Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan uzupełniający

plan trening bjj siłownia trening w domu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Lenity

Lenity

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Witam

Przejdę od razu do sedna, bez kwiecistych wstępów.
W lutym będę musiał odpuścić siłownię, głównie ze względów finansowych - wszystko oprócz drążka (nabycie nowego w toku) co jest mi niezbędne mam w domu, no może lekki deficyt ciężaru bo 90 kilo to nieco za mało, jak na mój staż. 

Trening robię czysto siłowy 2x w tygodniu, opieram się na głównych ćwiczeniach (przysiady, wyciskanie sztangi, wyciskopodrzuty, MC, podciąganiu z ciężarem i dipsach) w domu jednak będę go musiał lekko zmodyfikować. W tym celu próbuje ułożyć jakiś sensowny plan z obciążeniem własnego ciała, bo po pierwsze zdarzało mi się robić podobne treningi, a po drugie są według mnie fenomenalne i po prostu.. piękne. To nie to co zimna, obmierzła sztanga  ;) 

Z racji braku poręczy będę musiał wyrzucić z klatki dipsy z obciążeniem, więc na pewno w plan chce wpleść trochę pompek, w różnych wariantach również na barki, ale chętnie pomęczę się z całym ciałem - problem w tym, że plan nie może być zbyt obszerny, raczej taki "smarujący stawy", uzupełniający, bo oprócz siłowni 3x w tygodniu tarzam się po macie i nie chce rozregulować regeneracji.

Ja wiem, zaraz co bardziej łasi na liczbę postów odpiszą mi - POCZYTAJ, to powszechny zabieg na forach, ale gdybym WIEDZIAŁ jak to wszystko połączyć, to bym nie pisał ;) 

Tak więc moje pytania:

Jak ułożyć plan, najwyżej dwudniowy (może być nawet jedno) pod 2x trening siłowy i 3x bjj.
Cóż, ewentualnie ze sztang można zrezygnować i tylko wprowadzać jakieś elementy, jestem otwarty na propozycje.


  • 0

#2
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów
Ja bym nic nic nie dodawal tylko zostawil te 2 dni na regeneracje. Na silowni dobre cwiczenia wybrales ale ja bym sztange zamienil na hantle i sandbaga. I naprzemiennie robil 2 treningi unilateralne i 2 bilateralne. W bjj sztanga tak nie pomoze jak wlasnie hantle i wor z piachem. Co nie znaczy ze jest zla. Ale jeszcze raz mowie: nic bym nie dodawal i nie rezygnowal ze sprzetu. To jest moja opinia a to jak zrobisz to juz twoja wola.
  • 0

#3
Lenity

Lenity

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

z tym że nie mam tak dużego obciążenia na hantle, żeby wykonać nimi prawidłowy trening (lubię operować na jakimś tam ciężarze z małą liczbą powtórzeń) bo to które ma najwięcej kilo to samoróbki, pasujące dziwnym trafem tylko na sztangę. Co do niedodawania treningu - też o tym myślę, ale byłem ciekaw potencjalnych propozycji z tego względu że intensywność treningów siłowych będzie musiała spać.

Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie.


  • 0

#4
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów

hey panowie a co myslicie o metodzie lafaya jako trening uzupelniajacy pod MMA da sie na mim wyrobic duza sile pozdro


  • 0

#5
Lenity

Lenity

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

hey panie myślimy, że temat nie jest o mma i niepotrzebnie się podpinasz, utrudniając odpowiedź.


  • 0

#6
Lenity

Lenity

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

podbijam.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan, trening, bjj, siłownia, trening w domu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych