Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia Pull


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
warcab

warcab

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Do tej pory robiłem podciąganie na ręcznikach i podciąganie w L-Hangu (5x5 rzecz jasna).

Niestety te ćwiczenia nie sprawiają mi już jako takiej trudności i chciałbym zwiększyć poprzeczkę.

 

Jakie ćwiczenia możecie polecić? ;)


  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Kiepsko z wyobraźnią widzę.

Podciąganie z jedną ręką wyprostowaną (archer pullup), podciąganie jednorącz, podciąganie w wadze przodem, muscle up itp


  • 1

66668745.png


#3
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Najprostsze, podciąganie na ręcznikach w l-ce:-P
  • 1

"Être fort pour être utile"


#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Było już na forum o tym.

 

Skoro ręcznik i podciągania w L hang'u nie dają już uczucia progresji to polecam:

-przejście na drążek niestabilny, czyli np zawieszony na linach na drzewie. Wtedy trudność zwiększa się, ponieważ najmniejsze bujnięcie powoduje zmianę środka ciężkości.

-przejście na kółka gimnastyczne na których z podciągnięcia przechodzisz do podporu, czyli zwyczajny muscle up. Wykonanie poprawnie na kółkach jest nielada wyczynem.

-podciągnięcia nierówne z wykorzystaniem jednej ręki mocniej niż drugiej

-podciągnie na jednej ręce.

 

Oczywiście mówimy tylko i wyłącznie o poprawnie technicznie wykonanym powtórzeniu, a nie koślawych ruchach niczym foka na lądzie.


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

Po tym kroku możesz spróbować szerokiego podciągania w poziomce, chociaż wystarczyło ruszyć głową zamiast zakładać ten temat, kombinacji jest pełno

Ewentualnie spróbuj wchodzenia po linie, to będzie szalony bodziec dla mięśni  :D


  • 1

#6
warcab

warcab

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
Wyobraźnia wyobraźnią, ale chciałem też poznać wasze ćwiczenia. :)

Niestety, nie podciągne się na jednej ręce, ale będę próbował ten archer, a jak nie dam rady to negatywy. Archer się powinno robić pod czy nachwytem?

Muscle upa też nie zrobie... czy to ćwiczenie traktować jako push i pull w jednym?

Co do podciągania wagi przodem... czy powinienem być cały czas poziomo, czy podciągać się z pionu i w końcowej fazie poziom?
  • 0

#7
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Czy napisałem "podciąganie w wadze przodem", czy "podciąganie ze zwisu do wagi przodem"? :)


  • 0

66668745.png


#8
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

Wyobraźnia wyobraźnią, ale chciałem też poznać wasze ćwiczenia. :)

Niestety, nie podciągne się na jednej ręce, ale będę próbował ten archer, a jak nie dam rady to negatywy. Archer się powinno robić pod czy nachwytem?

Muscle upa też nie zrobie... czy to ćwiczenie traktować jako push i pull w jednym?

Co do podciągania wagi przodem... czy powinienem być cały czas poziomo, czy podciągać się z pionu i w końcowej fazie poziom?

 

Archer możesz zacząć od chwytu mieszanego tj. ręka która wykonuje pełen zakres ruchu podchwytem, a wyciągnięta nachwytem, potem możesz robić obie nachwytem jak będziesz w stanie

Muscle up to push i pull w jednym, do tego jescze ćwiczysz brzuch.

Podciąganie w wadze przodem to podciąganie w tejże pozycji statycznej 

http://youtu.be/SFicccDgjUI 

Przypuszczam że to jescze nie ten poziom ;)


  • 0

#9
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Najlepszym moim zdanie przejściem z podciągnięć oburącz są podciągnięcia jednorącz z asystą ręcznika, jedną ręką chwytasz drążek, a drugą ręcznika. Ręcznik możesz chwytać wysoko bądź nisko w zależności od tego ile masz siły, im niżej go chwycisz tym więcej siły wykonuje druga ręka. Z czasem wykonasz podciągnięcie na jednej ręce.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#10
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Nachwytem.
Podchwytem to właściwie tylko bica się ładuje, nachwytem trzeba napiąć ciało żeby utrzymać pozycję frontalną i nie skręciło ciała do pozycji "bokiem". Dodatkowo nachwytem ciężej dogiąć ruch do samej góry. Nachwyt ponad wszystko. ;)

 

O takie podciąganie mi chodzi:

https://www.facebook...2202211&fref=nf

 

Najpierw robisz ze sznurkiem w ręce "asekurującej", z czasem zmniejszasz chwyt (np. trzymasz tylko ściskając kciukiem i dwoma palcami lekko ten sznurek), albo możesz kupić coś elastycznego, - im bardziej elastyczne, tym mniej siły będziesz w stanie tą ręką przenieść.

Skupiaj się na tym: żeby zgięcie było pełne (ruch ma iść do góry tyle ile tylko się da), żeby ciało skierowane było frontalnie (cholernie ciężko to wyćwiczyć ale da się) i żeby napinać rękę wciągającą mega mocno. Między treningami na szmatę (wspinaczkowe słowo na podciągnięcie na 1 ręce) polecam robić przerwy około 5-7 dni, bo ostro daje po mięśniu. :)

 

Sama szmata powinna w miarę szybko wejść, gorzej ze zrobieniem dwóch w jednej próbie. Tutaj trzeba porządnie przejść poprzedni etap z podciąganiem z asekuracją. :D

 

Powodzenia i dużo cierpliwości życzę. Ciężka przeprawa ale warta zachodu. :)


  • 0

#11
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Ja obecnie wykonuję podciąganie bułgarskie na kółkach w V-hangu, polecam. Jest to najtrudniejsze ćwiczenie jakie do tej pory wykonywałem , jednocześnie moje ulubione i najbardziej znienawidzone bo progres idzie wolno.


  • 0

#12
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Jakie to jest podciąganie bułgarskie?


  • 0

...


#13
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Pierwsze słyszę, takie nazewnictwo w podciąganiu ale wzorem dipów to pewnie podciągnięcia w szerokim rozstawie ; P

 

 

Tak , rozszerzamy kółka w fazie pozytywnej . Nazwa ćwiczenia zaczerpnięta z Building the Gymnastic Body. Po prostu na dipy i podciąganie w szerokim rozstawie rąk używam określenia "bułgarskie".Fajnie brzmi :P Po drugie też trochę do Bułgara jestem podobny :D 

Wyrwi 


Użytkownik Wyrwi edytował ten post 07 czerwca 2014 - 20:56

  • 0

#14
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Podchwytem to właściwie tylko bica się ładuje

 

Troszkę nieprawda, ponieważ najszerszy grzbietu jest odpowiedzialny za przywodzenie barków oraz ich wyprost. To czy złapiesz się na czy podchwytem nie rzutuje na zmianę pracy stawu barkowego. Różnica tylko polega na tym, że nachwytem podciągamy się w szerokim chwycie, ponieważ tak jest po prostu wygodniej z anatomicznego punktu widzenia. 

 

W chwycie na szerokości barków zarówno nachwyt jak i podchwyt angażuje tak samo najszerszy grzbiety, z tą różnicą, że nachwytem zazwyczaj początkujący nie ma na tyle silnych mięśni ramiennych, aby "dociągnąć" ruch do klatki piersiowej samymi ramionami i wtedy używa mocniej mięśni pleców, które są odpowiedzialne również za odwodzenie barków w poziomie (coś na wzór wiosłowania sztangą).

Przy podchwycie w końcowej fazie ruchu nie wykorzystujemy już tak intensywnie mięśnia ramiennego, lecz dwugłowego, który jest u początkujących silniejszy, a odpowiada w największej mierze za zgięcie łokcia (z odwróconą pozycją przedramienia, czyli stroną nieowłosioną :)). Dlatego kąt zgięcia przedramienia w stosunku do ramienia jest mniejszy w podchwycie, ponieważ po prostu biceps jest silniejszy od ramiennego. 

A skoro mamy uczucie "dojścia" do granicy możliwości, czyli zminimalizowania kąta pomiędzy ramieniem a przedramieniem, to zatrzymujemy się i schodzimy w dół.

A wystarczyłoby wtedy mocniej ściągnąć łopatki i łokcie i tak samo intensywnie trenowalibyśmy mięśnie pleców.

 

Ale to już taki anatomiczny szczegół, dla których brzmi jak zabobon, bo "na siłce mówią, podchwyt na bica, nachwyt na plery".


  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#15
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

 

A skoro mamy uczucie "dojścia" do granicy możliwości, czyli zminimalizowania kąta pomiędzy ramieniem a przedramieniem, to zatrzymujemy się i schodzimy w dół.

A wystarczyłoby wtedy mocniej ściągnąć łopatki i łokcie i tak samo intensywnie trenowalibyśmy mięśnie pleców.

Dobrze mówisz, tak to działa. Lubię takie anatomiczne rozkminy : ) A jak się ma podciąganie wąskim nachwytem (na szer. barków) do podciągania szerokim nachwytem? To drugie w ogóle mi nie wychodzi.


  • 0

#16
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Przy podchwycie w końcowej fazie ruchu nie wykorzystujemy już tak intensywnie mięśnia ramiennego, lecz dwugłowego, który jest u początkujących silniejszy, a odpowiada w największej mierze za zgięcie łokcia (z odwróconą pozycją przedramienia, czyli stroną nieowłosioną :)). Dlatego kąt zgięcia przedramienia w stosunku do ramienia jest mniejszy w podchwycie, ponieważ po prostu biceps jest silniejszy od ramiennego.

 

Dzięki za trochę wiedzy. :D
Chodziło mi głównie o to, że nachwytem ciężko ustawić ciało frontem i utrzymać przez cały ruch, o ten jeden szczegół.

Idąc za tym co napisałeś, dalej byłbym za nachwytem, bo wzmacnia ten słaby punkt jakim jest mięsień ramienny. Chyba dobrze kombinuję? :)


  • 0

#17
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Dobrze mówisz, tak to działa. Lubię takie anatomiczne rozkminy : ) A jak się ma podciąganie wąskim nachwytem (na szer. barków) do podciągania szerokim nachwytem? To drugie w ogóle mi nie wychodzi.

 

Nie wychodzi, ponieważ w codziennym życiu bardzo mało ruchów jest zbliżonych do zginania ramienia w nachwycie w takim rozstawie. Zazwyczaj zginamy ramię w łokciu przed nami, gdzie izolujemy mięsień dwugłowy i ramienny.

W szerokim nachwycie nie korzystamy już tak mocno z dwugłowego (nie robi się taka charakterystyczna bułka, lecz mięsień jest rozciągnięty), ponieważ zmieniając pozycję nadgarstka zmienia się również pozycja kości przedramienia (łokciowej oraz promieniowej. Skręcają się), a za tym idzie zmiana mięśnia odpowiadającego za zgięcie ręki w stawie łokciowym. Pracę przejmuje mięsień ramienny. Ale o tym pisałem wyżej.

 

Po prostu postaraj się większą pracę wykonywać ściągając łopatki w pierwszej fazie ruchu. Nie staraj się od razu pracować ramionami, lecz, w uproszczeniu, staraj się plecy kierować do drążka za stawu barkowego. Caculin pisał o ruchu "z pachy" przy pompkach. Tutaj musi być tak samo. Najpierw pacha, a później ramiona.

 

@lukasz1737

Kombinujesz dobrze, ale nie można zapomnieć o dwugłowym. Oczywiście pracuje on w nachwycie szerokim, ale w mniejszym stopniu. Warto zastosować wymiennie te ćwiczenia np co 2 tygodnie. Podchwyt 2 tygodnie, nachwyt 2 tygodnie. Zmienia się dźwignia, zmienia się bodziec dla mięśni. Dla Ciebie będzie to zmiana monotonni, a dla mięśni nowy bodziec :)


  • 2

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#18
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Jak tak to skorzystam z rady i zrobię od czasu do czasu trening podchwytem. W sumie nadużywam tego nachwytu to taka odmiana dobrze zrobi. :D


  • 0

#19
warcab

warcab

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
Oglądałem różne filmiki z tym archer pullups i kazdy robi inaczej... Powiedzcie mi czy ten typ robi poprawnie czy jakoś inaczej się to powinno robić?


  • 0

#20
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

W moim odczuciu Al robi to trochę niczym początkujący, któremu brakuje sił na wykonanie ruchu, choć jego wersja to bardziej podciągnięcie jednorącz z asystą, a nie podciągnięcia łucznika.

 

Najlepsze wykonanie jakie znalazłem to:

 

Widać bardzo wyraźnie akcentowanie jednej ręki w momencie, gdy drugą odwodzimy na bok. Wtedy większa część pracy przypada na rękę trenowaną.

 

Kompletnie nie rozumiem takiego wykonania ćwiczenia, ponieważ jest to zwykłe podciągnięcie ze skrętem nadgarstka z końcowym wyprostem ramienia:

 

 

Swoją drogą na początku można robić coś na kształt:

 

Im szerzej będziemy rozstawiać dłonie, tym trudniejsze będzie ćwiczenie. Na końcu dochodzi do tego, iż musimy przestać "trzymać" drążek na lub podchwytem, ponieważ za duża siła działa na nadgarstek i po prostu z anatomicznego punktu widzenia byłoby to niemożliwe. Stąd właśnie ta ręka wyprostowana jest położona na drążku. (lub tak jak na pierwszym filmiku należy użyć specjalnego drążka, który umożliwią pewny chwyt podczas całego ćwiczenia)


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych