Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania listopad 2K13 - "Six Pack? No problem!"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Witam serdecznie społeczność Kalisteniki Polskiej.
 
Zacznę od tego, że się przedstawię. Niektórzy z forumowiczów mieli okazję mnie już poznać, ale większość pewnie jeszcze mnie nie zna. Więc, mam na imię Paweł i jestem założycielem grupy Street Workout Łódź. Mam zaszczyt poprowadzić od tego miesiąca, kolejne  wyzwania. Jako, że jestem osobą nową na tym „stanowisku”, pozwoliłem sobie na pewne zmiany. Mam nadzieję, że moja propozycja wyzwań przypadnie Wam do gustu.
 
Do rzeczy-
Od teraz wyzwania będą składały się z dwóch Etapów i każdy z nich będzie podzielony na kilka Poziomów.  Każdy uczestnik zobowiązany jest spełnić pewne kryteria, aby przejść na kolejny Poziom tudzież Etap.
 
W tym miesiącu Etap 1 będzie składać się z trzech Poziomów, a Etap 2 z dwóch.
 
Etap 1
Poziom 1 - Wznosy nóg leżąc
Poziom 2 - Wznosy nóg w zwisie do pozycji „L”
Poziom 3 - Wznosy nóg w zwisie do drążka
 
Etap 2
Poziom 1 - Poziomka/L-sit
Poziom 2 - Rozkroki nóg w Poziomce/L-sit’cie
 

Film instruktażowy - Etap 1

Spoiler

 

Film instruktażowy - Etap 2

 

Spoiler

 

Aby przejść na kolejny poziom, należy wykonać poprzedni z odpowiednią liczbą powtórzeń.
 
Etap 1
Poziom 1 - 15 powt.
Poziom 2 - 10 powt.
Poziom 3 - 5 powt.
 
Etap 2
Poziom 1 - 30 sekund
W poziomie 2 Etapu 2, należy wykonać maksymalną liczbę powtórzeń.
 
Osoba, która zdobędzie największą liczbę powtórzeń w Poziomie 2 Etapu 2 lub dotrze najdalej, będzie mogła zaproponować jaką partię ciała i/lub jakie ćwiczenia chciałaby w wyzwaniach za miesiąc.
W przypadku gdy uczestnik wygra dwa razy z rzędu, osoba, która zajęła drugie miejsce, będzie mogła proponować ćwiczenia za niego.
 
Ćwiczenia będą mogły się powtarzać po okresie 2 miesięcy od wyzwań, w których te ćwiczenia miały miejsce.
 
Teraz sprawy techniczne ćwiczeń zaproponowanych przeze mnie.
 
1.Wznosy nóg leżąc wykonujemy na podłodze, macie itp. Ręce muszą być położone równolegle do ciała a głowa musi być lekko uniesiona. Nóg nie opuszczamy do końca, w dolnej fazie ruchu muszą znajdować się lekko powyżej podłoża. W górnej fazie ruchu ciało musi osiągnąć pozycję „L”.
 
2. Wznosy nóg w zwisie do pozycji „L” wykonujemy na drążku, ewentualnie na kółkach. W tych wznosach ważne jest by nie „bujać” nogami. Nie należy wykonywać żadnych zamachów, które pomogą nam osiągnąć pozycję „L”. Ważne jest by ruch był w całości kontrolowany przez nasze mięśnie, bez zbędnych zrywów.
 
3. Wznosy nóg w zwisie do drążka wykonujemy analogicznie jak w punkcie 2. Tyle, że nogi w górnej fazie ruchu muszą dotknąć drążka.
 
* W Etapie 1 nie zwracam uwagi, aż tak bardzo na detale techniczne. Nogi nie muszą być do końca wyprostowane. Nie można jednak tego przesadnie wykorzystywać.
Jeżeli różnica między nogami wyprostowanymi w kolanach, a nogami zgiętymi będzie zbyt duża, to próba nie zostanie zaliczona i uczestnik zostanie poproszony o nagranie kolejnej. „Obciągnięte” palce nie są wymagane, lecz będą mile widziane.
 
4. Poziomkę/L-sit’a należy wykonać na poręczach równoległych, na ziemi lub na uchwytach do pompek. Nogi muszą znajdować się ponad wysokością poręczy równoległych tudzież ziemi. W przypadku korzystania z uchwytów pod stopami należy umieścić książkę, tudzież kilka książek (lub inny przedmiot), co pozwoli na kontrolę odpowiedniej wysokości stóp.
 
5. Rozkroki nóg w Poziomce/L-sit’cie wykonujemy na tych samych przyrządach co w punkcie 4. Ruch musi być wykonywany powyżej poręczy lub podłogi. W przypadku korzystania z uchwytów do pompek należy położyć książki (lub inne przedmioty) na całej długości ruchu, które pozwolą zachować odpowiednią wysokość nóg.
 
* W Etapie 2 będę przywiązywał szczególną uwagę na technikę. Nogi muszą być proste w kolanach, a palce „obciągnięte”. Podobnie jest z rękoma, muszą być proste w łokciach, a tyłek wypięty do przodu.
 
 
Podczas nagrywania kamerę należy umieścić w odpowiednim miejscu.
 
Etap 1
Poziom 1 - bokiem do uczestnika
Poziom 2 - pod kątem ~45º stopni do uczestnika (tak by było widać pełen zakres ruchu)
Poziom 3 - pod kątem ~45º stopni do uczestnika (tak by było widać pełen zakres ruchu)
 
Etap 2
Poziom 1 - bokiem do uczestnika
Poziom 2 - przodem do uczestnika
 
 
 
Informacje dodatkowe:
#Wyzwania listopadowe kończą się 27 listopada o godzinie 23;59 - do tego czasu można wysyłać filmiki ze swoimi próbami.
#Po tym czasie filmiki mogą wysyłać jedynie osoby, poproszone o ponowne nagranie próby. Mają one czas do 30 listopada do godziny 23;59.
#Korzystanie z dodatkowych obciążeń (obciążniki na nogi), NIE jest zabronione, lecz nie daje żadnych profitów.

 
 
Obowiązkowe jest:
# Ukazanie przed przystąpieniem do próby, kartki z własnym nickiem i datą nagrywania.

# Film umieszczamy na serwisie youtube.com, a link umieszczamy w poście poniżej.
# Próby nagrywać mogą jedynie użytkownicy forum Kalistenika Polska.

 

 

EDIT: Przed przystąpieniem do próby należy pokazać na filmiku kartkę z własnym nickiem z forum plus datę wykonywania próby.


  • 3
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#2
Jeremski

Jeremski

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów

Można nagrać kilka poziomów czy od razu 2 całe etapy, skleić w jedno i wtedy wrzucić jako jeden filmik? 


  • 0

#3
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Maksymalnie możesz nagrać cały pierwszy etap. Musisz liczyć się tylko z tym, że jeżeli coś będzie nie tak z techniką, będziesz musiał wszystko nagrać od nowa :P Więc najlepiej nagrywać pojedynczo każdy poziom, poczekać na ocenę i wtedy wrzucić kolejny :)


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#4
MyShadow

MyShadow

    ***

  • Użytkownik
  • 30 postów

źle wyzwania nie wyglądają, pewnie spróbuje  ;)


  • 0

#5
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań
Ale z tą gazetą to lekka przesada - nie kupuję, nie posiadam. Jakieś inne opcje datowania są brane pod uwagę?

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk 4
  • 0

"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

 


#6
MyShadow

MyShadow

    ***

  • Użytkownik
  • 30 postów

Ale z tą gazetą to lekka przesada - nie kupuję, nie posiadam. Jakieś inne opcje datowania są brane pod uwagę?

Te same pytanie, może karteczkę z nazwą użytkownika i datą?


  • 0

#7
Merki

Merki

    Adi

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa/ Gdańsk/ Lubań

Zapewne i ja spróbuję swoich sił.


  • 0

#8
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Problem polega na tym, że chcę ustrzec się od fałszowania wyzwań. No dobrze, więc wracamy do kartki z nickiem plus! data wykonania nagrania musi znajdować się również na kartce.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#9
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Świetne wyzwania :D bardzo dobrze przygotowane :D nie będzie niejasności co do oceny :D - podoba mi się :D :D no i mam nadzieję, że nagram swoje niesamowite umiejętności :D :P


  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#10
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Pierwszy etap. Dość szybka okazała się faza wznoszenia jak i opuszczania, jednak tego nie było w regulaminie(mogę wolniej jeśli trzeba), Czekam na ocenę co poprawić oprócz poziomu 3. Ustawienie kamery jest takie sobie, jednak moim zdaniem nie przeszkadza to w ocenie.

 


  • 6

#11
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Poziom 1 i 2 jest zaliczony. Próby 3 niestety nie mogę zaliczyć. Postaraj się wykonać poziom 3 bez uginania rąk w łokciach, będziesz wtedy bardziej pracował brzuchem, a nie mięśniami grzbietu, którymi ciągnąłeś nogi (ruch nie był w pełni kontrolowany).


  • 1
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#12
BartekChudiniMarek

BartekChudiniMarek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaŁódź

Ok dzięki wiem o co chodzi. Muszę nad tym trochę popracować.


  • 0

#13
Patryś

Patryś

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

I moja próba:
 

 


  • 2

#14
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów

Witam wszystkich.

http://www.youtube.c...h?v=fu0rxLkt-h0


  • 5

#15
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Patryś poziom 1 zaliczony, lecz niestety poziomu 2 i 3 nie mogę zaliczyć, ponieważ kamera nie obejmuje Cię całego. Nie jestem w stanie stwierdzić czy ciało jest wyprostowane czy może wyginasz się i nogi dajesz za bardzo za siebie. Proszę Cię o nagranie poziomu 2 i 3 jeszcze raz tak by kamerka obejmowała Cię całego.

 

Ojciec wszystko zaliczone, w poziomie 1 ciało nie osiągało "L-ki", ale próbę zaliczam, ponieważ nie jest to błąd. Możesz przystąpić do Etapu 2.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#16
Patryś

Patryś

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 57 postów

Patryś poziom 1 zaliczony, lecz niestety poziomu 2 i 3 nie mogę zaliczyć, ponieważ kamera nie obejmuje Cię całego. Nie jestem w stanie stwierdzić czy ciało jest wyprostowane czy może wyginasz się i nogi dajesz za bardzo za siebie. Proszę Cię o nagranie poziomu 2 i 3 jeszcze raz tak by kamerka obejmowała Cię całego.

 

Ojciec wszystko zaliczone, w poziomie 1 ciało nie osiągało "L-ki", ale próbę zaliczam, ponieważ nie jest to błąd. Możesz przystąpić do Etapu 2.

 

Właśnie problem w tym, że nie mam kogoś kto by mógł mnie nagrać, a nie było jak ustawić kamery, coś wymyśle i jutro wrzucę :)

 

JAKO ŻE AKTUALNIE NIE MAM JAK NAGRAĆ FILMIKU, NAGRAM W NASTĘPNYM TYGODNIU.


  • 0

#17
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów

Poziom 2. Poziomka L-Sit. Wymagane 30 sek.

http://www.youtube.c...h?v=03GulIxaWTY


  • 4

#18
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

Ojciec mimo, że mógłbym to zaliczyć to muszę postępować zgodnie z regulaminem. Chodzi dokładnie o ten punkt -

 

* W Etapie 2 będę przywiązywał szczególną uwagę na technikę. Nogi muszą być proste w kolanach, a palce „obciągnięte”. Podobnie jest z rękoma, muszą być proste w łokciach, a tyłek wypięty do przodu.

 

Postaraj się obciągnąć palce i trzymaj tyłek trochę bardziej wypięty do przodu, bo już później Ci mocno uciekł.


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#19
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów

FurioS - Poprawię.


  • 0

#20
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów

A teraz?

http://www.youtube.c...h?v=daO1t3OmQAg


  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych