Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wspólny trening na odległość

trening wsparcie motywacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
micple

micple

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Cześć,

 

mam akurat tak, że jeżeli z kimś się na coś umówię, to drastycznie wzrasta szansa na wykonanie "tego czegoś". Pomyślałem - dlaczego by nie zastosować tego do kalisteniki.

 

Szukam ludzi, którzy chcieli by razem trenować i wspólnie "pilnować" swoich postępów.

Grupa miała by działać w 90% online + spotkanie raz na 2mc w Wawie, przy jakiś drabinkach na świeżym powietrzu.

Proponuje np. założenie grupy na google+, co ułatwiło by wspólne dyskusje i kontakt.

Wiadomo, że nie każdy ma czas o określonej godzinie i lokalizacji, do spotkań - stąd taka forma.

 

Propozycja jest więc dla osób, które chcą wspólnie trenować, ale w dogodnym dla siebie czasie, mieć kogoś kto od czasu do czasu da "kopa", nie boją się wykorzystywać arkuszy kalkulacyjnych online (jako dzienniczka treningowego) lub innych aplikacji. W zasadzie to ze względu na lokalizację mogą być osoby z całej Polski, ale w szczególności zachęcam osoby z Warszawy i okolic, co by się można było jednak choć raz na 2mc spotkać, wymienić doświadczenie i pokazać postępy.

 

Osobiście jestem bardzo początkujący, ale już po lekturze książki "Skazany na trening"... czyli jako takie pojęcie mam, o co chodzi.

Zapraszam!


  • 0

#2
rafi

rafi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów

Siema, brak mi właśnie weny do ćwiczeń. Przyda się jakaś motywacja, jakieś wzajemne "spowiadanie" się z tego co się ćwiczyło, czemu się nie ćwiczyło i jak efekty, by trening był moim obowiązkiem, rutyną. Jak się zbierze grupa to mogę się pisać na to. Ze spotkaniami będzie trudniej, ale jak pisałeś chodzi głównie o online.


  • 0

#3
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

A co, w Warszawie nikt nie trenuje?


  • 0

66668745.png


#4
micple

micple

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Fajnie, że jest oddzew. Zbieramy kolejnych chętnych.

 

Sethdog,

nie chodzi o to, że nie ma ludzi, żeby się spotkać w Waw'ie. Bo są :)

Tylko, że nie każdy ma czas się spotkać, a chodzi o to, żeby móc się motywować i wspierać, niezależnie od tego. Stąd pomysł stworzenie grupy wsparcia online.


  • 0

#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Ja proponuję Wam stworzenie grupy tutaj na forum i tutaj opisywać swoje treningi. Jest temat "dziennik treningowy". Osoby z danej grupy mogłyby tam opisywać swoje treningi, przemyślenia, motywować się itp. 

 

Forum jest dostępne poprzez Tapatalk, więc wszystko idealnie działa, bez zbędnego spamu i kolorowych zdjęć dookoła.

A jeśli zależy Wam na śledzeniu Waszego tematu, to istnieją powiadomienia w tapatalku, że w danym temacie pojawił się wpis. 

 

I bardzo ciekawy pomysł na wspólny trening. Nie każdy ma czas w konkretny dzień ćwiczyć,  nie każdy jest gotowy na pokazanie swoich osiągnięć. 

Jeśli wybierzecie moją propozycję, to daj mi, micple, znać kto jest w grupie.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
micple

micple

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Powadzi,

bardzo dobry pomysł poddałeś.

Przecierz można założyć dziennik, tylko że wspólny + dodać jakieś elementy logowania treningów, czy to przez jakis arkusz online, czy przez serwis do tego przeznaczony.

 

Chętni, proszę się zgłaszać w temacie. Za tydzień, choćby były tylko 2 osoby, startujemy :)


  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Świetnym rozwiązaniem jest dysk googla. 

Udostępniasz możliwość edycji dla członków grupy, a możliwość podglądu dla każdego kto zna link (wystarczy go umieścić w każdym poście).

 

Wszystko pięknie czytelnie. Ja to zastosowałem w pracy dla wszystkich pracowników i działa to po prostu idealnie.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Jeśli trening nie sprawia Wam tyle przyjemności, żeby samemu się motywować to po co to robić. Idź lepiej na basen albo rower czy wybierz inną formę uprawiania sportu. Jeśli będziesz ćwiczył na siłę, bo tak trzeba, bo inni ćwiczą to nic Ci to nie da, a na pewno nie zadowolenie.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#9
Drumrider

Drumrider

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów

Fajny pomysł, trzeba dopracować koncepcję :)


  • 0

#10
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Jeśli będziesz ćwiczył na siłę, bo tak trzeba, bo inni ćwiczą to nic Ci to nie da, a na pewno nie zadowolenie.

Przecież połowa tego forum tak właśnie robi. :D


  • 0

66668745.png


#11
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Przecież połowa tego forum tak właśnie robi. :D

Po tym co ludzie piszą na tym forum, na to wygląda.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#12
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Bo luko wprowadził zamęt i wszyscy teraz żyją w przekonaniu, że trzeba robić siłę i tylko siłę(bo przecież to jedyny istotny, najważniejszy i najlepszy [! ! !] parametr sprawności sportowej), jak przykazał bóg Tsatsouline, a jedynym słusznym planem jest 5x5.

Dla mnie to już się robi komiczne. :D


  • 0

66668745.png


#13
micple

micple

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

student87, 

z całym szacunkiem, nie szukam osób, którym pomysł się nie podoba, ani dyskusji o jego celowości. 

Komuś pasuje to wchodzi, komuś nie to nie i już :)

 

Człowiek zwierze społczene lubi towarzystwo innych, dlatego łączy się w grupy, także treningowe. Jakiejś strasznej filozofii za tym nie ma.


  • 0

#14
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Trening "przez internet" (LOL) to jest towarzystwo innych? Weź skumaj się z jakimiś ziomkami ćwiczącymi w Twoich okolicach i tyle.


  • 0

66668745.png


#15
Boryxs

Boryxs

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

szkoda, ze temat upadl. Bo pomysl calkiem ciekawy, osobiscie nie mam czasu, by gdzies wybywac na kilka godzin, zeby z kims cwiczyc, tymbardziej regularnie w ciagu dnia, a taki pomysl przez internet wymiana doswiadczen, a cwiczenie w domu super pomysl.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, wsparcie, motywacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych