Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak zawsze kontrowersyjne - białko - Alexey Voevoda

Alexey Voevoda bialko

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

Witam wszystklch.

 

Znalazlem ostatnio wypowiedz zlotego medalisty z Soczi

 

 

wlaczcie tylko napisy bo wywiad jest po rosyjsku

 

Moje pytanie jest proste: co wy na to ? :)

 

Pozdrawiam


  • 2

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#2
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

owocozercy....

 

Nie ma nawet co sie tutaj rozpisywac - kazdy kto jest zainteresowany niech sam na sobie sproboje :)


  • 0

#3
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Jak dla mnie to tylko ciekawostaka.

 

Od początku swojego zainteresowania dietetyką stoję na stanowisku, że zbilansowana dieta to dieta jak najbardziej urozmaicona i ona przynosi wg mnie najlepsze efekty.

 

A testować zawsze można na sobie, jak ktoś ma czas i ochotę.


  • 1

...


#4
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Nie można zaprzeczyć, że są ludzie którzy budują solidną masę jako veganie. Moje zdanie jest takie, że ludzie są różni i nie ma uniwersalnej diety. Każdy musi na sobie wypróbować co jemu służy najbardziej.


  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#5
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

Czyli mozna to podsumowac tak jak Struc ze to tylko ciekawostka ? :) 

 

Osobiscie gdy uslyszalem o tych produktach rozpadu bialka to przez chwile nie wiedzialem co pomyslec ale chyba niepotrzebnie :) 


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#6
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Ostatnio czytałem wywiad z jakimś trenerem kulturystyki - veganem i powiedział jasno: budować masą bez udziału białka zwierzęcego jest trudniej, ale z kolei nabieranie tłuszczu jest również trudniejsze.

 

Troszkę odbiegając od tematu. Widziałem również badania mówiące o tym, że istnieje zależność pomiędzy masą mięśniową a siłą. Im większa masa mięśniowa tym potencjalnie większa siła. Obrazowały to wykresy wyników najlepszych trójboistów i bodajże dwuboistów.


  • 0

...


#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Każdy ma swoje podejście do zdrowego trybu życia. Każdy tryb życia można popierać badaniami i przykładami z życia. Każdy tryb życia można negować innymi badaniami i krytykować podając przykłady z życia.

 

Nie dajmy się zwariować.

 

Gnicie w układzie pokarmowym? Wydaje mi się, że nasz organizm, który kształtuje się od tysięcy lat i non stop poddawany jest ewolucji dostosował już się do trawienia białka w sposób niewywołujący szkód dla ciała.

Może i przy spożyciu zbyt dużej ilości białka tak jest, ale każdy makro składnik jest potrzebny w diecie w odpowiednich proporcjach. Nie można przechodzić ze skrajności jedzenia 10g /kg do skrajności żeby tego białka nie jeść w ogóle.


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

A ja się z tym zgadzam. Przetestowane na sobie. Tzn nie jest żadnym weganinem ale po prostu ucinając dość konkretnie białko (z 2.5g/kg do ~1g/kg) zamieniając stratę kalorii na owoce, warzywa nie zanotowałem żadnego spadku wagi, czuje się lepiej, mam więcej energii, siła idzie jak nigdy. Jakieś rzeczy co tu czasami czytałem typu 3g/kg to po prostu zabójstwo flory jelit. Potrzebujemy aminokwasów, nie pełnego białka, jest ich pełno np w zielono liściastych warzywach. Nigdy jednak nie zrezygnuję z mięsa bo je po prostu uwielbiam ale coś w tym na pewno jest, że tego białka wcale tak dużo nie potrzeba. Lobby odżywek białkowych niestety działa ; )


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych