Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Czy moja dieta na masÄ™ jest wystarczajÄ…ca?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Witam chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych osób czy taka dieta jest dobra by przybrać trochę masy mięśniowej więc tak:

1. Åšniadanie
       Shake(twaróg mleko platki owsiane platki pszenne platki kukurydziane trochÄ™ cukru)
       3-4 jajka + 1-2 plasterki szynki chleb
         do tego kapsuÅ‚ka minerałów
2. Drugie Å›niadanie 
        3 kanapki z serem i wÄ™dlinÄ…
3.Obiad
   ryba+ wÄ™glowodany zÅ‚ożone(kasza, ryż, ziemniaki) + jakiÅ› groszek czy coÅ›
   do tego kapsuÅ‚ka minerałów i owoc
4. Posiłek po treningowy
 Shake taki sam jak na Å›niadanie 250ml
  tutaj jakieÅ› miÄ™so by caÅ‚y czas nie jeść tego samego 
  np schab+wÄ™glowodany zÅ‚ożone+jakaÅ› surówka
  kapsuÅ‚ka witamin i banan

Nie liczę ile to ma kalorii bo jakoś nie jest to dla mnie komfortowe liczyć ile co ma kalorii i co czym zastąpić żeby liczby się zgadzały.
Czy taka dieta jest dobra? czy muszę dodać kolejny posiłek albo więcej produktów? jak tak to co można jeszcze dodać?

PijÄ™ ok 1,5l wody dziennie

Co do mojego "shake'a" to dużo w nim błonnika bo odkryłem, że jeżeli na śniadanie zjem płatki owsiane to czuję się o wiele lepiej później a, że nie są tak sycące jak jajka postanowiłem zrobić taki eksperyment z shakiem.


  • 0

#2
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa
po Twoim poście to raczej ciężko odpowiedzieć na pytanie czy to jest wystarczające. Dla jednego dana ilość będzie ok, dla innego może być za mało, zależy od wagi/wzrostu. To tak ogólnie, nie do Twojej diety, bo Ty nie podałeś nawet ilości ile czego spożywasz, więc co - mamy strzelać ile tego jesz?

Nie liczÄ™ ile to ma kalorii

mamy to zrobić za Ciebie? :P nie ma co się bawić we wróżkę. Jak chcesz przybrać na masie to musisz mieć nadwyżkę kaloryczną. Oczywiście nie musisz liczyć kalorii, ale to chyba najprostszy sposób żeby sprawdzić ile zjadasz i porównać z tym ile mniej więcej powinieneś :P
  • 0

#3
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Zle sie wyraziłem nie liczę dokładnie ile jem np wiem ile kalorii ma kurczak, ale nie liczę czy na obiad zjem 100g piersi z kurczaka czy 300g o to mi chodziło


  • 0

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • ZasÅ‚użony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

a skąd mamy wiedzieć jak nie mamy informacji ile ważysz, ile masz lat, ile trenujesz w tygodniu, jaki tryb życia prowadzisz.... jedynie wróżka ci pomoże

a jak nie znasz wróżki to po prostu oblicz swoje zapotrzebowanie i policz kalorie z żarcia.

 

kalkulator zapotrzebowanie: http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

kalkulator posiłków: http://potreningu.pl...ulatory/kalorie

 

wysil się trochę jak chcesz mieć informacje. zajmie ci to 10 min.


  • 0

...


#5
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów

Mam pytanie, czy ty rano tego "shak'a" białkowo węglowodanowego "zagryzasz" później 3/4 jajkami ?

I tak ja koledzy wyżej, jak chcesz prowadzić "dietę masową" nie mając pojęcia o swoim zapotrzebowaniu kalorycznym ??

 

Po treningu powinieneś zacząć od zjedzenia banana, aby dostarczyć szybko energii + jakieś szybko wchłanialne białko (kurczak np.)

 

nie widzÄ™ jak wyglÄ…da twoja kolacja ?


  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#6
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Rano przed sniadaniem okolo 30 min wypijam ten eksperyment co do kolacji to jem serek wiejski ze szklanka mleka klade sie spac glownie o 22 a czytalem cos ze przed snem weglowodanow sie nie je nie mam pomyslu co mozna takiego na kolacje zjesc wiec jest doscy uboga


  • 0

#7
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa
to nie czytaj tylko sprawdź na sobie :P każdy jest inny
znam sporo osób, które szamają węgle na noc i sylwetki mają całkiem spoko. poza tym węgle na noc odradza się osobom, które nie chcą przytyć, albo tym bardziej chcą zrzucić parę kilo. Ty pisałes o diecie na masę, a to też może być różnie rozumiane, bo są osoby które mają dobrą wagę, ale chcą dołożyć trochę mięsa - wtedy trzeba się trochę pilnować, żeby się nie zalać. Są też osoby, które ważą dużo za mało i oni żeby przytyć powinni jeść jakby nie było jutra, i nie przejmować się tym, że ewa chodakowska zabrania jeść węgle na noc :D. Jako, że dalej nie napisałeś nic konkretnego o sobie to niestety pozostaje ta wróżka. tym bardziej, że w internecie na wielu forach jest masa tematów i ogólnych wskazówek co do diety na masę i dopiero po ich przeczytaniu i ułożeniu czegoś sensownego powinno się zadawać pytania.
  • 0

#8
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów

Rano przed sniadaniem okolo 30 min wypijam ten eksperyment co do kolacji to jem serek wiejski ze szklanka mleka klade sie spac glownie o 22 a czytalem cos ze przed snem weglowodanow sie nie je nie mam pomyslu co mozna takiego na kolacje zjesc wiec jest doscy uboga

Yyyh .. a gdzie wyczytałeś to że nie można jeść w/w na noc ? pewnie na google wpisując "co jeść na masę na noc" , otóż drogi panie nic nie stoi na przeszkodzie owsiance zjedzonej na kolację JEŚLI , nie będzie przekroczony twój bilans , bo w innym wypadku będziesz się "zalewał" .. a tu kłania się zagadnienie "dieta" , jeśli masz rozpisaną ją dobrze to i jak masz ochotę możesz sobie zjeść owsiankę z odrobiną twarożku.


  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#9
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Waga 67kg wzros 183  cm wiek 18 lat staz treningowy ok3 miesiace na skazanym teraz trening zmieniony na wlasny roznie 3 dni up/down + 2 dni biegania po 3 tygodnia zmiana na push/pull ups + 1 dzien biegania po 3 tygodniach zmiana na koncu split z obciazeniem bez biegania i po 3 tygodniach tydzien odpoczynku takie moje zalozenia na trening. Dni treningowe 4-5 Wszedzie pisaÅ‚o, że przed snem jeść nie wolno wiÄ™c nie jadÅ‚em owszem mialem ochote oszamac jakas kanapke z serem/twarogiem, lub cos takiego, ale balem sie ze sie zaleje tluszczem wiec nie jadlem. Co do kalorii liczylem wczesniej na kalkulatorze kalorii, ale po miesiacu miezenia ile to jajek mam zezrec zeby miec tyle i tyle kalori i czsami opychac sie na sile by cyfetki sie zgadzaly mnie dobijalo teraz jak mam obiad wrzuce sobie tyle i tyle ryby a jak jestem nienajedzony to zjem np jeszcze kanapke czy cos


  • 0

#10
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa
co prawda jajka to chyba najlepszy produkt nie tylko dla każdego ćwiczącego (najbardziej wartościowe białka, dobre wartości odżywcze i takie tam :D), ale nie podbija się nimi kalorii, które musisz dostarczyć, bo tych to mają raczej nie za wiele.
jak chcesz przybrać na tej masie to może to będzie szok dla Ciebie, ale trochę musisz jednak trochę wysiłku w tę dietę włożyć :D
wybieraj produkty bardziej kaloryczne, ale oczywiście mowa tu o takich dobrych kaloriach (żeby komuś mcdonaldy na myśl nie przychodziły :P).
np zamiast kurczaka z ryżem (ukłon w stronę kfd :D) wybierz wieprzowinę z makaronem.
no i, że cytując klasyka "trzeba stejki wpier*dalać, a nie jakieś tam kanapeczki" :)
  • 0

#11
Rangers

Rangers

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów

Podstawą do oceny czy dieta jest wystarczająca jest określenie jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne. Jak chcesz budować masę, to musisz dostarczać 200-300 kcal więcej, żeby optymalnie rosnąć. Dopiero jak bilans kaloryczny jest w porządku można przejmować się makroskładnikami.


  • 0

#12
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Potrzeba mi 3073 kalorii czyli zeby "rosnac" musze dostarczyc 3273 tak? i kalorii w mojej diecie 2232 i nie wiem co ja mam jeszcze dorzucic nawet jak dam piersi z kurczka 0,5kg to za malo bedzie -_-


  • 0

#13
charset

charset

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Zamiast 4 posiłków spróbuj jeść 6, ewentualnie 5. Będzie Ci łatwiej dobić do nadwyżki kalorycznej niż upychać masę żarcia w tych 4 posiłkach.


  • 0

#14
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa

Potrzeba mi 3073 kalorii czyli zeby "rosnac" musze dostarczyc 3273 tak? i kalorii w mojej diecie 2232 i nie wiem co ja mam jeszcze dorzucic nawet jak dam piersi z kurczka 0,5kg to za malo bedzie -_-

pi razy drzwi. :) jak jednego dnia dostarczysz 3k kalorii, a drugiego 3,3k to się nic nie stanie - nie chodzi o to, żeby chodzić z kalkulatorem w ręce. Staraj się na początek przebijać 3k kalorii na dzień i zobacz co się będzie działo z wagą np po dwóch tygodniach. jak będzie stała w miejscu to zjadaj troszkę więcej i znowu po dwóch tygodniach kontroluj wagę. Na początek optymalne przyrosty wagi do 2-4 kg na miesiąc. Później staraj się utrzymywać tempo 0,5 kg na tydzień.
  • 0

#15
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

A czy przy diecie nalezy trenowac to calkowitego zmeczenia?


  • 0

#16
Rangers

Rangers

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 96 postów

BiaÅ‚ka nie jedz wiÄ™cej niż 1.5 g na 1 kg masy ciaÅ‚a bo to nie zdrowo i nie jest to potrzebne wbrew temu co mówiÄ… "hardcorowi" kulturyÅ›ci. Nie podbijaj kalorii miÄ™sem. Jak masz problem z kalorycznoÅ›ciÄ… diety to dorzuć, najlepiej okoÅ‚o treningowo owoce a do innych posiÅ‚ków produkty tÅ‚uszczowe (zdrowe tÅ‚uszcze) takie jak sezam, mak, oliwa z oliwek, siemiÄ™ lniane, orzechy. MajÄ… dużo kcal ze wzglÄ™du na to, że to tÅ‚uszcze a do tego sÄ… to prozdrowotne produkty majÄ…ce dużo mikroelementów. Możesz dodać jakiÅ› posiÅ‚ek zÅ‚ożony np. z orzechów i owoców suszonych. To mocno podbija kaloryczność a do tego sÄ… to dobrej jakoÅ›ci makroskÅ‚adniki. 

 

Co do liczenia co ile ma kcal, biaÅ‚ka, wÄ™gli itp. to polecam stronÄ™ ilewazy.pl . 


  • 0

#17
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa

A czy przy diecie nalezy trenowac to calkowitego zmeczenia?

o matko co to znaczy?
dieta to jedno sprawa a trening druga. Dieta oczywiście jest paliwem dla treningu, ale to czy będziesz trenował do upadłego czy nie zależy od Twojego planu. np. jeżeli zgodnie z Twoim planem powineneś wykonać 5 serii po 5 powtórzeń to je wykonujesz i 'zaliczasz' poziom. Wtedy dokładasz poziom (ciężar albo liczba powtórzeń, w zależności jak ćwiczysz), po to żeby na kolejnym treningu zrobić więcej/lepiej niż na poprzednim, bo progres musi być.
To jest temat na inny dział. Obok diety powinieneś poczytać o planach i ułożyć sobie własny - dobierając ćwiczenia, liczbę powtórzeń i serii. Wtedy pytaj o radę.
  • 0

#18
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

To ile w koncu ma byc tego bialka? jedni pisza nie wiecej niz 1,5g na kg kolejni ze 2g na kg jedni ze roslinne sie nie wlicza inni ze sie wlciza nie czaje tego juz w mojej diecie bialka zwierzecego jest 54g a roslinnego 108g glownie ze kaszy makaronow itd 


  • 0

#19
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa
w skrócie to najlepszymi źródłami białka, na których powineneś bazować to: jajka, mięsa i ryby. Postaraj się dostarczać z nich powiedzmy 70 g białka dziennie. Później są to np. sery twarogowe, z których możesz dorzucić około 30 g dziennie.

roslinnego 108g glownie ze kaszy makaronow itd

zdajesz sobie sprawę, że żeby dostarczyc tyle białka np. z kaszy to musiałbyś jej zjeść około 1 kg dziennie? aż tyle jesz? wątpię :P
  • 0

#20
Culfon

Culfon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

http://www.fotosik.p...f77ac46a8.html 
http://www.fotosik.p...36ee0d918a.html
Tak wyglÄ…da
Dodałem sobie odżywkę żeby sprawdzić jakby to wyglądało z carbo, ale będzie bez carbo narazie


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych