Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy biceps ma byc więcej ćwiczony niż triceps?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

Witam. Załatwiłem sobie badania lekarskie pod kulturystykę (nie było opcji kalistenika) i gdy byłem u ortopedy to dowiedziałem się od niego że biceps mam trenować mocniej niż triceps o 50% mocniej,bo prostownik jest zawsze słabszy od zginacza ? Co w o tym wiecie? Pozdrawiam.


  • 0

#2
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Triceps jest prostownikiem i jest on mocniejszy od bicepsa. Ja bym ćwiczył normalnie tzn tak samo intensywnie.


  • 0

#3
Patryś

Patryś

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Pozatym jeśli żależy Ci na wielkości ramienia, to triceps odpowiada 3/4 jego obwodu, a biceps 1/4. Chcesz mieć duże ramiona? Ćwicz więcej triceps.


  • 0

#4
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

biceps - dwuglowy ramienia , zginanie , 1/3 obwodu "lapy"

triceps - trojglowy , prostowanie , 2/3 obwodu

 

ale moze ortopedzie chodzilo o co innego , moze znalazl jakas wade ?


  • 0

#5
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

Mówił mi że prostownik czyli triceps jest silniejszy od zginacza czyli bicepsa i gdy trenuje to mówił że mam trenować tak że np na tricepsa robie 10 powtórzeń a na bica 5 powtórzeń,wiadomo że 5 powtórzeń bardziej siłę robi niż 10 powtórzeń,ale to byl przykład(według mnie on nie za bardzo znal sie na treningu ) ,chodziło mu o to że triceps ma byc trenowany 2 razy mocniej niż biceps. Behemot masz rację bic słabszy od trica,poprawiłem swój post. Pozdrawiam


  • 0

#6
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów
Nie przejmuj się tym tylko ćwicz normalnie no chyba że coś ci dolega. Trenuj po równo mięśnie. Biceps jest małym mięśniem i nigdy nie będzie silny tak jak triceps.
  • 0

#7
hepatil

hepatil

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 371 postów

Mówił mi że prostownik czyli triceps jest silniejszy od zginacza czyli bicepsa i gdy trenuje to mówił że mam trenować tak że np na tricepsa robie 10 powtórzeń a na bica 5 powtórzeń,wiadomo że 5 powtórzeń bardziej siłę robi niż 10 powtórzeń,ale to byl przykład(według mnie on nie za bardzo znal sie na treningu ) ,chodziło mu o to że triceps ma byc trenowany 2 razy mocniej niż biceps. Behemot masz rację bic słabszy od trica,poprawiłem swój post. Pozdrawiam

rozumiem ze wyniki od ortopedy sa dobre i nie musisz nic korygowac ?

 

co do ilosci powt. to nie zamykajcie sie w szablonach ze x powt. zbuduje nam sile a xx powt. wytrzymalosc

jest jeszcze masa innych czynnikow wplywajacyych na to co chcemy osiagnac


  • 0

#8
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

No dobra, Wy tak gadacie, a do końca nie wiecie o co chodzi. Może po prostu masz zły stosunek siły zginacza do prostownika? Ja mam coś takiego między brzuchem i dolnymi plecami, mam mocny brzuch, ale zbyt słabe plecy i dlatego muszę je mocniej cisnąć. :)

Również z lewej strony mięsień najszerszy mam mało rozwinięty, a z prawej jest okej i też muszę robić więcej na lewą stronę. ;)


  • 0

66668745.png


#9
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów

Między brzuchem a plecami rozumiem ale między tricepsem a bicepsem? Pierwszy raz się z tym spotykam. Zdarzyło by się tak gdyby pakował tylko trica ale przeważnie każdy ładuje bardziej na biceps. Zresztą biceps pracuje też przy wielu ruchach np na drążku.


  • 0

#10
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

Sethbog-strzeliłes w 10, właśnie mi o tym przypomniałeś co mówił ortopeda,nie chodzi tu o korygowanie jak powiedział hepatil,tylko o to żeby trenować biceps i triceps tak żeby nie ZACHIWAĆ stosunku siły zginacza do prostownika,o to mu chodziło,dlatego mi mówił na na trica mam 2 razy wiecej i intensywniej trenować niż bica żeby tego nie zachwiać,ten lekarz nie znał sie na treningu,więc przykładowo powiedział że na bica 5 powt a na trica 10. Tylko teraz mam pytanie czy możliwe jest to że jak bede wiecej bica trenował od tricepsa to mogę zachwiać ten stosunek siły prostownika do zginacza,czy to jest możliwe?


  • 0

#11
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trzeba więcej ćwiczyć mniej się zastanawiać, akurat to że trzeba ćwiczyć mięśnie prostujące i zginające to ważna rzecz. Jednak nie zaprzątajcie sobie tym zbytnio głowy, ludzie coraz więcej sobie utrudniają życie i zaprzątają głowę niepotrzebnymi śmieciami.
  • 0

#12
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Bicek, myślę, że musisz po prostu się sobie przyglądać, śledzić postępy i regularnie się badać ;)

I jeszcze jest kwestia tego, czy mówił, że różnica jest w sile, czy w ilości mięsa?


  • 0

66668745.png


#13
bicek

bicek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 206 postów

Mówił o sile.


  • 0

#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

No dobra, Wy tak gadacie, a do końca nie wiecie o co chodzi. Może po prostu masz zły stosunek siły zginacza do prostownika? Ja mam coś takiego między brzuchem i dolnymi plecami, mam mocny brzuch, ale zbyt słabe plecy i dlatego muszę je mocniej cisnąć. :)

Również z lewej strony mięsień najszerszy mam mało rozwinięty, a z prawej jest okej i też muszę robić więcej na lewą stronę. ;)

plecy [dolny odcinek] muszą być 3x silniejsze niż mięśnie brzucha, inaczej będzie wielki problem :(


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów
Np jaki problem? Mnie co jakiś czas odnawia się stara kontuzja pleców może to przez to że plecy mam słabsze niż brzuch. I dopada mnie ona w najmniej oczekiwanym momencie
  • 0

#16
konto zlikwidowane

konto zlikwidowane

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 119 postów
Np jaki problem? Mnie co jakiś czas odnawia się stara kontuzja pleców może to przez to że plecy mam słabsze niż brzuch. I dopada mnie ona w najmniej oczekiwanym momencie. Coś się 2 razy wysłało.
  • 0

#17
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

No nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest to mega uciążliwe :P


  • 0

66668745.png


#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Np jaki problem? Mnie co jakiś czas odnawia się stara kontuzja pleców może to przez to że plecy mam słabsze niż brzuch. I dopada mnie ona w najmniej oczekiwanym momencie

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :)

nie jestem fizjoterapeutą


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych