Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dipy czy pompki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Mateusz42224

Mateusz42224

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Witam zamierzam budowac siłę planem 5x5 przez całe wakacje i sam nie wiem czy jeżeli bd robił dipsy i stopniowo dokładał obciażenie to wtedy nie robić zwyklych pompek w ogóle? Chodzi mi o to że niektórzy mówią że dipsy są dobre tylko na dół klatki  i sam nie wiem mam mentlik w glowie proszę o odpowiedz . :)


  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

robić to i to

 

dipy 5x5

pompki jako uzupełnienie

 

na hspu osobny plan 5x5

pompki jako uzupełnienie

 

pompki są bardzo dobre ale to relatywnie łatwe ćwiczenie więc warto robić je na końcu jak już jesteśmy styrani

pompki na 3 krzesłach to jest wyzwanie. robisz je oczywiście od pełnego wyprostu do pełnego ugięcia ramion - do oporu - może nie na początku, by barków nie zepsuć ale stopniowo się obniżać

 

niektórzy mówią, że dipy są dobre na wszystko i nie trzeba innych ćwiczeń na push, moim zdaniem się mylą

masz 3 płaszczyzny ruchu w treningu pchającym: w dół - dipy, w przód pompki,  w górę - hspu

musisz je robić wszystkie jak chcesz się rozwijać wszechstronnie

 

można robić non stop tylko dipy i podciąganie ale za jakiś czas może się okazać, że masz dużą dysproporcję, zarówno w masie jak i sile na barkach i klacie

 

dobrym patentem jest robienie dipów w wąskim rozstawie a pompek w szerokim lub na odwrót lub co jakiś czas zmieniać system


  • 0

...


#3
Kroniki

Kroniki

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Ja robię raz w tygodniu dipy systemem 5x5, oraz raz w tygodniu pompki z progresją. Zarówno Dipy i pompki to fajne ćwiczenia, nie zrezygnowałbym z jednego z nich na rzecz drugiego.


  • 0

#4
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Oba robić. To podstawa.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#5
Mateusz42224

Mateusz42224

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

A jak to jest z dokładaniem ciężaru , jeżeli chce robić siłę i potrafię już zrobić 5x5 hspu , odejść od szafy i próbować bez pomocy ? A co z pompkami na jednej ręce jeżeli potrafię robić 5x5 to dokładać ciężar? Tak samo te pompki uzupełniające też mogę dokładać ciężar? Przepraszam za tyle pytań ale sam nie jestem pewien .


  • 0

#6
Kroniki

Kroniki

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Bez pomocy możesz robić jak najbardziej, wszystkie mięśnie stabilizujące będą działać świetnie. Pompki na jednej ręce możesz zawsze dać nogi wyżej no na taboret, potem przejść na pompki na jednej nodze i jednej ręce (Nagi Wojownik). Jeżeli chcesz robić pompki jako ćwiczenie uzupełniające, robiąc je na końcu treningu wątpię że będzie potrzebne dołożenie jakiegokolwiek ciężaru przy pompkach na jednej nodze i jednej ręce. Zawsze możesz kombinować z ułożeniem dłoni, stopy, np. dłonie przesunąć bliżej bioder przy robieniu pompek, lub za głowę. Jest tyle wariantów, że na pewno któryś Cię zmęczy.


  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

A cel treningu? Przecież to on narzuca nam odpowiedni rodzaj treningu oraz ćwiczeń. Tempo, ilość, intensywność powtórzeń konkretnych ćwiczeń wynika z celu treningowego. 

 

 

Odnośnie dodawania obciążenia:

Czy warto dodawać obciążenie w treningu kalistenicznym?

 

 

Odnośnie utrudniania ćwiczeń w kalistenice:

Utrudnianie ćwiczeń w treningu kalistenicznym

 

A na samym początku wykonaj ćwiczenie w 105% poprawnie technicznie i dopiero myśl o utrudnieniu ćwiczenia. A na samym końcu (czyli za 2-3 lata) zacznij myśleć na temat dodawania obciążenia, jeśli osiągniesz już wszystko masą ciała.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych