Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciągnięcia nierówne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Panowie mam problem w tym ćwiczeniu. Jestem już na tym progu chyba ze 4 miesiące i po miesiącu już mogłem zrobić w pierszej serii po 9 powtórzeń w drugiej serii po 8, w kolejnych miesiącach jeden tydzień było tak, że ciężko było mi zrobić drugą serie i wychodziło po 4 powtórzenia, w następnych tygodniu znowu zrobiłem w pierwszej po 9 w drugiej po 8, a bywają takie tygodnie jak dziś że w pierwszej serii zrobiłem prawą ręką wymęczone 9 a drugą 4 i już nie dałem rady. Nie wiem co się dzieje, o co chodzi, czekam na wszelkie sugestie.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#2
krzysiek23123

krzysiek23123

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 65 postów
Może się przetrenowujesz. Jak często ćwiczysz?
  • 0

#3
andriusza90

andriusza90

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Przetrenowanie, albo może po prostu zła forma - może podczas tych słabszych dni robisz coś, co pożera Ci energię i najnormalniej nie masz później siły. 


  • 0

#4
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Trenuje tylko 2 razy w tygodniu, w dni nietreningowe faktycznie mam troche wysiłku i czuje zmęczenie przedramion i bicepsów. Nie wiem czy dalej ćwiczyć na tym kroku czy może zrobić ze 2 tygodnie wąskich podciągnięć. Czy poprostu dać sobie więcej odpoczynku i pozostać przy podciągnięciach nierównych.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#5
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

W treningu siły w pewnym momencie następuje problem gdyż masa mięśniowa rośnie szybciej niż siła, często wtedy dochodzi do chwilowego regresu. To tylko jedna z teorii druga to że po prostu trenujesz zmęczony? Polecam "deloading" czyli tydzień lub dwa ćwiczenie na 50% rm max      


  • 0

#6
Szympans

Szympans

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki
Mi to pasuje jak ulał do braku odkładania siły do banku. Ale nie wiem, więc pytanie jak długo zajęło Ci dojście do tego kroku? Ćwiczysz na masę czy na siłę?
Ja cofnąłbym się do poprzedniego kroku i wykonywał w ślimaczym tempie.

Sz
  • 0

#7
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń

Zacznij robić ćwiczenie w drabinach. 3 drabiny po 1,2,3 i dodawaj dojedź do 4x1,2,3,4. Potem zacznij skracać przerwy aż do 30 sekund (mówię tu o 30 sekundach w wyższych szczeblach).

Ćwicz odpowiednio wolno by twój puls zawsze się uspokoił przed rozpoczęciem kolejnej serii i zachowuj idealną technikę, ćwicz powoli bez zrywów.

Możesz zastosować ćwiczenie na mięśnie antagonistyczne czyli jakieś pchane. Mi takie miksy dużo dają.


  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#8
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Faktem jest, że ostanio troche mało jem i mało odpoczywam, a treningu nie zwolniłem, przed treningiem czułem lekkie zmęczenie. 

Przy pozostałych ćwiczeniach też mam mały zastój.

Jeśli chodzi o nie odkładanie siły do banku to nie jest to powodem, do każdego kolejnego kroku przystępuje dopiero wtedy gdy z łatwością mogę zrobić próg przejścia.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#9
Denoi

Denoi

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Czasami mam podobnie. Wszystko zależy jak dużo zjem podczas dnia. Wiadomo zjesz dużo podczas dnia to na treningu będziesz miał więcej energii itp. I sen sen i jeszcze raz sen , musi być przynajmniej te 8h(jak dla mnie). I jedz kolego jedz. Jeśli podczas dnia zjesz za mało węgli to wtedy może być ciężej niż zjadł byś ich więcej.


  • 0

#10
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Dzięki koledzy za pomoc, od paru dni przykładam się lepiej do jedzenia i zobaczymy co z tego wyjdzie, w czwartek kolejny trening podciągnięć nierównych i zdam relacje jak poszło. :)


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#11
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów

Też tak miałem w podciąganiu (tylko w tym ćwiczeniu). Z masą to jedna sprawa, druga rzecz - wydaje mi się, że w tym ćwiczeniu nawet niewielka poprawa techniki (zmniejszanie zamachu, zmniejszanie tempa powtórzenia) może się przekładać na duże zwiększenie trudności ćwiczenia.


  • 0

pl.pokerstrategy.com/#uGUYWV - dobre miejsce na naukę gry w pokera, z tego linka najlepsze bonusy!

 


#12
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Ja stosuje nachwyt i nie wiem czy dobrze układam ręke, która trzyma się drążka, trzymam ją nad głową, tak jakby na środku ciała ? Nie wiem czy jest to odpowiedni sposób.

 

12 grudnia

Po dzisiejszym treningu mogę stwierdzić, że przyczyna leży w diecie. Powoli wracam do sił :) Oby tak dalej.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych