Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Obudź śpiącego ducha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
swiadomy173

swiadomy173

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Współczesna muzyka pobudza nasze ciało, ale jeśli mam być szczery to to mi nie wystarcza. Człowiek nie powinien rozwijać tylko swojego ciała, ale także ducha który pobudzony pozwala nam odczuwać sens życia. Zachowując równowagę, znajdując złoty środek osiągniemy więcej niż gdybyśmy rozwijali tylko ciało lub tylko ducha. Nie znam człowieka który oddając się w pełni hedonizmowi byłby w pełni szczęśliwy, poza chwilowymi przyjemnościami cierpi. Tak samo może być z przesadną duchowością, dlatego ja preferuję połączenie tych dwóch rzeczywistości zachowując umiar w tym i w tym.

 

Namawiam do słuchania tego radia przynajmniej raz w tygodniu przez godzinkę, a to naprawdę nie wiele.

 

http://open.fm/play/67


Użytkownik Michal edytował ten post 19 sierpnia 2013 - 13:22
Przenoszę do działu OT

  • 0

#2
swiadomy173

swiadomy173

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

Wszystko ewoluuje - skorygowałem swoją myśl: Jak półgodziny słucham klasyki i przełączę się na: http://open.fm/play/31 to doznania słuchowe są ostrzejsze i przyjemniejsze. Jeszcze lepszą przyjemność odczuwam jak muzyka popularna mi totalnie zbrzydnie tak że nie mogę już jej słuchać i wtedy zaczynam słuchać muzyki klasycznej. Otwierają się oczy, człowiek robi się bardziej świadomy, czujny, spokojny.

 

Ale to jedna część życia na którą poświęcamy nie wiele czasu, ale akurat tutaj się to u mnie sprawdza w 100%.


  • 0

#3
Gramado

Gramado

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 60 postów

1. Według mnie ten post nie powinien być w dziale Motywacja tylko w Off-topic.

2. Każdy ma swój gust. Ja np. nie lubię muzyki klasycznej oraz takiej puszczanej w radiu (przynajmniej w większości). Mam swoich ulubionych wykonawców i piosenki ,i to mi wystarcza.

3. Jeśli ktoś jest naprawdę zarobiony to nawet tej jednej godzinki w tygodniu mu szkoda. 

4. Jak człowiek czegoś naprawdę chce to zawsze to znajdzie, nie namawiaj ludzi do robienia czegoś. Jeśli chce posłuchać sobie muzyki to poszuka na youtubie lub wyszuka w google. To tak samo jakbyś powiedział do kogoś ,że musi natychmiast zmienić swoją dietę bo to grozi... bla bla bla. Jeśli temu człowiekowi było dobrze to po co ma coś zmieniać? 

5. Nie wiem czemu ale ten post przypomina mi wykład księdza "rozwijaj ducha" itd. Sorry ale nie podoba mi się :/ mógłbyś to jakoś inaczej napisać.  


  • 1

#4
swiadomy173

swiadomy173

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów

1. Według mnie ten post nie powinien być w dziale Motywacja tylko w Off-topic.

2. Każdy ma swój gust. Ja np. nie lubię muzyki klasycznej oraz takiej puszczanej w radiu (przynajmniej w większości). Mam swoich ulubionych wykonawców i piosenki ,i to mi wystarcza.

3. Jeśli ktoś jest naprawdę zarobiony to nawet tej jednej godzinki w tygodniu mu szkoda. 

4. Jak człowiek czegoś naprawdę chce to zawsze to znajdzie, nie namawiaj ludzi do robienia czegoś. Jeśli chce posłuchać sobie muzyki to poszuka na youtubie lub wyszuka w google. To tak samo jakbyś powiedział do kogoś ,że musi natychmiast zmienić swoją dietę bo to grozi... bla bla bla. Jeśli temu człowiekowi było dobrze to po co ma coś zmieniać? 

5. Nie wiem czemu ale ten post przypomina mi wykład księdza "rozwijaj ducha" itd. Sorry ale nie podoba mi się :/ mógłbyś to jakoś inaczej napisać.  

 

No może trochę z tym tematem poleciałem. Też jestem za tym aby to przenieść do off. Temat ten nadawał by się na jakieś forum kulturalne. Z tematem nie trafiłem bo go nie przemyślałem.


  • 0

#5
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Bądź co bądź muzyka klasyczna to coś jak kalistenika... jak to wyjaśnić? Hmm... jest naturalna.

Dzięki za ten kanał radiowy :)


  • 1

#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

2. Każdy ma swój gust. Ja np. nie lubię muzyki klasycznej oraz takiej puszczanej w radiu (przynajmniej w większości). Mam swoich ulubionych wykonawców i piosenki ,i to mi wystarcza.

Sądzę, że bardziej nie znasz, niż nie lubisz. :P

Nie ma nic gorszego od szufladkowania się, trzeba się otworzyć, a w każdej muzyce można znaleźć coś, co się polubi (dlatego na moim iPhone można znaleźć od jazzu i klasyki, przez triphop, rap, pop, rock, aż do ekstremalnych odmian death metalu).

Pomijam już fakt, że o niektórych utworach muzyki klasycznej powinno się uczyć tak samo, jak o lekturach i bardzo ubolewam nad tym, że to co poznałem i nadal poznaję z muzyki klasycznej, poznaję dopiero teraz i to tylko wyłącznie dzięki swojej własnej inicjatywie i nauczycielowi ze szkoły muzycznej.

 

 

3. Jeśli ktoś jest naprawdę zarobiony to nawet tej jednej godzinki w tygodniu mu szkoda.

Jeśli ktoś chce, to zawsze znajdzie chwilę. Ja jak idę do pracy, na trening, do domu, to zawsze z muzyką i wtedy mnie nie ma dla nikogo, tylko upajam się muzyką.

 

 

4. Jak człowiek czegoś naprawdę chce to zawsze to znajdzie, nie namawiaj ludzi do robienia czegoś. Jeśli chce posłuchać sobie muzyki to poszuka na youtubie lub wyszuka w google. To tak samo jakbyś powiedział do kogoś ,że musi natychmiast zmienić swoją dietę bo to grozi... bla bla bla. Jeśli temu człowiekowi było dobrze to po co ma coś zmieniać? 

Nikt Ci niczego nie każe. :P

Jak człowiek może chcieć czegoś o czego istnieniu nawet nie wie? ;)

A jeśli człowiekowi było dobrze, to nie znaczy, że nie może być lepiej.

 

Swoją drogą muzyka klasyczna otacza nas dookoła, w wielu filmach, nawet reklamach, założę się, że większości z Was, jeżeli nie wszystkim, nie raz wkręcił się jakiś utwór, który potem nuciliście pół dnia, w dodatku nie potrafiąc wymienić tytułu, ani autora (dzięki ograniczonej edukacji muzycznej zresztą).


  • 0

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych