Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

matipk - follow your dreams (dziennik)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Witam wszystkich. Mimo to ze prowadzę swój własny dzienniczek w formie zeszytowej chce prowadzić go również tutaj dodając zdjęcia i inne rzeczy które może kiedyś staną się dla kogoś motywacją do treningów.
w 2005 roku zacząłem trenować parkour trenowałem 4 lata. Po wstrętnej kontuzji zaprzestałem treningu no i jakoś ta przerwa trwała na tyle długo ze odechciało mi się. Zaprzestałem treningów na 3,5 roku. W między czasie próbowałem co jakiś czas wrócić do treningów ale ciągle mówiłem sobie to nie te czasy jak się było nastolatkiem już nie mam tej zwinności itp. Aż do pewnego dnia jakoś na początku kwietnia bieżącego roku, kiedy stwierdziłem ze nigdy nie jest za późno na coś co można robić prawie przez całe życie nawet jeśli się nie będzie lepszym od innych zawsze można dążyć do tego żeby być coraz lepszym w swoim oczach i tylko dla siebie. Przez okres kiedy nie ćwiczyłem, rekreacyjnie chodziłem na siłownie i sporo przytyłem. Zmieniłem także swoje podejście do treningu parkour i to kalistenika jest w nim praktycznie że podstawą.

Moim celem jest zredukować masę tłuszczową która nabrałem i zwiększyć swoją siłę przez trening kalisteniczne.

Oto mój plan cwiczeń -

Poniedziałek:
- Trening z książki "Skazany na trening" (pompki, wznosy nóg)
- Trening siły dłoni "Skazany na trening 2" (pompki na palcach, zwis na drążku)

Wtorek:
- Areoby z rutyn madbarz (fat burner)
- Trifecta "Skazany na trening 2"
- Trening flagi "Skazany na trening 2".

Środa:
- Trening z książki "Skazany na trening" (podciągnięcia na drążku, przysiady, ćwiczenia łydek)

Czwartek:
- Interwał biegowy
- Trifecta "Skazany na trening 2"
- Trening flagi "Skazany na trening 2".

Piątek:
- Trening z książki "Skazany na trening" (trening barków, mostki)
- Trening siły dłoni "Skazany na trening 2" (pompki na palcach, zwis na drążku)

Sobota:
- Trifecta "Skazany na trening 2".
- Trening flagi "Skazany na trening 2".

W więc tak wygląda mój plan ćwiczeń, spytacie się gdzie tu parkour a więc trenuje go w wolnych chwilach najczęściej wieczorami ponieważ prawie każdy cykl treningów wykonuje rano (są wyjątki ze dziele na rano i wieczór żeby np nie męczyć się z flagą po interwałach).
Teraz coś na temat diety nie stosuje jakiejś konkretnej, nie liczę kalorii... Odżywiam się po prostu zdrowiej. Jem dużo białka, regularne posiłki, nie jem słodyczy i fast foodów. Jak narazie jestem z tej zmiany zadowolony ponieważ przez 2 miesiące od zaczęcia treningów i diety schudłem już 8 kg :)

Teraz pora na parę fotek:

1. Tak wyglądałem zimą tego roku ważyłem wtedy około 88 kg (niestety nie mam bez koszulki)

2. Fotki z 17.05.2013 (około 80kg):

3. A tu bilans z 27.05.2013

I mój kanał na youtube znajdziecie tam zarówno i trochę parkour i kalisteniki może kogoś zainteresuje:
http://www.youtube.c...1?feature=watch

Co miesiąć postaram sie dodawać aktualne fotki i bilans z wagi elektronicznej, a także podawać szczegółowo rozpisane treningi :)
Życze powodzenia w waszych treningach i dążeniu do celu!

Załączone pliki

  • Załączony plik  ja.jpg   169,44 KB   142 Ilość pobrań
  • Załączony plik  IMG_6386.jpg   53,55 KB   192 Ilość pobrań
  • Załączony plik  page-0.jpg   39,3 KB   141 Ilość pobrań

  • 1

#2
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 03.06.2013

- Pompki krok II
1 x 35
1 x 35
1 x 35
+
3 x 8 Dipy na poręczach

- Wznosy nóg I
1 x 27
1 x 27
1 x 27
+ pare wymyków

Trening chwytu:
- Rozgrzewka
- Pompki na palcach przy ścianie 1 x 10
- Pompki na palcach klęcząc 2 x 5
- Zwis na drązku
1 x 50s
1 x 45s

Na koniec w domku 4 x 6 Kółko z kolan.

Zrobiłem też dziś parę nierównych muscle upów. Mam nadzieje ze do wakacji uda mi się wykonać choć jednego poprawnego :)
  • 0

#3
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 04.06.2013

Dziś zamiast treningu areobowego skusiłem się żeby zrobić jednak interwał ponieważ to nowość w moim treningu. Zacząłem od 40s/10s (bieg) x 6.
Trening bardzo mnie nie wykończył dopiero kiedy dotarłem do domu zacząłem sie maksymalnie pocić i czuć zmęczenie... Po małym odpoczynku udałem sie na podwórko poćwiczyc flage. Niestety idzie to jak narazie słaboo, jestem na pierwszym kroku flagi chwytanej wg "Skazany na trening 2". Zrobiłem 3 x 4s na każdą strone.
Do tego zrobiłem pare precision jumpów (parkour)

Teraz czas na mały relaksik po treningu czyli trifecta ;)
  • 0

#4
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 05.06.2013

- Przysiady krok II
1 x 33
1 x 33
1 x 33

- Podciągnięcia krok I
1 x 33
1 x 33
1 x 33

- Wznosy łydek
1 x 20
1 x 20
1 x 20

Chciałem oprócz tego porobić trochę precision jumpów na silę dynamiczną ale nogi trochę z waty więc sobie odpuściłem...
  • 0

#5
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 7.06.2013

- zamiast interwału bo był w wtorek, areoby madbarz.
- trening na sali (parkour, akrobatyka)
- trifecta
- trening flagi (idzie już coraz lepiej załapałem już krok II, nawet udało mi się na sekundę wyprostować pozycje ;)

Dziś małe odstępstwo od dietki bo na obiad pizza :D no ale traktuje to jako nagrodę za wysiłek raz na jakiś czas
  • 0

#6
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening 07.06.2013

- Mostek krok I
1 x 25
1 x 25
1 x 25

- Stanie na rękach przy ścianie
1 x 50s
1 x 45s
1 x 40s

- Pompki wojskowe
1 x 8
1 x 8
1 x 8

Trening chwytu:
- Rozgrzewka
- Pompki na palcach przy ścianie 1 x 10, 1 x5
- Pompki na palcach klęcząc 1 x 5

Zwis sobie odpuściłem bo wczoraj na salce pozdzierałem sobie odciski na dłoniach.

No i dziś niedługo znowu na salkę ;)
  • 0

#7
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 08.06.2013 Dziś po szkole trening parkour więc trening dynamiczny. Po treningu trifecta z Skazanego na trening :) Trening flagi dziś odpuszczony bo odciski pozdzierane i lekkie przetrenowanie w tym tygodniu... Jutro upragniony relaksik, chociaż i tak pewnie będzie kusić żeby coś porobić...
  • 0

#8
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 10.06.2013

- Pompki krok II
1 x 38
1 x 38
1 x 38
+
pompki szerokie 3 x 8

- Wznosy nóg I
1 x 30
1 x 30
1 x 30
+ parę wznosów skośnych na drążku

Trening chwytu:
- Rozgrzewka
- Pompki na palcach przy ścianie 1 x 10
- Pompki na palcach klęcząc 2 x 5
- Zwis na drązku
1 x 1min
1 x 40s

I w domu 3 x 6 kółko z kolan.

Ogólnie ta pogoda już wykańcza, jak świeci słoneczko 100% lepiej się trenuje i lepsza motywacja jest...
Jestem ciekaw jak z wagą stoję bo narazie nie widze takich ubytków tłuszczu jak na początku...
  • 0

#9
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening 11.06.2013

Dziś planowo trening areobowy madbarz... Przebiegł pomyślnie tak jak zawsze, kondycja się poprawia, niedługo będzie trzeba troszkę go utrudnić... Przed areobami jak i godzinke po... trening flagi chwytanej ;) idzie coraz lepiej, nawet udało mi się utrzymać na sekundę prawidłową pozycje.
Jakieś 10 minut temu wykonałem trifecte, jednak dochodzę do wniosku że takie rozciąganie mi nie wystarczy i stopniowo próbuje różnych rozciągań po treningach....

Pogoda się poprawia więc jutro trening nóg i podciągnięć w plenerze ;)

PS. Zakupiłem dziś wagę i obecnie ważę 75.5 kg
  • 0

#10
MoZzi

MoZzi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 207 postów

Też kiedyś trenowałem parkour aż w końcu doszło akro ;>

Ehh stare czasy...   aeroby masz tylko raz w tygodniu ?? ;>


  • 0

#11
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 12.06.2013

- Przysiady krok II
1 x 35
1 x 35
1 x 35

- Podciągnięcia krok I
1 x 35
1 x 35
1 x 35

- Wznosy łydek
1 x 20
1 x 20
1 x 20

+ parę ćwiczeń na siłę dynamiczną
- podciągnięcia dynamiczne do chwycenia wyższego drążka 3 x 3
- parę muscle upów dynamicznych


Areoby mam raz w tygodniu i raz w tygodniu interwał, generalnie 2 x w tyg chodzę też na salę gdzie jest wycisk więc w zupełności wystarczy...
  • 0

#12
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening 13.06.2013 Dziś rano interwał biegowy dał się we znaki, dodałem 5s do sprintu (40s/15s na dzień dzisiejszy) nie liczyłem ile zrobiłem cykli ale do domu ciężko było wrócić... Trening flagi chwytanej poszedł nieźle, myślę że do końca wakacji będę potrafił juz utrzymać poprawna pozycję przez dłuższy czas. Po południu salka, trochę rozciąganka i akrobatyki.
  • 0

#13
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 14.06.2013

- Mostek krok I
1 x 27
1 x 27
1 x 27

- Kruk 50 s

- Stanie na rękach przy ścianie
1 x 1min
1 x 50s
1 x 46s

- Pompki wysokie
1 x 8
1 x 8
1 x 8

+ inne ćwiczenia na grzbiet.

O 17 na salkę ;) tam sobie zrobię trening chwytu ;) parę pompek na palcach + zwis na drążku...
  • 0

#14
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Witam, dziś słoneczna pogoda rano miałem jechać do Kalisza na trening parkour ale wczoraj na sali zdarłem sobie odcisk tym razem u nogi więc dziś tylko rekreacyjnie rowerek + parę handstandów nad wodą. Odpuściłem sobie flagę bo standardowo na koniec tygodnia jestem już lekko obolały, ale za to udało mi się zrobić mojego pierwszego swing gainera w plenerze :D Troszkę przekręciłem i tyłek bolał ale to co :P
  • 0

#15
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 17.06.2013

- Pompki krok II
1 x 40
1 x 40
1 x 40
+
pompki szerokie 3 x 8

- Wznosy nóg I
1 x 33
1 x 33
1 x 33

Trening chwytu:
- Rozgrzewka
- Pompki na palcach klęcząc 2 x 5
- Zwis na drązku
1 x 1min
1 x 40s

I w domu 3 x 6 kółko z kolan.

Oprócz tego dziś byłem u kumpla i potrenowaliśmy troche na trampolinie :)
Oprócz treningu siłowego porobiłem tez na drążkach troche muscle upow, wymykow, dynamicznych podciągnięć z chwytaniem wyższego drążka ;) muscle upy idą już coraz lepiej wydaje mi się ze do końca miesiąca zrobię choć jeden prawidłowy :)

I aktualne zdjęcie (74kg)

Załączone pliki


  • 0

#16
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Dziś z powodu spraw prywatnych brak czasu na trening. W ogóle rano jeszcze stłuczka autem i lekko boli kark, więc zrobiłem sobie chociaż krótką tabatę...
  • 0

#17
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 19.06.2013

- Przysiady krok II
1 x 38
1 x 38
1 x 38

- Podciągnięcia krok I
1 x 38
1 x 38
1 x 38

- Wznosy łydek
1 x 20
1 x 20
1 x 20

+ podciągnięcia nachwytem 3 x 6 różne rozstawy
+ wyciskanie na triceps 3 x 8
  • 0

#18
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów

Od czwartku nie miałem czasu żeby zamieszczać tutaj szczegółowe informacje więc w skrócie streszcze te dni:

 

Czwartek: Interwał biegowy, wymęczenie jak zawsze na maxa. Potem trening flagi, potrafie wykonać już flagę chwytaną na obie strony i utrzymać przez kilka sekund. Po południu salka więc standardowo troche akrobatyki i rozciągania.

 

Piątek: Z powodu objawów przeziembienia lekki trening barkow i mostków. Czułem się osłabionu więc wolałem sie nie przeciążać. Zrobiłem też lekki trening chwytu.

 

Dziś: dziś planowo trening flagi i trifecta ale chyba sobie odpuszcze bo czuje się nadal nie ciekawie i od poniedziałku ruszę pełną parą :)


  • 0

#19
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Trening: 24.06.2013

- Pompki krok III
1 x 15
1 x 15
+
dipy 3 x 8

- Wznosy nóg I
1 x 35
1 x 35
1 x 35

Trening chwytu:
- Rozgrzewka
- Pompki na palcach przy ścianie 1 x 10
- Pompki na palcach klęcząc 2 x 5
- Zwis na drązku
1 x 1min
1 x 1min

I w domu 3 x 6 kółko z kolan.
  • 0

#20
MatiPK

MatiPK

    Strong First lvl 1 instructor.

  • Użytkownik
  • 199 postów
Dziś cały dzień deszczowo więc areoby w domu, bo i tak przecież można :D Jakoś słabo mi idzie z rozciąganiem jakoś strasznie mnie to nudzi i dziś to odpuszczam, zrobie jedynie trfiecte. No i trening flagi tez odpada dziś ale za to zrobię parę ćwiczeń na wzmocnienie boku tłowia.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych