Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
gruni

gruni

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów

Czy chłopak na tym filmie robi to ćwiczenie poprawnie ponieważ ja robię je na drążku na wysokości bioder i staram się dotykać drążek klatką ale kiedy staram się to robić to nogi mi odjeżdżają dodam że nie podpieram na niczym nóg tak jak on, chodzi mi o to czy tak wykonane ćwiczenie technicznie jest dobre? 

 

I film: http://www.youtube.c...h?v=_v4F_7F3MDE

 

 


  • 0

#2
Cygan9

Cygan9

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 157 postów

Wydaje mi sie ze jak sie opuszcza to rozluznia barki . Zauwaz  . Nie zachowuje ciagle napietych barkow a to bardzo grozne i grozi zwichnieciem stawu. Musisz zachowac caly czas napiete barki a mi sie wydaje ze ten gosc na filmiku nie ma .


  • 0

90179e9fc7ee70e6aa686b4fdd9ef780.jpeg


#3
ForestGump

ForestGump

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Technika jest dobra wtedy kiedy zanotujesz progres i zrobisz to bezpiecznie.

Nie robiłem tej wersji ćwiczenia ale weź pod uwagę, że nie koniecznie musisz robić tak głęboki ruch, że aż dotykasz drążka klatką aby osiągnąć maksymalne napięcie i rozciągnięcie mięśnia. Być może taki punkt jest trochę wcześniej więc łatwiej sobie poradzić z "odjeżdżającymi" nogami. Analogicznie do np. wyciskania sztangi zza głowy. To czy opuścisz sztangę na wysokość głowy czy położysz na barki to dla mięśnia nie robi różnicy bo od pewnego momentu ruch przebiega już tylko w obrębie stawu.


  • 0

#4
gruni

gruni

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów

Dzięki za odpowiedź


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych