Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pierwszy kettlebell


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kroniki

Kroniki

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Cześć, postanowiłem kupić kettlebella, dokładniej 16 kg. Głównie będę go używał jako dodatkowe obciążenie przypinane do pasa podczas podciągania oraz dipów bo moje nędzne 20 kg przestało na mnie działać (progres!), ale też chciałbym powolutku zacząć wykonywać ćwiczenia z tym sprzętem związane jakieś wymachy, wyciskania itd. Mam pytanie odnośnie sposobu zdobycia kettla. Skąd wy je bierzecie? Jakieś sklepy online czy idziecie do sklepu sportowego w swoim mieście? Ja w kilku sklepach sportowych widziałem kettle ale nie były one takie surowe żeliwne tylko z masy bitumicznej czy z gumy. Ja chciałbym takiego żeliwnego starucha co posłuży mi aż ja się rozpadnę. Na allegro są dosyć tanie takie żeliwniaki ale czytałem gdzieś aby uważać z tymi tanimi bo uchwyty mogą być kiepskie i środek ciężkości też. Co o tym sądzicie i co możecie poradzić. Dam linka do przykładowej aukcji z allegro.

http://allegro.pl/ku...3927745702.html


  • 0

#2
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Ja osobiście zamówiłem sobie stalowego kettla z fitnessleon i nie żałuję. Problem w tym, że jak mają towar to znika on w kilka dni. Polecam wysłać do nich wiadomość (zrobiłem to przez fb) i zapytać kiedy mają dostawę. Stalowe kettle mają zawsze ten sam rozmiar bez względu na wagę, tzw girye turniejowe. 

A co do tych "staruchów" to możesz się przejść do swojej starej szkoły i zapytać wuefistę czy maja na zbyciu coś takiego- sam zamierzam tak zrobić ;)


  • 4

#3
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

czytałem gdzieś aby uważać z tymi tanimi bo uchwyty mogą być kiepskie i środek ciężkości też

Środek ciężkości w kettlu nie ma większego znaczenia, bo przecież m.in. o to właśnie kettlach chodzi, żeby wymuszały pracę mięśni stabilizacyjnych, to jest właśnie jedna z tych różnic między kettlami a hantlami. :)

 

A co do uchwytu to chyba przesada. Mam taki odważnik, do którego link podałeś i jest spoko. Spokojnie możesz brać moim zdaniem. :)

Myślę, że te wszystkie najtańsze w pełni żeliwne odważniki są produkowane przez jedną firmę. Nawet zdjęcie na wszystkich aukcjach z takowymi jest takie samo. :)


  • 3

66668745.png


#4
Kroniki

Kroniki

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Mam swoje stare gimnazjum dosłownie pod blokiem więc zapytam WFistę a jak nie będzie to zamówię tego z allegro. Może jak mi się spodoba zabawa z kettlami to rozejrzę się bardziej w temacie. Dziękuję w każdym razie za szybki odzew.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych