Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Ciężary + street workout

siłownia kalistenika street workout siła

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
JPawel

JPawel

    JPawel

  • Redaktor
  • 38 posts

Witam wszystkich, dotychczas ćwiczyłem tylko na siłowni, ale w okresie przed wakacyjnym chciałbym popracować nad kondycjąi sprawnością, m. in. wpaltając w trening elementy kalisteniki. W sieci nie ma takich gotowych programów (chyba że kiepsko szukam), ułożyłem sobie jakiś ramowy schemat, było by mi miło gdyby ktos doświadczony ocenił/skorygował. Celem ćwiczeń kalistenicznych jest głownie wzmocnienie rdzenia by móc zabrać się za ćwiczenia bardziej gimnastyczne, oraz praca nad równowagą, techniką.

 

Więc tak, trening siłowy będzie 4 ray w tygodniu, podział na 2 dni:

 

A: Siłownia

 

1. Przysiad RAMPA

2. Martwy ciąg RAMPA

3. Wycisk na płaskiej RAMPA

4. Wiosłowanie w opadzie RAMPA

 

B: W domu

 

1. Kruk

2. Front Lever

3. Pompki w staniu na rękach

4. Podciąganie na drążku

5. Pompki na jednej ręce (Pompki nierówne)

 

 

 

 

Myślałem by wpleść jeszcze dipsy na drążku (docelowo wejścia siłowe), ale raz że póki co musze powalczyć z drążkiem aby móc go zdemonować i montować na trening troche niżej, a dwa obawiam się przetrenowania tricepsa i klatki (może by wprowadzić B1(dipsy) i B2(pompki) ?).

 

Co o tym myślicie? czy jest to w miare kompletny program? co dodać/pozamieniać?


  • 0
http://Muscle-Spirit.com - MOJE spojrzenie na Kulturystykę Naturalną i Trening Siłowy

#2
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 posts
  • LokalizacjaLubelskie

Musisz zacząć od okreslenia celów, widzę że masz ich dosyć sporo a to nie koniecznie jest dobre.

1.Myślę że będzie lepiej najpierw skupić się na opanowaniu wejścia siłowego, czyli zamiast pompek lepiej byłoby robić dipy. Kiedy opanujesz wejście to wtedy przejdziesz sobie do pompek na jednej ręce.

2.Kruka traktujesz jako progresje do planche?

3.Na jakim etapie jesteś we front lever? Tu też sugerowałbym najpierw opanować back lever bo jest łatwiejsza. No chyba że już to potrafisz..

5.Jeśli nie masz opanowanego L-sita to radziłbym wybrać go jako jedną z pozycji statycznych w swoim treningu bo to podstawa do opanowania trudniejszych ćwiczeń statycznych.

 

Tu link na temat pozycji statycznych:

http://gimnastycy.pl...zenia-statyczne

 

6.Nie trenujesz brzucha ani nóg w domu? Do treningu brzucha dołóż ćwiczenia na lędźwie.

Na nogi dobre będą pistolety, jeśli nie jesteś w stanie zrobić to zaczynaj od takiego półpistoletu z pozycji siedzącej i stopniowo obniżaj wysokość aż będziesz robił z siedzenia na ziemi.

 

Tutaj ABC treningu :

http://gimnastycy.pl...owania-na-forum


  • 0

#3
JPawel

JPawel

    JPawel

  • Redaktor
  • 38 posts

Dzięki za szybką odpowiedź ;)

 

 

 

Musisz zacząć od okreslenia celów, widzę że masz ich dosyć sporo a to nie koniecznie jest dobre.

 

Jeśli chodzi o cele to mam je określone dość ściśle, to prawda że jest ich sporo, ale idą ze sobą w parze i nie wszystkie mają jednakowy priorytet.

 

Podstawowym moim celem na najbliższe 9 tyg. jest praca nad korekcją postawy. Mam problem z utrzymaniem lordozy lędźwiowej w ćwiczeniach złożonych, i to praca w tym kierunku będzie miała najwyższy priorytet. Czyli skupiam się na rozciąganiu (ze szczególnym naciskiem na dwugłowe uda), siłą rzeczy trening stricte mięśni brzucha nie wchodzi w grę, gdyż proporcja sił między nim a dolnym odncinkiem kręgosłupa jest już zaburzona na jego korzyść. W przyszłości też nie mam zamiaru wykonywać żadnych wznosów, brzuch jedynie statycznie, izometrycznie, i w ćwiczeniach złożonych.  Póki co L-sita sobie daruję, i tak nie będę w stanie utrzymać w nim krzywizny kręgosłupa, a po co powiększać wadę. Progresja ciężaru ustąpi pola pracy nad techniką w bojach siłowych, stopniowemu pogłębianu pozycji technicznej.

 

 

Cel nr 2 to pozbycie się kiku % bf, niekoniecznie tracąc na wadze. Nagromadził się przez ostanie 4 mies. kiedy robiłem mezocykl masowy. I tutaj będą jakieś interwały, basen po razie w tyg. na początek, odpowiednio skalibrowana dieta, no i siłownia/kalistenika aby dokonać rekompozycji tych tkanek. Nic spektakularnego - jak już móiłem jest to cel drugorzędny, co jnie znaczy że nie będe się do tego przykładał.

 

 


6.Nie trenujesz brzucha ani nóg w domu? Do treningu brzucha dołóż ćwiczenia na lędźwie.

Na nogi dobre będą pistolety, jeśli nie jesteś w stanie zrobić to zaczynaj od takiego półpistoletu z pozycji siedzącej i stopniowo obniżaj wysokość aż będziesz robił z siedzenia na ziemi.

Właśnie też o tych kwestiach myślałem, aczkolwiek w domu nóg nie będę trenował. Raczej dorzucę jedno ćwiczenie na nogi w dzień siłowni + zastanowię się nad hyperextension na dolny odc. pleców.

 

 

 

2.Kruka traktujesz jako progresje do planche?

 

Kruk tak, pod planche.

 

 

 

3.Na jakim etapie jesteś we front lever? Tu też sugerowałbym najpierw opanować back lever bo jest łatwiejsza. No chyba że już to potrafisz..

 

Front Lever -  tu jestem tabula rasa, poszukam więc jakiś tutorial do Backa :)

 

 

 

1.Myślę że będzie lepiej najpierw skupić się na opanowaniu wejścia siłowego, czyli zamiast pompek lepiej byłoby robić dipy. Kiedy opanujesz wejście to wtedy przejdziesz sobie do pompek na jednej ręce.

 

Hmmm to może wrzucił bym musle up jako osobne ćwiczenie? nie jestem w stanie go zrobić głównie przez trudność w wybiciu ponad drążek, może popracował bym nad techniką? Co do części nad drążkiem to myślę że i tak dał bym radę, w zeszłym roku robiłem w serii 5 dipsów na proręczach z dowieszonym 20 kg. Teraz pewnie bym tego nie powtórzył, ale coś z tej siły zostało. Co myślisz żeby dać ten muscle up przed podciąganie? W samym podciąganiu, po początkowym rozruchu chciałbym tez dowieszać ciężar.

 

 

Co do kolejności to taka jaką zaproponowałem byłaby ok?

 

 

EDIT: Dzięki za linki, oblookałem tam co nieco na temat wejść siłowych, i myśle że mógłbym wrzucić przed podciąganiem jeszcze wjazd, wymyk i negatyw muscle upa, tylko czy nie bedzie to przeladowane?

 

Na grzbiet moglbym dodać jeszcze mostki, tylko w którym miejscu w tym treningu?


  • 0
http://Muscle-Spirit.com - MOJE spojrzenie na Kulturystykę Naturalną i Trening Siłowy

#4
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 posts

W przyszłości też nie mam zamiaru wykonywać żadnych wznosów, brzuch jedynie statycznie, izometrycznie, i w ćwiczeniach złożonych.

 

I tego sie trzymaj, Brzuch i tak bedzie zmasakrowany po tych 2uch dniach na silowni.

 

aczkolwiek w domu nóg nie będę trenował. Raczej dorzucę jedno ćwiczenie na nogi w dzień siłowni

 

Na razie zacznij nowy plan, jesli po jakims czasie uznasz ze mozna dokladac kolejne cwiczenie to dolozysz. Na razie zostaw jak jest, siady wystarcza.

 

Twoja rozpiska na silke jest najlepsza jaka moze byc , osobiscie to bym nawet wioslowanie na razie odpuscil. ( Dodac mozna zawsze jesli uznasz ze potrzeba/mozna )


  • 0

#5
JPawel

JPawel

    JPawel

  • Redaktor
  • 38 posts

Na razie zrobiłem 2 treningi w takim kształcie:

 

Kruk

Handstand pushups

Podciąganie

Pompki nierówne (w ramach rozgrzewki 2 serie pompek diamentowych)

 

 

Jak zlokalizuje jakiś fajny drążek w okolicy to dodam ćwiczenia pod muscle up, ten w domu mam w drzwiach.

 

Co do Back Levera, rzeczywiście wydaje się łatwiejszy od fronta, ale mam bariere psychiczną przed obróceniem się rękoma za plecy, nigdy tego nie robiłem, troche się boję że mi się po prostu wyłamią jak tak się przekręcę...  ;)

 

ok czyli trening docelowo wyglądał by tak:

 

B:

Kruk

Mostek progresja

Back Lever progresja

Handstand Pushups

Wymyk z negatywem  MU

Wjazd

Podciąganie RAMPA

Pompka na jednej ręce progresja

 

 

 

Czy to się nadaje? Czy kolejność jest dobra? Co myślicie?


  • 0
http://Muscle-Spirit.com - MOJE spojrzenie na Kulturystykę Naturalną i Trening Siłowy

#6
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 posts
  • LokalizacjaŁódzkie

ja bym z ciężarami robił FBW 1-2x w tyg i 2-3x tyg czysta kalistenika.

 

Z ciężarami: Płaska, martwy, przysiad, wyciskanie żołnierskie i ewentualnie wiosło. Po 4-5 serii bardzo ciężkich 12-6 powtórzeń albo nawet 8-6 to siła i bodziec do rośnięcia masakryczny.

 

Kalistenika: drążek, dipy, pompki, l-sit, front/back lever, muscle upy, itp. do drążka i dipów możesz sobie dodawać ciężar oczywiście, a czasem robić typowo wytrzymałościowo max.

 

Czyli w sumie podobnie do tego co podałeś.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 





Also tagged with one or more of these keywords: siłownia, kalistenika, street workout, siła

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users