Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania styczeń 2K14 - "I CAN'T WALK!"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
86 odpowiedzi w tym temacie

#1
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Witam wszystkich w styczniowych wyzwaniach.

 

Myślę, że w styczniu postawimy na nogi i sprawdzimy, kto pomijał „leg day”.

W tym miesiącu, tak jak w poprzednich będą 2 etapy - pierwszy złożony z trzech poziomów i drugi z dwóch

 

Etap 1

Poziom 1 - Przysiady klasyczne

Poziom 2 - Krzesełko przy ścianie

Poziom 3 - Wykroki do przodu

 

Etap 2

Poziom 1 - Przysiady Bułgarskie

Poziom 2 - Przysiady na jednej nodze - pistolety

 

Filmy instruktażowe zostaną niebawem dodane.

 

Aby przejść na kolejny poziom, należy wykonać poprzedni z odpowiednią liczbą powtórzeń lub przez określony czas.

 

Etap 1

Poziom 1 - 50 powt.

Poziom 2 - 40 sekund

Poziom 3 - 30 powt.

 

Etap 2

Poziom 1 - 15 powt. na jedną nogę (czyli razem 30)

 

W poziomie 2 Etapu 2, należy wykonać maksymalną liczbę powtórzeń. Pod uwagę będą brane wykonane przysiady na obydwu nogach i będzie liczona z nich średnia arytmetyczna.

 

Osoba, która zdobędzie największą liczbę powtórzeń w Poziomie 2 Etapu 2 lub dotrze najdalej, będzie mogła zaproponować jaką partię ciała i/lub jakie ćwiczenia chciałaby w wyzwaniach za miesiąc.

W przypadku gdy uczestnik wygra dwa razy z rzędu, osoba, która zajęła drugie miejsce, będzie mogła proponować ćwiczenia za niego.

 

Ćwiczenia będą mogły się powtarzać po okresie 2 miesięcy od wyzwań, w których te ćwiczenia miały miejsce.

 

Teraz sprawy techniczne ćwiczeń zaproponowanych przeze mnie.

 

UWAGA! Wszystkie ćwiczenia należy wykonać w taki sposób, by wyraźnie było widać wyprost nóg. W każdym ćwiczeniu należy zaakcentować tenże wyprost poprzez zatrzymanie na 1-2 sekundy. Ćwiczenia wykonujemy bez zrywów, w umiarkowanym tempie.

 

1. Przysiady klasyczne wykonujemy z rozstawem stóp równym rozstawowi barków (może być nieco większy). Palce skierowane lekko do zewnątrz. Zejście wykonujemy maksymalnie nisko. Ręce trzymamy wyprostowane przed sobą lub łapiemy się za kark. Przysiady wykonujemy na pełnych stopach.

 

2. Krzesełko przy ścianie wykonujemy opierając się o ścianie w taki sposób, by kąt w nogach wynosił 90 stopni. Ręce trzymamy wyprostowane przed sobą. 

 

3. Wykroki do przodu-  nogę, którą wykonuje wykrok stawiamy w takiej odległości, by kolano nogi, która znajduje się z tyłu nie przekraczało pięty nogi z przodu. Zejście wykonujemy na tyle nisko, by dotknąć kolanem podłoża. Wykroki wykonujemy na przemian - zmieniamy nogę co powtórzenie. Wykroki możemy wykonywać w miejscu lub w ruchu.

 

4. Przysiady Bułgarskie wykonujemy mając jedną nogę opartą na jakimś przedmiocie (nie przekraczającym wysokości 40cm). Nogi rozstawiamy w szerokim rozkroku. Przysiady te wykonujemy osobno (najpierw jedna noga 15 powt. potem druga). Ćwiczenie to musi zostać wykonane w ciągu*. Ułożenie rąk jest dowolne, lecz niedopuszczalne jest używanie rąk w celu ułatwienia wykonania ćwiczenia np. podpieranie rękoma o nogi.

 

5. Przysiady na jednej nodze (pistolety) wykonujemy trzymając jedną nogę wyprostowaną przed sobą, a drugą wykonujemy ruch. Ręce trzymamy wyprostowane przed sobą. Zejście wykonujemy maksymalnie nisko ( tak by tyłkiem dotknąć nogi). Przysiady te wykonujemy w ciągu*. Przysiady wykonujemy na pełnych stopach.

 

* W ćwiczeniach wykonywanych w tzw. Ciągu, należy po wykonaniu ćwiczenia na jednej nodze przystąpić do wykonywania ćwiczenia na drugiej - nie należy przerywać nagrywania filmu. Próby w których ten ciąg nie zostanie wykonany, nie będą zaliczane.

 

 

Podczas nagrywania kamerę należy umieścić w odpowiednim miejscu.

 

Etap 1

Poziom 1 - bokiem do uczestnika

Poziom 2 - bokiem do uczestnika

Poziom 3 - bokiem do uczestnika

 

Etap 2

Poziom 1 - bokiem do uczestnika

Poziom 2 - bokiem do uczestnika

 

 

 

 

Informacje dodatkowe:

#Wyzwania styczniowe kończą się 31 stycznia o godzinie 23;59 - do tego czasu można wysyłać filmiki ze swoimi próbami.

#Korzystanie z dodatkowych obciążeń, NIE jest zabronione, lecz nie daje żadnych profitów.

 

 

 

Obowiązkowe jest:

# Przed przystąpieniem do próby należy pokazać na filmiku kartkę z własnym nickiem z forum plus datę wykonywania próby.

# Film umieszczamy na serwisie youtube.com, a link umieszczamy w poście poniżej.

# Próby nagrywać mogą jedynie użytkownicy forum Kalistenika Polska.


  • 3
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#2
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Stawiałem na nogi właśnie w styczniu :)

Dawno się pistoletów nie robiło :)


  • 0

#3
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Właśnie miałem taką cichą nadzieję, że to będą nogi! :D
Co prawda prawą nogę miałem skręconą niedawno i będzie ciężko z równowagą przy pistoletach na niej (słabo mi jeszcze działa) ale i tak super. :D


  • 0

#4
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Teraz się okaże kto olewa nogi, a kto nie.


  • 0

#5
Azot

Azot

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaWrocław

Ekstra :]]]


  • 0

#6
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Pierwsza próba na szybko, nie zauważyłem, że kamera ma być bokiem, ale i tak chyba wszystko widać tak pod skosem. :)
Zastanawiam się, czy nie za szybko robiłem, ale nagranie i tak jest długie. :D

 

https://www.dropbox....zne próba 1.wmv


  • 2

#7
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Poziom zaliczony. Cieszę się, że styczniowe wyzwania przypadły Wam do gustu. Do dzieła !


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#8
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Musiały przypaść, w końcu ćwiczeń nóg często się unika, ze względu na strach o kolana. Takie wyzwanie to dobra motywacja do małego treningu. :D

Krzesełko, próba 1, jakość obrazu bliska tragicznej - nie wiem czemu. :D
https://www.dropbox....łko próba 1.wmv


  • 1

#9
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Poziom 2 zaliczony.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#10
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

W tym miesiącu ja też dołączę.

 

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

 

i od razu drugi poziom

http://www.youtube.c...h?v=GvmViV099ZY


  • 4
Skazany na trening od 10.2012

#11
charset

charset

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

https://www.dropbox....tn/Untitled.mp4

Poziom 1, widzę szybki odzew chłopaków :P


  • 2

#12
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Dziwi mnie jedno, FurioS. Dlaczego nie zwróciłeś mi jeszcze uwagi, że nie pokazuję kartki z nickiem i datą? :)

@charset
Widzę, że nie tylko ja używam dropboxa.
Mogłeś wcześniej obrócić obraz. W Windows Live Movie Makerze (albo na starym Windowsie po prostu Windows Movie Maker) można bardzo łatwo obrócić obraz.


  • 0

#13
charset

charset

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Mam inny program do obróbki wideo, ale niestety mój komputer odmawia ostatnio posłuszeństwa przy renderowaniu czegokolwiek. Jeśli będzie to naprawdę uciążliwe to coś wymyślę. Tez właśnie przypomniałem sobie o kartce a już drugi poziom nagrany :C . Kartka pojawi się na pewno przy 3 poziomie. Co do weryfikacji daty raczej nie ma dziś problemy, wyzwania dopiero co się pojawiły. W poprzednich wyzwaniach występowałem w tych samych trampkach jeśli ktoś nie poznaje po fryzurze x]


  • 0

#14
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

Wykroki, próba 1 (tym razem nawet kartkę dałem) EDIT: kurde, zły rok wpisałem. :D
https://www.dropbox....oki próba 1.wmv
 


  • 0

#15
charset

charset

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

https://www.dropbox....ox7/poziom2.mp4

Krzesełko :)

 

Dodaję wykroki, czekam na weryfikację :)

https://www.dropbox....1r4/poziom3.mp4


  • 1

#16
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Glowa - poziom 1 zaliczony, poziom drugi niestety do poprawy z powodu złego kąta w nogach.

charset - etap 1 zaliczony.

lukasz1737 - poziom 3 zaliczony. - fajnie to wygląda jak przesuwasz się cały czas do tyłu :P Myślałem, że skończysz już kompletnie za łóżkiem..

 

Łukasz pytałeś czemu nie zwracałem uwagi na Twoja kartkę. Odpowiedź jest prosta - Ciebie już znam z wcześniejszych wyzwań, więc nie robię problemów .


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#17
charset

charset

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Możesz nie zwrócić uwagi, że dodałem wykroki, więc napiszę pod spodem :>

Powodzenia wszystkim :)

 

Furi EDIT : zauważyłem  :) zapraszam do drugiego etapu


Użytkownik FurioS edytował ten post 05 stycznia 2014 - 19:51

  • 0

#18
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

 

Poprawiłem krzesełko, myślę, że będzie dobrze. Minutnik mi się nie włączył i posiedziałem trochę dłużej, ale to nie szkodzi :D

Łóżko zasłania przestrzeń pod nogami więc na początku jest zbliżenie na miejsce gdzie robię krzesełko, żeby było wiadomo, że nie ma tam ukrytego krzesła :D


  • 2
Skazany na trening od 10.2012

#19
lukasz1737

lukasz1737

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaLublin

FurioS, też się zdziwiłem nagle "co mnie tak cofnęło?" i wróciłem do przodu. :D Długie i nużące to ćwiczenie.

Przysiady bułgarskie, próba 1:

https://www.dropbox....kie próba 1.wmv

 

Stołek zmierzyłem, ma jakieś 23cm EDIT: porąbało mi się, 43cm.
BTW, pierwszy raz w życiu próbowałem to ćwiczenie, chociaż znałem je z yt. :D


  • 0

#20
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Glowa poziom drugi zaliczony

lukasz1737 - musisz stanąć dużo dalej od tego stołka. Do poprawy.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych