Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak często trenować tą samą grupę mięśniową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Skyquar

Skyquar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
Witam. Jak w temacie: Jak często trenować tą samą grupę mięśniową. Otóż gdzieś kiedyś przeczytałem że tą samą grupę mięśniową można trenować co drugi dzień, co daje ogromne efekty (sam tak ćwiczyłem na zaliczenie), jednak wszyscy specjaliści i pseudo-specjaliści od siłowni mówią że nawet przy treningu z własną masą ciała mięśnie potrzebują dłuższego odpoczynku i lepiej tą samą grupę trenować co tydzień. Więc jak Wy sądzicie ? Pozdrawiam.
  • 0

#2
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi... Tak samo moim zdaniem mitem jest stwierdzenie, że tą samą grupę można trenować co drugi dzień. Są to wszystko zbyt ogólne stwierdzenia. 

  • Im bardziej intensywny trening tym więcej czasu mięśnie potrzebują na regenerację. I to jest niezaprzeczalny fakt. Kiedy np. w poniedziałek i piątek robię drążek z obciążeniem (+ 7,5 kg) i poręcze (+ 15 kg) to 2 dni później przy rozgrzewce jeszcze to odczuwam. 
  • Im większa grupa mięśniowa (klatka piersiowa, najszerszy pleców, uda itp) tym więcej potrzebujesz czasu na regenerację.
  • To wszystko zależy od objętości oraz intensywności treningu. Jeśli zrobisz odpowiednią przerwę między treningami i czujesz, że jesteś w stanie efektywnie ćwiczyć to możesz nawet 2-3 razy w tygodniu robić jedną partię mięśniową. 

Tą samą partię mięśniową możesz katować nawet codziennie z mniejszą intensywnością, ale co ci to tak naprawdę da ? Tu jest podobnie jak z dietą czy gotowymi planami. Trzymaj się ogólnych zasad i eksperymentuj na sobie. Wielu moich kumpli patrzy np. na takiego Franka Medrano czy Adama Raw'a i ich jego plany, nie zdając sobie sprawy z tego, że są mega wytrenowani i potrafią się szybciej regenerować przez te lata treningu. Skoro oni tak robią to znaczy, że "my" też tak możemy robić. W końcu są dla nich większym autorytetem. Prędzej czy później i tak przychodzi dla nich ten moment oprzytomnienia. Sam swojego czasu codziennie katowałem drążek i tylko się zajechałem


  • 0

" My name's Travis Pastrana and I calculate risk for a living ”


#3
Rokusho

Rokusho

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 53 postów

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi,Ja np. ćwiczę codziennie wszystkie mięśnie tylko nie jakoś intensywnie robię sobie przerwy powiedzmy raz na 10dni, wszystko zależy od częstotliwości i intensywności.


  • 0

Silniejszy bądź szybszy, krew rozmarz, pot wytrzyj.

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych