Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stabilizator / usztywniacz na nadgarstek - czy dodaje siły?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Cześć, zwróciłem ostatnio uwagę na "opaski", które mają kulturyści i strongmani na nadgarstkach. Popytałem trochę, poczytałem o tym. Niektórzy twierdzą, że te stabilizatory mocno zaciśnięte na nadgarstkach dają dodatkową siłę - działa podobnie jak ta odzież to kilka osób pomaga ubrać siłaczowi ( zapomniałem jak to się zwie ).

Tak to wygląda - http://allegro.pl/tr...4171563211.html

 

Miał ktoś z tym jakąś styczność? Faktycznie daje siłę? Nie będzie jakoś przeszkadzało przy np. HSPU?

Pozdrawiam :)


  • 0

#2
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Ja używałem przy kontuzji na kolano. Biegać nie przeszkadzało, a siła? Hm, jedyny argument na tak to wíększy dopływ krwi i rozgrzanie mięśnia.
  • 0

"Être fort pour être utile"


#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Ale na kolano to co innego :) W sumie jak sobie wyobrażam, że to mi naciska na nadgarstek to może faktycznie trochę mocy dawać, ale czy jest warte kupna?


  • 0

#4
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Obwiń sobie bandażem i spróbuj. Według mnie poza fajnym wyglądem to pic na wodę.
Btw im więcej siły tym łatwiej:-P
  • 0

"Être fort pour être utile"


#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Bujda na resorach.
Zgodnie z testem brada johnnsona z nagiego do generowania najwiekszej sily potrzebne jest napiecie calego ciala. Gdy ktorys z miesni rozluznial, to spadal poziom sily, a gdy napinal wszysykie to sila rosla.

Gdy przedramiona nie musza wykonywac pracy, czyli nie sa maksymalnie napiete, to nie generuja dodatkowej sily.

Dodatkowo pavel (w sile dla ludu) mocno krytykuje gadzety do cwiczen powolujac sie na opinie biomehanika i trojboisty McLaughlina. Choc tam bardziej skupil sie na rekawicach do cwiczen.

Edit.
Dodatkowo spojrz na sam opis przedmiotu. Pisal to zwykly sprzedawca nastawiony na zysk, a nie osoba znajaca sie na sporcie silowym. Kontuzje sciegna, zwiekszenie sily, masy, intensywnosci treningow…

zalozysz do tego magicze bokserki i bedziesz hspu na 1 rece eksplozywne robil.

Wyslane za pomoca TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Ja używałem przy kontuzji na kolano. Biegać nie przeszkadzało, a siła? Hm, jedyny argument na tak to wíększy dopływ krwi i rozgrzanie mięśnia.

Większy dopływ krwi? Jest dokładnie odwrotnie. Ucisk hamuje (spowalnia) przepływ krwi.


  • 0

#7
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
A mi się wydawało że wspomagają, no ale w tym temacie jestem zielony:-P
  • 0

"Être fort pour être utile"


#8
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

opaski są do ciągów i do podnoszenia dużych obciążeń... a nie tam do ćwiczeń z masą ciała

ćwiczenia z masą ciała mają za zadanie min. wzmacniać stawy i ścięgna - opaska ogranicza ruchomość stawu


  • 0

...


#9
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Opaski, pasy, koszuli itd itp - sa do pomocy w biciu rekordow - 1 czasami 2  powtorzenia. I w tym pomagaja.

 

W normalnym treningu czy to kali , czy silka, zakladanie czegokolwiek ( nawet rekawiczek ) oprocz lansu i tak naprawde oslabiania miesni stabilizujacych, nie pomagaja w niczym.

 

Niestety ogromna ilosc ludzi , zwlaszcza na silkach nie ma pojecia po co to jest, albo co jest mega czeste nie chce sluchac ze tego typu sprzetu nie uzywa sie w normalnym treningu na codzien.


  • 0

#10
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Chodzi o czaderski wygląd:-D
  • 0

"Être fort pour être utile"


#11
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

to frotkę jakiejś fajnej marki zapodaj, przynajmniej pot z czoła wytrzesz :)


  • 0

...


#12
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Dzięki za opinie. Temat uważam za wyczerpany :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych