Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay

trening bez sprzętu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Grapler

Grapler

    Member

  • Użytkownik
  • 15 postów

Witam !!!

Szukam planu treningowego i oprócz treningu ze książki "Skazany na trening" i "Nagi wojownik" natknołem się na książkę " Trening siłowy bez sprzętu" Oliviera Lafay, który proponuje plan treningowy dla początkujących i zawansowanych, ale rozpisany krok po kroku ilość seri, powturzeń tempo ćwiczenia itd można by rzec, że kompleksowo.

 

Szukam opini na temat tego planu treningowego, czy ktoś z Was kiedyś go próbował ?

Jak macie zdanie?

 

Pytam ponieważ szukam tak zwanej "rozpiski", a czasem mam wrażenie, że najlepiej ćwiczyć w każdy dzień inną partię np

 

poniedziałek - pompki

wtorek - brzuchy

środa - ćwiczenia na drązku

czwartek - nogi

piatek - dipy i pompki w staniu na rękach

 

I ćwiczyć każdy dzień różne ćwiczenia na zasadzie parę ćwiczeń ze 3 serie max prawidłowych technicznie powturzeń Np. poniedziałek - pompki na szrokość barków,  pompki wąskie i pompki na jednej ręce.

Ewentualnie drabinkowo, jak proponuje street workout poland np. wtorek podciąganie nachwytem na szerokość barków 1 powturzenie 2 powturzenia, 3 powturzenia, 4 powturzenia i tak aż dojedziemy do np 10 w ten sposób wykonamy 55 powturzeń.

 

 

 

Proszę o opinie i podpowiedzi jak podejść do tych wszystkich programów treningowych, oraz książki z tytułu tematu.

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 


  • 0

#2
DamianP

DamianP

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaMielec

Wg mnie książka Lafaya jest pomocna, ale pełno w niej skomplikowanych ćwiczeń, co są dyskwalifikuje z mojego treningu.

Osobiście polecam trening domatora, z tym że pompki robione raz/ tydzień to stanowczo za mało.

Sam robię kalistenicznie każdą partie ciała 2x w tygodniu.

Co do metod ćwiczenia, zależy to w głównej mierze od Cb, ja pompki robię wszystkie serie po tyle samo, a drążek drabinkowo i jest OK.

Polecam również się zapoznać z artykułem napisanym przez Luko, zawiera on zestaw podstawowych ćwiczeń budujących masę, więc rówież wpływających w pewnym stopniu na siłę.

Cóż, takie są moje odczucia.

Pozdrawiam

DamianP

 

link do artykułu:

http://kalistenikapo... Luko na forum.


  • 1

Pozdrawiam

DamianP


#3
mTju

mTju

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

Gorąco polecam książke Oliviera Lafaya sam cwiczyłem no i progres był widoczny ;) Autor ładnie wszystko opisuje wiec nie da sie chyba pogubić jednak treningi sa bardzo wyczerpujące, jak masz ksiazke to zastosuj sie do niej swietnie idzie sobie na niej wyrobic sile. Od 5 poziomu o ile sie nie myle trening nieco sie zmienia w kwestii powtórzen i lecisz z maksai powtórzen czyli wytrzymalosc. Ksiazka super ale trzeba byc twardym zeby dojsc do polowy chociaz juz nie mowiac o samym koncu. Jak interesuje cie dieta to tak samo masz tam wszystko ładnie opisane


  • 0

#4
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów

a da sie zbudowac metoda lafaya sile pytam bo zucilem skazanego dla lafaya pozdro


  • 0

#5
mTju

mTju

    Member

  • Użytkownik
  • 23 postów

No normalne ze sie da i to nie małą, tylko nie wiem wgl po co chcesz isc na skróty i  zmieniać plan an jakis bezsensowny skoro tam masz wszystko ładnie opisane i wytłumaczone...


  • 0

#6
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów

dlatego ze trenowalem skazanym i efekty mnie nie zadowolily


  • 0

#7
spogler

spogler

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaŁódź

Witam,

jestem nowy na forum i kalistenika polska, ale metodę Lafaya stosowałem około 1,5 roku. Szczerze polecam, z wagi 84 doszedłem do 95 kg.

Siła bardzo wzrosła, doszedłem do 8 poziomu, a bez wzrostu siły nie dał bym rady.

Bardzo ważne:  dieta bogata i kaloryczna, ponieważ treningi są bardzo intensywne( z suplementów białko i monohydrant kreatyny- stale).

Na 8 poziomie trening dzieliłem, 1 trening na dwa dni, 1 dzień wolny w tygodniu.

Nie straj się być mądrzejszy od książki, wracaj do niej za każdym razem jak masz problem.

Jak coś służe radą. :)


  • 1

#8
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów

spogler a jak sie przeklada sila z lafaya na podnoszenie ciezarow probowales moze


  • 0

#9
lafay

lafay

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam,

jestem nowy na forum i kalistenika polska, ale metodę Lafaya stosowałem około 1,5 roku. Szczerze polecam, z wagi 84 doszedłem do 95 kg.

Siła bardzo wzrosła, doszedłem do 8 poziomu, a bez wzrostu siły nie dał bym rady.

Bardzo ważne:  dieta bogata i kaloryczna, ponieważ treningi są bardzo intensywne( z suplementów białko i monohydrant kreatyny- stale).

Na 8 poziomie trening dzieliłem, 1 trening na dwa dni, 1 dzień wolny w tygodniu.

Nie straj się być mądrzejszy od książki, wracaj do niej za każdym razem jak masz problem.

Jak coś służe radą. :)

siema kolego z lodzii , tez jestem z lodzi, tez jestem nowy na tym forum, mam pare pytan, odnosnie metody lafaya , a mianowicie jestem na 5 poziomie, chodzi o cwiczenia e,f,g,h, caly czas zwiekszac ilosc powtorzen , co trening , ? , co poziom?, przeciez w pewnym momencie to bedzie tego od ch...ja, a np cwiczenie k2 jest zeby robic od 12 do 15 powtorzen


  • 0

#10
spogler

spogler

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaŁódź

Rzeżnik- nie wiem jak się przekłada na podnoszenia ciężarów, ale w zyciu codziennym człowiek czuje że jest silniejszy. Raz tylko próbowałem jak byłem na 6 poziomie, i kolegi w piwnicy 50 kg w wąsim uchwycie( szerkość barków , ławka pozioma)- 10 powtórzeń, myślę że robi wrażenie.


  • 0

#11
spogler

spogler

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaŁódź

Witaj Lafay,

a propos ćwiczenia K2, poczytaj jaka jest progresja w tym ćwiczeniu, w skrócie

po pierwsze ściana- obniżanie rąk, pełna kontrola ruch bez bójania ciałem

po drugie stołki - wysokość 45 cm, od szerokiego rozstawu nóg do nóg złączonych

po trzecie drążek- łokcie wychodzą dalej nie blokują się o stołek, bądź zmiana nachwytu na podchwyt, ale wtedy drążek musi się obracać

Idąc dalej, jezeli na 4 poziomie wykonałeś w ostatnim treningu 8 powtórzeń w serii , to na 5 poziomie dojdziesz do:

14 powtórzeń w ćwiczeniu E- jeżeli jest zbyt łatwe spowolnij ruch, zmiejsz ilość powtórzeń, przytrzymaj 5 sekud na dole

ćwiczenie F- skacz wyżej, nie musisz mieć rąk wyprostowanych w pionie, trzymaj je wzdłuż ciała

cwiczenie G- skup się na technice nie na ilości powtórzeń, czyli maksymalne dąpięcie brzucha, brzuch wciągnięty, biodra wciskaj w podłogę przy skurczu

ćwiczenie H- nie rób zamachu, kontroluj cały ruch, zwolnij tempo, pamiętaj o zaokrągleniu pleców i odwrotnym oddychaniu

I taka uwaga na koniec, 5 poziom jest poziomem testowym, jeżeli jest  za łatwy zapisz swoją progresję w porówniaiu do I testu i leć dalej

Ja po pwenym czasie, na brzuch wykonywałem osobny trening składający sięz 5-7 ćwiczeń

Pozdrawiam


  • 0

#12
lafay

lafay

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witaj Lafay,

a propos ćwiczenia K2, poczytaj jaka jest progresja w tym ćwiczeniu, w skrócie

po pierwsze ściana- obniżanie rąk, pełna kontrola ruch bez bójania ciałem

po drugie stołki - wysokość 45 cm, od szerokiego rozstawu nóg do nóg złączonych

po trzecie drążek- łokcie wychodzą dalej nie blokują się o stołek, bądź zmiana nachwytu na podchwyt, ale wtedy drążek musi się obracać

Idąc dalej, jezeli na 4 poziomie wykonałeś w ostatnim treningu 8 powtórzeń w serii , to na 5 poziomie dojdziesz do:

14 powtórzeń w ćwiczeniu E- jeżeli jest zbyt łatwe spowolnij ruch, zmiejsz ilość powtórzeń, przytrzymaj 5 sekud na dole

ćwiczenie F- skacz wyżej, nie musisz mieć rąk wyprostowanych w pionie, trzymaj je wzdłuż ciała

cwiczenie G- skup się na technice nie na ilości powtórzeń, czyli maksymalne dąpięcie brzucha, brzuch wciągnięty, biodra wciskaj w podłogę przy skurczu

ćwiczenie H- nie rób zamachu, kontroluj cały ruch, zwolnij tempo, pamiętaj o zaokrągleniu pleców i odwrotnym oddychaniu

I taka uwaga na koniec, 5 poziom jest poziomem testowym, jeżeli jest  za łatwy zapisz swoją progresję w porówniaiu do I testu i leć dalej

Ja po pwenym czasie, na brzuch wykonywałem osobny trening składający sięz 5-7 ćwiczeń

Pozdrawiam

dzieki kolego , za rady , odnosnie cwiczenia k2 jest opisane kurde w ksiazce na koncu , nie doczytalem ,  pozdr


  • 0

#13
mathiG

mathiG

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaWłocławek, Toruń
Osobiście polecam książkę. Treningi bardzo dobrze ułożone, wchodzę za chwilę na 4 poziom a już widzę ogromne efekty. Treningi są wyczerpujące pod koniec każdego poziomu ale swiadomosc, że zaraz wchodzisz na następny etap z większym zakresem ruchu i mniejszą ilością powtórzeń jest budująca. Powstaje komfort psychiczny, że się nie zajedziesz przez 2-3 miesiące. Kupiłem nie dawno 2 serie książki Lafay'a "Turbodoładowanie" w ktòrej są zawarte jeszcze bardziej szczegółowe informacje. Już teraz wiem, że będę robił obwód poziomu 2-3-4 i znowu sprawdzę wyniki na poziomie 5. Świetna książka. Polecam. W razie pytań śmiało pytać. Postaram się rozwiać wątpliwości.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych