Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Proszę o ocenę planu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Bubcio

Bubcio

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Hejka, poniżej przedstawiam mój plan. Moim zamiarem nie jest uzyskanie masy mięśniowej, a wytrzymałości i siły.

Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.

 

Nadmieniam jedynie, że przed każdym treningiem około 10 minut rozgrzewam partie które będą ćwiczone. Po treningu ~10 min rozciągam ćwiczone mięśnie, do tego przy każdym treningu rozciąganie nóg.

 

Dzień I - Plecy-Biceps-Przedramię

Plecy:

1. Podciąganie na drążku nachwytem ( 4x max + 2x max z gumą ( guma zawijana na drążek, drugi koniec na moje kolano - pod koniec ułatwia podciąganie)

2. Podciąganie nachwytem na TRX w pozycji skośnej - 4x 10 powtórzeń ( łapie za trx'a, i kładę się do pozycji niemalże równoległej do podłoża, Podciągnięcie wykonuję wyciągając ręce delikatnie na zewnątrz, aby bardziej pracowały plecy niż biceps )

3. Ćwiczenia na wyciągu - 4x10 powtórzeń - ustawiam sobie uchyt jednoręczny na wyciągu na wysokości klatki piersiowej, staję w takiej odległości, aby ręka w której mam uchwyt była wyprostowana i przyciągam uchwyt ( z obciążeniem wyciagu ) do siebie.

4. Podciąganie kettla w opadzie  3x10 powt - na każdą rękę ( zwykłe ćwiczenie klasyczne, które wykonują "ciężarowcy" )

4. Mostki - co do mostków - staram się robić mostki wg. kroków z zaprawy więziennej. 4x max.

 

Biceps:

1. Podciąganie na drążku podchwytem - 3x max + 2x max z gumą ( tak jak w ćwiczeniu nachwytem - opisane wyzej ).

2. Przyciąganie TRX  ( tak to sobie nazwałem ) - 3x 10 powt.  - staję przy TRX ( trzymam go podchwytem ), łokcie przy sobie, delikatnie wysunięte do przodu, pochylony do tyłu i przyciągam się samymi bickami nie ruszając łokciami.

3. Kettle o kolano - 3x10 powt. na każdą rękę - standartowe ćwiczenie, identyczne jak  hantla o kolano.

 

Przedramię:

1. Zwis na drążku nadchwytem - 3x max ( czasem jak już słaby chwyt po plecach mam, to owijam drążek gumą do rozciągania, lepiej się trzyma )

2. Obracanie sztangi - na wysokości barków kładę sztangę ( tak jak bym przygotowywał się do wykonywania klasycznych, ciężarowych przysiadów z sztangą na plecach ), na sztangę daję duże obciążenie - ok 90-110 kg. Następnie łapię za sztangę kręcę gryfem w przód ( tyle ile daję radę ) i do tyłu ( identycznie jak wcześniej ),

 

 

Dzień II: Klatka-Triceps-Brzuch

 

Klatka:

1. Pompki - różne rodzaje. Robię tak: 10 pompek - 30 sek przerwy - 10 pompek ( inny rodzaj ) - 30 sek przerwy ..... - ćwiczenie to wykonuję, dopoki daję radę. Wykonuję różne pompki, z zmienną wysokością położenia nóg.

2. Pompki na TRX - 3x max - łapię TRX'a, pochylam się do przodu i wykonuję pompki. Ćwiczenie identyczne jak pompki na kółkach gimanstycznych ( czasem, jak trx zajety ro biorę kółka ). W tym ćwiczeniu nogi oparte są na podłożu.

 

Triceps:

1. Pompki na drążku - 3x max - Ćwiczenie wygląda następująco - wykonuję jedno podciągnięcie oficerskie ( tj. podciągam się, po czym tak jak by wskakuję na drążek trzymając się jedynie rękoma, następnie nogi daję w pozycję równoległą do podłoża, tj. prostopadle do mojego ciała i następuje uginanie ramion )

2. Pompki na poręczach - 4x max.

3. TRX - 3x 10 powt. - staję przy TRX'ie łapię go po czym idę na przód do momentu, aż linka się napnie, a moje ręce są nad głową, łokcie na wysokości twarzy. Następnie wychylam się do przodu i wykonuję ruchy samymi ramionami, nie ruszając łokciami.

4. Wyciskanie Kettle zza głowy - 3x10 powt. na rękę - biorę kettle, i wykonuję klasyczne wyciskanie go zza głowy jednorącz.

 

Brzuch:

1. Podnoszenie nóg w zwisie - 3x max - łapię drążek nadchwytem, następnie dźwigam nogi jak najwyżej  potrafię i opuszczam

2. Brzuszki na worku treningowym - 3x max. - wskakuję na worek treningowy, zapinam się nogami ( tak jak bym zapinał gardę w walce parterowej ) i wykonuję brzuszki. Jeżeli nie ma dostepnego worka - podobne ćwiczenie wykonuję na ławeczce skośnej w dół.

 

Dzień III: Nogi, Barki

 

Nogi:

1. Przysiady - 4x 50

2. Wykroki z obciążeniem 20 kg - 4x 20 ( na każdą z nóg )

3. Przysiady na jednej nodze - 3x 20 ( na każdą z nóg ) - grugą nogę opieram delikatnie na czymś, aby się wspierać.

4. Łydki 4x max - łydki robię na maszynie lub na schodach :)

 

Barki:

1. Pompki przy ścianie - 3x max - staję na rękach i wykonuję pomki. Jeżeli już nie daję radę całej, to wykonuę chociaż połowę. Ostatnie powtórzenia pomagam sobie, wybijając mocno nogami w górę.

2. TRX góra - 3x. 10 - łapię TRX'a, odsuwam się aż linka się napnie. Odchylam się do tyłu, aż ręce wyciągnięte do przodu się wyprostują. Następnie przyciągam się, wyciągając ręcę do góry

3. TRX bok - 3x 10 - to samo co wyżej, tylko zamiast wyciągać ręce do góry , wyciągam je na bok.

 

Ważne!!

Każde z w/w ćwiczeń wkonuję zgodnie z zaleceniami z książki Paula Wade - 2 sekundy na każdą z 3 faz ćwiczenia. Ćwiczę co 2 dni. W dni nietreningowe staram się wykonywać inny rodzaj wysiłku fizycznego, jak. np. basen, bieganie, gra w piłkę, jazda na rowerze.

Śpię 6-7 godzin dziennie ( więcej nie potrafię ). Plan układałem sam, obserwując różne ćwiczenia.

 

Mam nadzieję, że dosyć jasno opisałem ćwiczenia. Z góry dzięki za ocenę. Pozdrawiam

 


  • 0

#2
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Witam, :D

1.Jeśli chodzi o siłę to przeczytaj ten artykuł http://kalistenikapo...-jak-świat-5x5/,

albo Nagiego Wojownika.

2 Nie izoluj mięśni, podziały typu triceps,biceps odpadają.. tak możesz dzielić na siłowni, a nie w ćwiczeniach z masą ciała. Ty masz m.in.podzielić ruchy na pchające i ciągnące.

3..Oddzielny trening na przedramiona? Możesz to połączyć z treningiem mięśni ciągnących np poprzez podciąganie na ręcznikach.(zapewniam że przedramiona będą płakały ;) )

4.

1. Pompki przy ścianie - 3x max - staję na rękach i wykonuję pomki. Jeżeli już nie daję radę całej, to wykonuę chociaż połowę. Ostatnie powtórzenia pomagam sobie, wybijając mocno nogami w górę.

Lepiej tak nie rób. Nie goń z liczbą powtórzeń.


  • 1

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
I jeszcze jedno. Nigdy nie rob maxa. Gdy czujesz ze jeszcze zrobisz tylko 1-2 poworzenia poprawne technicznie, to koncz serie.
W treningu na sile nie chodzi, aby napompowac miesnie tysiacem powtorzen, ale zmeczyc je kilkoma poprawnymi z duzym obciazeniem.

Link do genialnego treningu na sile masz juz wyzej. Wykorzystaj ta wiedze, bo nie trzeba tworzyc nowych planow, skoro stare sa dobre :)

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#4
Bubcio

Bubcio

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Hejka. Zastosowałem się do w/w planu 5x5.

Efekty są niemożliwe do ogarnięcia! Ćwicząc wcześniej moim w/w opisanym planem nie potrafiłem podciągnąć się na drążku więcej niż 6 razy. Spróbowałem 5x5 - podciąganie taktyczne. Na pierwszej sesji wyglądało to 4,3,3,2,2. Nie wiem jak to możliwe, ale na 3-ciej sesji zrobiłem 5x5 ( mowa nadal o podciąganiu taktycznym! ).

W przypadku pompek na poręczach jestem już przy 30 kg obciążeniu ( + 98 własnej wagi ) i nadal robie pełne 5x5!

Chciałbym bardzo podziękować za ten plan!

Pozdrówka!


  • 0

#5
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Super ! :)  Ale jeśli można coś zasugerować , na twoim miejscu nie goniłbym zbyt mocno z dodawaniem obciążenia. Nawet jeśli osiągniesz te 5x5 z danym obciążeniem to przez jakiś czas jeszcze oswajaj się z tym ciężarem .


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych