavel'a Tsatsouline'a. Tam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania oraz dużo przydatnej wiedzy na temat treningu z kettlami. :)


  • 0

#3
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Smarowanie gwintów w ogóle nie jest dobre.

A 17,5kg to jest ciężar dla początkujących, na zawodach z reguły używa się 24 i 32kg. ;)

 

Z "Wielkiego wejścia odważników kulowych" się dowiesz sporo, ale na pewno nie jak ćwiczyć, żeby wiele razy podnieść odważnik.

 

Możesz sobie robić np. drabiny, serie wysokopowtórzeniowe itp, rozglądaj się za planami wytrzymałościowymi, bo na tym polega właśnie zwiększanie ilości powtórzeń. ;)


  • 1

66668745.png


#4
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

Oki poszukam planów wytrzymałościowych :)


  • 0

#5
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

A nie lepiej zbudować więcej siły, dojść do odważnika 24kg i wtedy zacząć pracować nad wytrzymałością?


  • 0

66668745.png


#6
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

Tak jak napisałem są takie zawody co roku gdzie wyciska się odważnik 17,5kg więc taki ciężar chcę podnieść jak największą ilość razy.


  • 0

#7
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Wytrzymałość to przedłużona siła. Warto najpierw popracować na siłą po to żeby mieć dobrą bazę pod budowanie wytrzymałości. Jeżeli nie boisz się eksperymentować to możesz użyć planu Pavla (klik) zamieniając podciąganie na wyciskanie. 
Jaka była technika wyciskania odważnika na zawodach? Mogłeś uginać nogi? 


  • 0

#8
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

Nie właśnie bez uginania nóg. Odważnik dołem musi dotknąć ramienia i w górę.


  • 0

#9
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

Wytrzymałość to przedłużona siła. Warto najpierw popracować na siłą po to żeby mieć dobrą bazę pod budowanie wytrzymałości. Jeżeli nie boisz się eksperymentować to możesz użyć planu Pavla (klik) zamieniając podciąganie na wyciskanie. 
Jaka była technika wyciskania odważnika na zawodach? Mogłeś uginać nogi? 

Dobry ten plan który podałeś:) Będę nim ćwiczył :) dziś zacząłem pierwszy trening... niestety ale nie miałem czasu na trening przez ten rok więc teraz nadrabiam zaległości :) Czy program z ,, siły dla ludu" nie będzie przeszkadzał z budowaniem wytrzymałości tym planem pod wyciskanie odważnika? Bo ćwiczę aktualnie pon, śr, piątek siła dla ludu i we wtorek, czwartek i sobota skazany na trening. Nie czuję przemęczenia. Myśl, że jak codziennie będę robił te kilka serii według tego planu który podałeś to będzie ok. Trochę tego duzo i łączę siłe z wytrzymałością ale regeneruję się bez problemu więc myślę, że nie zaszkodzi dodatkowo ten plan. Jeśli chodzi o zbudowanie siły to uważam, że mam jej wystarczająco. W wyciskaniu bocznym ze sztangą na 1 RM podnoszę 45 kg więc siłę jako taką mam;p i cały czas ją buduję :)


  • 0

#10
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Odnośnie rekordów z odważnikami ----> KLIK


  • 0

#11
Łukaszzz

Łukaszzz

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów

Patrzyłem ten plan który podaliście w linku i zastanawia mnie jedna rzecz. Przy planie 25 powtórzeń mamy następujący schemat:

1 dzień- 25RMx20, 16, 12, 8, 4

2 dzień- 25RMx20, 16, 12, 8, 8 itd

po 5 dniu mamy jeden dzień wolnego i później:

1 dzień- 25RMx22, etc no właśnie jak dalej?

2 dzień wyglądałby następująco: 25x22,20,16,12,12

3 dzień: 25x22,20,16,16,12

4 dzień 25x22,20,20,16,12

5 dzień 25x22,22,20,16,12

I załóżmy, że robimy teraz 3 tydzień. Z tego co wynika to plan byłby taki\

1 dzień 25x24,22,20,16,12

2 dzień 25x24,22,20,16,16 etc

I teraz mamy 4 tydzień który wyglądałby tak:

1 dzień 25x26? czyli w drugiej serii robimy więcej powtórzeń niż w I serii?

cały I dzień wyglądałby tak:

25x26,24,22,18,14

Nie rozumiem tego planu 25 powtórzeń. Te pierwsze plany są opisane jasno z każdym tygodniem zwiększamy liczbę powtórzeń w I dniu a w tym planie jest inaczej albo może mam rozumieć że ,,25x20" to oznacza tylko że robimy najpierw 20 powtórzeń a nie 25? Czy ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć? Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi.Nie czaję tego 25x20 to oznacza, że I seria 25 a II 20 powtórzeń? Jeżeli tak to ten plan w późniejszych tygodniach nie miałby sensu bo w II serii wykonywalibyśmy o wiele więcej powtórzeń niż w I np. w 6 alkbo 7 tygodniu zaczynalibyśmy I serię od 25 powtórzeń a w drugiej robilibyśmy 34 albo i więcej.


  • 0

#12
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Też bym się rzucił na większe ciężary. 16-kę przed chwilą dla testu wycisnąłem 20 razy po treningu, więc normalnie powiedzmy wycisnąłbym 25 razy. 24 kg wyciskam 3-5 powtórzeń. Od kiedy kupiłem 24 kg 16ka automatycznie wydaje się lżejsza. Myślę, że spokojnie możesz nawet dojść do wyciskania 32 kg, wtedy ciężar na zawodach będzie leciutki jak piórko. Na Twoim miejscu skupiłbym się przez 6-9 miesięcy na sile, a potem przed zawodami jakiś ukierunkowany program na ilość powtórzeń. Oczywiście nie musisz się sugerować, bo ja nigdy się do żadnych zawodów nie przygotowywałem, po prostu jestem przekonany w wartość pracy nad siłą :P


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#13
Łukaszzz

Łukaszzz

    Member

  • Użytkownik
  • 26 postów

W książce Pavla ,, więcej niż bodybuilding" było napisane o podciąganiu się z obciążeniem jeżeli chcemy zwiększyć ilość w  podciąganiu bez obciążenia. Problem w tym, że zawody są za 3 tygodnie ;] więc mam mało czasu i chcę poprawić wynik o jakieś 5-10 powtórzeń w ciągu tych trzech tygodni. Odważnik 17,5kg jestem w stanie aktualnie podnieść 40 razy. 25kg 16 razy. Myślę, że faktycznie będzie lepiej jak przez te 3 tyg będę trenował z większym obciążeniem np. 25kg. Tytko mam do dyspozycji sztangielkę, a nie odważnik 25kg ale dobre i to:) W tym przypadku chyba lepiej będzie wykonywać drabiny z obciążeniem 25kg, a od czasu do czasu potrenować z odważnikiem 17,5 kg w kilku seriach na 90/95% maksymalnej liczby powtórzeń. Ewentualnie 2 razy dziennie : rano drabiny z obciążeniem 25kg, a wieczorem plan fighter pull up z obciążeniem 25kg.


Użytkownik Łukaszzz edytował ten post 03 lipca 2016 - 23:40

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych