Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Handstand


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
grzechu11

grzechu11

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów

Panowie mam krotkie i proste pytania co odpowiada za utrzymanie pozycji nog w handstandzie zeby nie lecialy a byly sztywno brzuch ,core ,ledzwie ? co katowac w treningu do handstanda. Nie chodzi mi o barrki i gore ciala bo z tym nie mam problemu jedynie same nogi mi leca


  • 0

#2
Azot

Azot

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaWrocław
Specjalistą w tym nie jestem, ale wydaje mi sie, ze powinienes trenowac pozycje hollow ... ale lepiej niech wypowie sie ktos kto opanowal juz ta trudna sztuke
  • 0

#3
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Napięty na maxa brzuch i poślady. Nogi złączone razem, stopy obciągnięte. Głowa idealnie pod rękami, ręce wyprostowane, patrzysz na dół na ręce. Na początku dla samego treningu równowagi możesz trenować pozycję kruka, potem z różnymi wariacjami, np. z nogą w bok, to Ci pomoże nauczyć się równowagi.


  • 0

#4
grzechu11

grzechu11

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów

Dzieki za info


  • 0

#5
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów

90% ludzi co umie stać i chodzić na rękach nie robi tego manierą gimnastyczną, tylko z wygiętymi w łuk plecami i zgiętymi nogami. I też się da, i niekoniecznie jest dużo trudniej. Także technika to jedno, natomiast dużo ważniejsza jest po prostu praktyka. Utrzymywanie równowagi, czyli tzw. czucie głębokie przychodzi z czasem. Przydatna jest też siła w rękach - w szczególności taka, która wyrabia się ćwiczeniami pompki na rękach i planche - dzięki tej sile można bardziej korygować na bieżąco odchylenia od pionu.


  • 1

pl.pokerstrategy.com/#uGUYWV - dobre miejsce na naukę gry w pokera, z tego linka najlepsze bonusy!

 


#6
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Znalazłem prostsze stanie na rękach, tzn stanie na przedramionach 

images.jpeg

Co myślicie o pomyśle, żeby najpierw opanować stanie na przedramionach w powyższej wersji a dopiero później stanie na rękach?


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

ja kiedyś potrafiłem przejść parę metrów na rękach obecnie uczę się na nowo na nich stać

stań na rękach plecami do ściany i dłońmi blisko ściany. odrywaj lekko pięty od ściany i utrzymuj równowagę - mi pomaga

kruk też pomaga zwmocnić barki i ramiona


  • 2

...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych