Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika "not real"? blog i co myślicie o tym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
serpico1939

serpico1939

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

witam, natrafiłem na taki blog, kto zna lepiej ang niech przeczyta i wyrazi opinnie ja tam słabo rozumiem?

http://www.wildmantr...the-real-thing/

 

czy to prawda czy po prostu ból <ciach> autora koksa :) ?


Użytkownik Powadzi edytował ten post 27 czerwca 2014 - 14:23
kultura wypowiedzi obowiązuje

  • 0

#2
Effx03

Effx03

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Moim zdaniem P.Wade istnieje i jak pisze, że w więzieniach trenują wg. kalisteniki to mu wierzę. Nawet jakby to było tylko dla kasy to by nie było takie skuteczne i wątpię, żeby "autorzy" wymyślili Trifectę (rozciąganie aktywne). Co do tego jak trenują w więzieniach, mogło się trochę zmienić. Książka wyszła w 2011 roku, ale nie wiemy, kiedy autor ją pisał. Wade mógł wyjść z więzienia np. 2006 roku i napisać ją po kilku latach.

 

Ogólnie nie wiem po co bawią się w te swoje teorię czy autor istnieje czy nie, czy jest więźniem czy nie. 

 

Chyba dobrze zrozumiałem co jest napisane na stronie :D.


  • 0

"Jesteśmy tym o co walczymy i tym czym żyjemy,

Nie zawsze tym kim chcemy być i tym za co zginiemy,
Każdą przelaną kroplą krwi w imię naszej idei,
Jeśli nie wywalczymy, nie mamy nic, nie istniejemy."


#3
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Jesteś naiwny jak dziecko :D

Było:

http://kalistenikapo...-czy-prawdziwa/


  • 0

66668745.png


#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

A co zmienia to, czy on był więźniem, czy nie? Czy istnieje, czy jest to literacka fikcja? 

 

Nie ujmuje to wartości książki, w której jest w sposób jasny, prosty i zrozumiały dla każdego, przedstawiony sposób rozpoczęcia przygody z kalisteniką.

 

Tego typu artykuły nic nie wnoszą i są pisane tylko po to, aby zwrócić na siebie uwagę. 

 

Od dawna istnieje zasada, że jeśli nie jesteś w stanie zaimponować czy zwrócić na siebie uwagę w pozytywny sposób, to zrób coś głupiego, szalonego, kontrowersyjnego, a cały świat na Ciebie spojrzy. Tyle tylko, że spojrzy, a po chwili odwróci wzrok.

 

ps. przenoszę do działu o skazanym


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Effx03

Effx03

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Jesteś naiwny jak dziecko :D

Było:

http://kalistenikapo...-czy-prawdziwa/

Ja :D? Tak bo jestem dzieckiem (nastolatkiem no ;-;). Ale tak szczerze mówiąc, mam gdzieś to czy był więźniem czy nie, to czy istniał czy nie.


  • 0

"Jesteśmy tym o co walczymy i tym czym żyjemy,

Nie zawsze tym kim chcemy być i tym za co zginiemy,
Każdą przelaną kroplą krwi w imię naszej idei,
Jeśli nie wywalczymy, nie mamy nic, nie istniejemy."


#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

A co zmienia to, czy on był więźniem, czy nie? Czy istnieje, czy jest to literacka fikcja? 

 

Nie ujmuje to wartości książki, w której jest w sposób jasny, prosty i zrozumiały dla każdego, przedstawiony sposób rozpoczęcia przygody z kalisteniką.

 

Tego typu artykuły nic nie wnoszą i są pisane tylko po to, aby zwrócić na siebie uwagę. 

 

Od dawna istnieje zasada, że jeśli nie jesteś w stanie zaimponować czy zwrócić na siebie uwagę w pozytywny sposób, to zrób coś głupiego, szalonego, kontrowersyjnego, a cały świat na Ciebie spojrzy. Tyle tylko, że spojrzy, a po chwili odwróci wzrok.

 

ps. przenoszę do działu o skazanym

Nie widzę związku z tematem. Rozmawiamy o tym, czy Paul Wade istnieje, czy nie, a nie o tym, czy książka jest dobra. To są dwa zupełnie odrębne zagadnienia.


  • 0

66668745.png


#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

No tak Seth, ale ja zadaje tylko pytanie co to zmienia, czy on istnieje czy nie? 

 

Napisałem, że nie wpływa to na wartość książki. Pompka to pompka, pistolet to pistolet. Czy napisał to coach Wade, czy ktoś z działu marketingu z dragondoor, nie zmienia tego, że pompkę robimy opierając się na rękach i nogach, a pistolet na jednej nodze.

 

Zamiast zawracaniem sobie głowy o takie bzdety powinniśmy czytać artykuły o treningu, ćwiczeniach, metodyce, czy anatomii, ponieważ to usprawni nasz trening. 

 

Nie rozumiem po prostu chęci posiadania wiedzy, czy on faktycznie żyje sobie w USA.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
Rangers

Rangers

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów

Wade jak i książki Caculajna są otoczone sieczką marketingowa, że aż w oczy kuje więc bardzo możliwe, że Wade nie istnieje. Co nie zmienia faktu, że książka nawet jeśli jest oparta na fikcyjnych doświadczeniach (człowieka który nie istnieje tj. P. Wade'a) to z całą pewnością ma wiele wspólnego z prawdą bo jak ktoś chce utrzymać albo rozwijać formę w więzieniu to co mu pozostaje jeśli nie kalistenika? A więźniom z reguły zależy na sile funkcjonalnej a nie na wyglądzie a wtedy stwierdzenie, że "kulturystyka to gówno" ma dużo sensu bo większość sztuk walki opiera budowę siły bazowej na ćwiczeniach z obciążeniem masy ciała i ogólnie na tych koncepcjach które są w NW. Nawet jeśli NW jest mocno przerysowany to jak dla mnie więzień który chciał utrzymać albo zdobyć formę pewnie by się pod tymi książkami podpisał.


  • 0

#9
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

Słuchajcie no, przeglądałem inne tematy na tym forum odnośnie autentyczności naszego koleżki Wade,a i znalazłem wypowiedzi 2 użytkowników(Azota i Salute) które są realistyczne:

1-Azot napisał: "Wade na polskie znaczy przebrnąć, przedrzeć się z tego co wiem"- samo nazwisko mówi samo za siebie, motywuje do treningu

2-Salute napisał: "Gdzies mialem lindy do dydskusji na dragondoor, ze paul to fake, choc odpowiada na maile :D Mowia,  ze to Pavel i spolka, zeby nie "rozwadniac" swojego wizerunku od kettli wymsylili sobie paula, zwlaszcza, ze on tez poleca kettle a w pierdlu raczej nie mial przyjemnosci nimi sie bawic."-to również prawdopodobne że to Pavel i spółka

sorki za błędy wyżej ale kopiowałem (nie moje) :)

 

I ja spostrzegłem pewną zależność między książka Pavla nagi wojownik a książka "Wade,a" otóż w obu książkach naciskają na kulturystów porównując sobie ich że nie potrafią zrobić tej rzeczy którą np.zrobi osoba która ćwiczy skazanym albo nagim wojownikiem- oczywiście te informacje się zgadzają ale zauważyłem u oby typków stawianie kulturystów na najniższym szczeblu w osobach trenująco siłowo. Też mnie ten Wade interesuje, jak coś znajdę to dam linka.

I po chwili znalazłem coś co może być pomocne w śledztwie(tylko że po angielsku):    http://irongangsta.b...hn-du-cane.html

 

Dla mnie również książka jest wspaniała ,ale muszę się dowiedzieć czy on istnieje czy nie.


  • 0

#10
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

 jak ktoś chce utrzymać albo rozwijać formę w więzieniu to co mu pozostaje jeśli nie kalistenika?

 

Panowie osadzeni maja swietnie wyposazone silownie. Zarcie maja bardzo dobre. Duzo czasu na regeneracje. Prawie idealne warunki do treningow ;)

Oczywiscie kali tez trenuja, ale nie dlatego ze nie ma innych mozliwosci.

( Wiem, bo mialem okazje pracowac w jednym z najciezszych wiezien w PL pare lat )

 

A co do ludzi porownujacych kulturystow do osob trenujacych kali... to jak oczekiwac ze ktos zaczynajacy trenowac zapasy , zdobedzie czarny pas w shotokan.

Calkiem inne treningi, cele itd itp. Porownywanie kompletnie bez sensu.


  • 0

#11
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

I w ogóle to bzdura co on piszę że wiele kolesi w pace się na niego wkurzy za wydanie metod treningowych na światło dzienne.


  • 0

#12
Rangers

Rangers

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów

Hepatil, dobrze wyposażone siłownie i dostęp do nich w więzieniu? Gdzie? 


  • 0

#13
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

Dobrze wyposażone siłownie pewnie są w Dani czy Norwegi gdzie więzienia są luksusowe. Sami sobie obejrzyjcie.

http://nasygnale.pl/...ta,galeria.html


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych