Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dipy a Pompki w staniu na rękach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

Miesiąc temu włączyłem do swojego treningu dipy.Teraz zaczynam też etap stania na rękach, a za kilka tygodni chce już zacząć robić pół-pompki w staniu na rękach. Poniżej przedstawiam mój plan treningowy (kompromis między siłą a wytrzymałością) z etapem na którym się obecnie znajduje (za kilka tygodni przechodzę do kolejnych kroków). 
 

Poniedziałki i Czwartki
- Podciąganie (krok 5) // seria 1 - 16 // seria 2 - 12 // seria 3 - 11

- Dipy na poręczach seria 1 - 17 // seria 2 - 14 // seria 3 - 11
- Pompki (krok 6) // seria 1 - 23 // seria 2 - 18 // seria 3 - 15
- Mostek (krok 3) // seria 1 - 6 // seria 2 - 6 // seria 3 - 6

Wtorki i Piątki
- Wzniosy nóg (krok 4) // seria 1 - 30 // seria 2 - 27 // seria 3 - 25
- Kółko // 3 serie po 40 razy z kolan
- Przysiady (krok 6) // seria 1 - 30 // seria 2 - 27 // seria 3 - 25
- Stanie na rękach // trzy serie po 1:00

Pytanie jest następujące. Czy jest jakikolwiek sens robienia tych dwóch ćwiczeń kiedy w poniedziałki i czwartki robię dipy, a we wtorki i piątki chce robić pół-pompki w staniu na rękach ? Wydaje mi się, że 4x razy w tygodniu jak na barki to chyba za dużo tym bardziej, że to dosyć trudne ćwiczenia.

Ten plan mi bardzo odpowiada z uwagi na to, że inne dni tygodnia mogę sobie spokojnie śmigać na rowerze (a robię ok 100-120 km tygodniowo po dużych górach), nie czuje przemęczenia czy przetrenowania, a widzę po sobie rezultaty. 

Ma ktoś z was podobne doświadczenia ? 

 


  • 0

" My name's Travis Pastrana and I calculate risk for a living ”


#2
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów

Moim zdaniem nie powinno siłę łączyć w jednym treningu dips z pompkami w staniu na rękach , oba ćwiczenia dają popalić górnej części ciała
Pytanie następujące co chcesz osiągnąć ? Siłą , wytrzymałość?


  • 0

#3
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

Moim zdaniem nie powinno siłę łączyć w jednym treningu dips z pompkami w staniu na rękach , oba ćwiczenia dają popalić górnej części ciała
Pytanie następujące co chcesz osiągnąć ? Siłą , wytrzymałość?

 

A przeczytałeś dokładnie to co napisałem ? Chyba nie ;) 

Nie łącze tego w jednym treningu. 


  • 0

" My name's Travis Pastrana and I calculate risk for a living ”


#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Nie nastawiaj się na kompromis między siłą i wytrzymałością, tylko wrzuć periodyzację i pracuj po kolei nad obydwoma parametrami. Da to lepszy efekt niż kompromis i zapewni stały progres. W periodyzacji liniowej zaczyna się od wytrzymałości a kończy na sile. Jeśli nie masz dużej tkanki tłuszczowej i zależy ci na hipertrofii możesz też zrobić liniową odwróconą. Zaczynasz wtedy od siły (do 5 powtórzeń  maksimum 3 serie na partie), potem idziesz na hipertrofię (do 10 powtórzeń) i następnie na wytrzymałość. Na tym etapie możesz dodać  obwody siłowe i ekspander. Każdy z wymienionych cykli powinien trwać od 4 do 6 tygodni. Po każdym z nich możesz zrobić tydzień lżejszego treningu (na 50% objętości) i przejść do następnego.


  • 2

#5
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

Nie nastawiaj się na kompromis między siłą i wytrzymałością, tylko wrzuć periodyzację i pracuj po kolei nad obydwoma parametrami. Da to lepszy efekt niż kompromis i zapewni stały progres. W periodyzacji liniowej zaczyna się od wytrzymałości a kończy na sile. Jeśli nie masz dużej tkanki tłuszczowej i zależy ci na hipertrofii możesz też zrobić liniową odwróconą. Zaczynasz wtedy od siły (do 5 powtórzeń  maksimum 3 serie na partie), potem idziesz na hipertrofię (do 10 powtórzeń) i następnie na wytrzymałość. Na tym etapie możesz dodać  obwody siłowe i ekspander. Każdy z wymienionych cykli powinien trwać od 4 do 6 tygodni. Po każdym z nich możesz zrobić tydzień lżejszego treningu (na 50% objętości) i przejść do następnego.

Ogólnie ćwiczę w taki sposób, że po 6 tygodniach ćwiczeń robię sobie 1,5 tygodniową przerwę od cięższego wysiłku. W tym planie, który realizuje idę powoli do przodu i tylko na drążku stoję przez pewien czas, ale spróbuję przejść na wyższy krok i później wrócić do tego na którym jestem.

 

Wytrzymałość też mi rośnie bo mam porównanie do tego co było rok temu, pół roku temu czy nawet kilka miesięcy temu. Jak wsiadam na rower to nawet na raz jestem w stanie spokojnie zrobić ok 100 km, a i na 30 km mi siły by starczyło bez większego ciśnienia. Robię przy tym dobry "izotonik" z wodą wysokozmineralizowaną, miodem, cytryną i solą w odpowiednich proporcjach by uzyskać odpowiednie stężenie i jakoś to działa przy dłuższej jeździe.Tak samo odczuwam to jak chodzę po Bieszczadach (mam blisko i często jeżdżę). Na kilka stromych i długich szczytów wchodzę bez jakiejkolwiek zadyszki czy przerwy. Na drążku czy poręczach też sobie jakoś daję radę. O taki kompromis mi chodzi. 

Zanim zacząłem ćwiczyć z własną masą ciała to nie było mowy o takich efektach... Widzę rezultaty ćwiczenia tym planem, dlatego nie chciałbym tego za bardzo zmieniać. 


  • 0

" My name's Travis Pastrana and I calculate risk for a living ”


#6
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Jak dla mnie jest ok. Też włączyłem dipy do planu i tak jak Ty w inny dzień niż pompki w staniu na rękach i jest spoko.


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#7
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

Dlatego się pytam czy jedno z drugim nie będzie kolidowało. Bo mimo wszystko ćwiczenie barków 4 razy w tygodniu gdzie 2 dni są bardziej intensywne, a 2 dni mniej intensywne wydawało mi się za dużym obciążeniem i co za tym problemem z regeneracją. 


  • 0

" My name's Travis Pastrana and I calculate risk for a living ”


#8
Mr.Skill

Mr.Skill

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaKalisz
z tego co wiem to przy dipach na poreczach bardziej pracuje klatka i triceps, natomiast barki mniej i sadze ze z regenteracja bedzie ok... co innego jest z dipami na drazku - tam bardziej dostaja barki w kosc
  • 0

#9
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

z tego co wiem to przy dipach na poreczach bardziej pracuje klatka i triceps, natomiast barki mniej i sadze ze z regenteracja bedzie ok... co innego jest z dipami na drazku - tam bardziej dostaja barki w kosc

 

Tak. To zależy też od ułożenia ciała na poręczach, ale mimo wszystko każda z tych części ciała dostaje przy tym nieźle w dupę ;) Wystarczy, że zrobię 17-18 czystych powtórzeń w pierwszej serii (po 3 seriach drążka) a już się czuję jakbym miał eksplodować hehe


  • 0

" My name's Travis Pastrana and I calculate risk for a living ”


#10
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń

Jeśli chcesz eksplodować naprawdę to rób dipy na kółkach :D


  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych