Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Miesięczny rekonensans ciała i zrzucenie 11kg.

trening dieta redukcja odchudzanie plan na początek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

Siemka. Otóż chce przez maj od jutrzejszego poniedziałku do końca maja albo do czasu gdy zrzuce 11 kg trenować na rozgrzanie stawów,ścięgien,i mięśni przed rozpoczęciem prawdziwego treningu.

 

Dieta:

3 posiłki dziennie(śniadanie,obiad,kolacja) jak radził Paul Wade albo 2 posiłki (śniadanie i obiad).

postanowienia:nie jeść tłustych rzeczy,nie jeść pizzy,nie jeść słodyczy,nie pić słodkich napojów,nie podjadać w nocy,jeść nieprzetworzone produkty itp

co jeść: nabiał,mięsa(chude),ryby,jajka,pieczywo(to zdrowe razowe czy jakies tam),pić soki( ale nie wszystkie, napewno nie takie słodzone,tylko naturalne,najlepiej robione domowej roboty), wodę,warzywa,owocę,zupy(broń borze takie instant "szybkie" tylko robione we własnym garze) itp ogólnie wiecie o co mi chodzi JAK NAJZDROWIEJ I JAK NAJBARDZIEJ NATURALNIE

 

przykład diety na jeden dzień:

śniadanie: 2 kromki pieczywa z szynką ,sok,albo herbata albo woda mineralna, owoc,wafelek ryżowy

obiad: piersi z kurczaka gotowane z gotowaną marchewką i ryżem,sok albo inny zdrowy napój,trochę chudego sera albo czegoś co zawiera dużo białka i nie jest tłuste

kolacja: 2-3 jaja gotowane(jedno bez żółtka),2 kromki zdrowego pieczywa,zdrowy napój,jabłko albo inny owoc.

Czy patrząc powyżej na przykładową rozpiskę posiłków na dzień możecie powiedzieć że mam pojęcie jak prowadzić swoją zdrową dietę?

Czy jedzenie jabłka przed snem powoduje szybsze chudnięcie?

Czy jeść kolację czy nie?

Oceniajcie moją dietę.Ogólnie mam plan jeść jak najzdrowiej.

 

Teraz trening:

FBW 2x w tyg(PON i CZW) albo split "Świeża Krew" ze skazanego na trening( czyli na treningu 4 serie każdego ćwiczenia)

4 ćwiczenia:podciągnięcia, wznosy nóg, przysiady, pompki

 

pompki nachylone 2 serie 20-30 powt (krok 2 ze skazanego w pompkach)

półprzysiady 2 serie 20-30 powt (krok 4 ze skazanego w przysiadach)

podciągnięcia do poziomu 2 serie 20-30 powt (krok 2 ze skazanego w podciągnięciach)

klasyczne brzuszki albo wznosy kolan na leżąco 2 serie 20-30 powt (wznosy kolan to krok 2 ze skazanego w wznosach nóg)

 

Czy mam robić te wznosy kolan czy brzuszki?

Czy trenować FBW 2 x w Pon i Czw czy splitem "Świeża Krew" ze skazanego(w pon pompki i wznosy nóg albo brzuszki,w pt podciągnięcia i przysiady)?

Czy gdy wybiorę splita "Świeża Krew" ze skazanego to będę mógł robić drugi trening nie w piątek tylko czwartek?

 

I do tego pomocniczo np. dużo chodzenia,jak będa miał iść do mieszkania na klatce schodowej to będę wbiegał po schodach, dużo chodzić ,grać w piłkę i nieraz popływać,ogólnie być aktywnym , bym se pobiegał ale nie chce mi się bo się szybko męczę (nie dziwię się) jedynie biegam gdy gram w piłkę nożną,ale za to jak wyjdę na dwór z kolegami to dużo spaceruję.

Jeśli zły dział to proszę przenieść bo nie wiedziałem gdzie to wstawić. Proszę odpowiadać na pytania bo są ważne. Dziękuję i pozdrawiam.

 


  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

nie jeść tłustych rzeczy

gruuuby błąd!

 

nie tyje się od jedzenia tłustych rzeczy tylko nadmiaru kalorii - głównie pochodzacych z niezdrowego żarcia (głównie są to węgle w postaci cukru i wysoko przetworzonych produktów)

 

jedząc tłuste rzeczy (źródła dobrych kwasów tłuszczowych) przekonasz organizm, że ma tłuszczu pod dostatkiem i nie musi go chronić, w przeciwnym razie za wszelką cenę będzie się starał zachować tkankę tłuszczową.

 

w skrócie: na diecie redukcyjnej nie wystrzegaj się masła, pełnotłustego mleka i twarogu, jajek, orzechów, oliwy, olejów tłoczonych na zimno i tłustego mięsa - wtedy odchudzanie będzie skuteczniejsze i zdrowsze

 

zainteresuj się dietą "low carb", ale bez przesady obniżką węgli - węgle są potrzebne do pracy mózgu i potreningowej regeneracji

 

pamiętaj też, ze przez pierwsze tygodnie waga idzie w dół szybko, ale to dlatego, że z organizmu schodzi woda, a nie tłuszcz - tłuszcz się spala bardzo wolno

 

--

 

ps.

soki owocowe sobie odpuść. tak jak jugurty owocowe są jednymi z najbardziej tuczących produktów - jedz jabłka, banany i inne owoce szczególnie przed południem i po treningu

 

wiem co mowię

 

przez 3 miesiące schudłem 10 kg, jedząc tłusto i bez specjalnych wyrzeczeń - daj tylko organizmowi tydzień-dwa na przyzwyczajenie się do nowych warunków - potem już z górki

 

--

 

sięgnij po wiedzę z bardziej kompetentnych źródeł niż Wade


  • 0

...


#3
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

Dobrze piszesz tłuszcz jest potrzebny, a szczególnie oliwa z oliwek, orzechy a nie taki tłuszcz przetworzony jak np w czekoladach. Najbardziej ogranicze tłuszcz i węgle,wiadomo nie słodzić,lecz ja stoję za ograniczeniem tłuszczu i węgli. Masła się wyrzeknę bo szczerze to mi smaku nie poprawia to po co ma być,lepiej zamiast tego sobię oliwe z oliwek doleje do sałatki. Apropo soków to miałem na myśli nie soki typu tymbark jabłko-mięta a takie wyciskane domowej roboty i takie sklepowe na których pisze sok 100%. Słyszałem gdzieś jeszcze że jak się trening robi to do butelki wody powinno się dosypać szczyptę soli i pić to, na co to i czy działa? Zapytam jeszczę o trening początkowy jakieś uwagi? Pozdrawiam.


  • 0

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

soki i jogurty są o tyle kaloryczne, że wypija się ich stosunkowo dużo - wchłonąć karton soku to nie problem, a taki karton czy kilka szklanek soku to już bomba cukrowa

lepiej jeść surowe owoce i pić wodę mineralną

 

sól można dosypywać do wody nie zawierającej minerałów, np. do kranówy lub źródlanej, dodaje się też wyciśnięty sok z cytryny

w przypadku wody mineralnej nie ma sensu


  • 0

...


#5
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Uzupełnia Ci elektrolity chyba, ale (uwaga) sole (!) z pewnością:-P szczypta soli, cukru i cytryny. Taki domowy i lepszy izotonic. Chcesz biegać? Biegaj. Masz miliard planów na zaczęcie biegania.
  • 0

"Être fort pour être utile"


#6
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

bieganie to recepta na wiele rzeczy, warto dodać do treningu


  • 0

...


#7
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

Ta niechęć wynika z tego że gdy biegne to jestem taki obolały,nie mam nic ze stawami ale to od bezruchu, a jak ten plan na trenig bo o nim nikt nic nie napisał?


  • 0

#8
Seev

Seev

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Jeśli nie biegasz to zacznij od marszobiegów, wtedy bieganie stanie się niesamowitą przyjemnością :)

Na bieganie.pl jest plan PUMY dla początkujących, jednak uważam że na poczatku jest zbyt prosty i polecam TEN i zrobić go cały lub tak w 3 - 4 tyg przejść na ten pumy - jak Ci serce dyktuje.

Ja tutaj trafiłem bo szukałem jakiejś "ogólnorozwojówki" do biegania, a tak mi się spodobało że to bieganie jest uzupełnieniem kalisteniki :)

 

Co do teningu siłowego to osobiście polecam 5x5 który w niektórych ćwiczeniach "mieszam" z progresją ze  "Skazanego" np wznosy nóg (miałem problemy ze zginaczami bioder, więc cierpliwie "jadę" niskie kroki  - u mnie się sprawdza - Tutaj masz świetny artykuł autorstwa Luko


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, dieta, redukcja, odchudzanie, plan na początek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych