Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siłownia czy SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów

Tak jak w tytule co wolicie ? Co polecacie bardziej ??  Na czym są lepsze efekty ?

Uzasadnijcie swoje wypowiedzi plusy minusy wiecie o co chodzi ;)

Ja osobiście nie mam zdania i w sumie z tego powodu ciekawi mnie wasze ;p

 


  • 0

#2
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Osoba A poleci ci siłownie a osoba B kalistenike. Po co wybierać jak można łączyć. Najlepsza jest siłownia w terenie gdzie możesz podnieść głaz i zaraz wskoczyc na gałąź podciągnąć się.


  • 0

#3
MyShadow

MyShadow

    ***

  • Użytkownik
  • 30 postów

Według mnie 2 różne sporty. Nie lubię monotonni, więc bardziej Street Workout/Kalistenikę różne elementy ewolucje Handstand, Planche itp... ćwiczenia na świeżym powietrzu, bez żadnych wspomagaczy (dieta wszystko, aby dużo i przeważnie zdrowo :P ) Freestyle. Jeśli chodzi o siłownie to z mojego punktu widzenia bez wspomagaczy ani rusz. Siłownia = odżywki, dieta, szczegółowy plan treningowy. Opcja łączenia nie jest zła, mam kolegów co łączą i efekty są nawet bardzo dobre. Wszystko zależy od ludzi jakie priorytety i cele sobie wyznaczają.  ;)  :D


  • 0

#4
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów
No ja ćwicze na siłowni nie biore żadnych odżywek i suplementów a wyniki jakoś idą w górę. Także nie jest powiedziane że jak ćwiczysz na siłowni to musisz kase na suple wywalać. Zgadzam się co do priorytetów. Każdy ma inne.
  • 0

#5
Cygan9

Cygan9

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 157 postów

Jak widzisz zależy od ciała ! Ty cwiczysz i nie potrzebujesz supli a inny bedzie cwiczyl i bral suple i nie bedzie mu dobrze szlo . Ja chodzilem na silke 4 lata ! Przez pierwsze dwa lata w ogole nie cwiczylem na drazku ani na poreczach . Dopiero po dwoch latach cos mnie oswiecilo i dodalem do swojego treningu podciaganie i dipy . Od tamtego czasu nie wyobrazam sobie treningu bez tych dwoch cwiczen i moja sylwetka dopiero ruszyla po dodaniu tych cwiczonek . Na silowni juz nie cwicze dawno , ale i tak najwazniejszym czynnikiem jest dieta. Byly takie momenty ze wylewalem 7 poty na silowni a nie jadlem dobrze bo szkola i brak czasu jakies zajecia . A teraz gdy zaczalem miec zbilansowany jadlospis to lepiej idzie mi na na cwiczeniach z masa ciala . Jednym z glownych powodow dla ktorego zaczalem cwiczyc w domu byla kontuzja barku . Trening z masa ciala sprawil ze jestem silny i swiezy a nie silny i obolaly jak po cwiczeniach z ciezarami . Dzisiaj dodaje ciezar do cwiczen z masa ciala . Moim zdaniem SW jest bardziej naturalne i mniej monotonne . Kiedys na forum ,, pakerniowym '' ktos powiedzial ze wszyscy ktorzy decyduja sie na trening kulturystyczny odpowiadaja sami za siebie bo trening ten jest Anormalny i kazdy dobrowolnie sie na to godzi . Wiec wniosek wyciagnij sam . Moim zdaniem SW wygrywa :)


  • 0

90179e9fc7ee70e6aa686b4fdd9ef780.jpeg


#6
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Moim zdaniem połączenie tych dwóch sportów z głową jest najlepszym rozwiązaniem ;) Tu i tu występują ćwiczenia które jest bardzo ciężko zastąpić, a łącząc je otrzymamy mieszankę wybuchową.


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#7
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów

Tak czy siak tu dieta i tu dieta jeśli ma się jakieś cele ;>


  • 0

#8
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Siłownia =/= kulturystyka,

Kalistenika =/= fitness.

Niektórzy już takimi stereotypami rzucają, że szkoda czytać.

 

Ja lubię i siłkę i kalistenikę(gimnastykę),

Sylwetkę mam gdzieś, nie liczę makroskładników w diecie co do grama (w ogóle nie liczę), a moje efekty czasem nawet samego mnie zaskakują.


  • 0

66668745.png


#9
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów
Cygan zgadza sie zalezy od ciala. A co do cwiczen na silowni. Wyeliminowalem sztange i cwiczenia ktore teraz wykonuje to robie je unilateralnie a jak juz bilateralnie to z hantlami. Stawy pracuja w swoim naturalnym zakresie i jak tak zrobilem to od razu pozbylem sie kontuzji. Do tego dochodzi element stabilizacji. A co do wyboru to niema sensu w tym temacie sie spierac bo - jeden woli jablka a drugi gruszki.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych