Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

WYZWANIA Maj 2K13 "Drążkowe wariacje"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#1
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

WYZWANIA - edycja Maj 2013

 

Koniec opieprzania się w majowy długi weekend, czas na nowe Wyzwania.

 

W tym m-cu w naszym menu:


Muscle-Up
1. Należy wykonać jak największą ilość wejść siłowych na drążek tzw. Muscle-Up
2. Dopuszczalne są wejścia najpierw na jedną a potem drugą rękę (na raty)
3. Powtórzenie zostaje zaliczone gdy w górnej pozycji oba ramiona zostaną zablokowane w łokciach do pełnego wyprostu
4. Dopuszczalny jest odpoczynek w dolnej pozycji zwisu na drążku
5. Niedopuszczalne jest odpoczynek poprzez opieranie się biodrami na drążku dłużej niż sekundę po zablokowaniu ramion w łokciach

6. Zejście z drążka kończy próbę
7. Priorytet w ocenie stanowić będą powtórzenia wykonane jednocześnie na obie ręce a następnie powtórzenia wykonane na raty tzn. wygrywa ten kto wykona największą ilość poprawnych powtórzeń z jednoczesnym wejściem na obie ręce, a w przypadku remisu będą liczone wejścia na raty

8. Kamerę należy ustawić tak aby było wyraźnie widać całą sylwetkę podczas ćwiczenia plus kawałek przestrzeni w górę i w dół od ciała (proponujemy wykonać wcześniej próbę nagrania aby uniknąć nieporozumień przy ocenie)

 

Film z prawidłową techniką wykonania Muscle-Up

 

 

 

Zwis na drążku z brodą nad drążkiem
1. Należy wykonać nieruchomy zwis na drążku utrzymując brodę ponad drążkiem przez najdłuższy możliwy czas
2. Dłonie trzymają drążek nachwytem +/- na szerokość barków, może być lekko szerzej
3. Nie wolno dotykać ani opierać się brodą o drążek

4. Głowę trzymamy w miarę prosto bez nadmiernego odchylenia do tyłu

5. Nogi mają być nieruchomo w dowolnej pozycji, podkurczone w przód w tył lub proste

6. Opuszczenie brody do poziomu drążka lub niżej kończy czas próby
7. Kamerę należy ustawić od przodu tak aby było wyraźnie widać całą sylwetkę podczas ćwiczenia plus kawałek przestrzeni w górę i w dół od ciała aby wykluczyć możliwość podparcia się poza kadrem

 

Zdjęcie prawidłowej pozycji ciała podczas zwisu z brodą nad drążkiem (na zdjęciu jest lekkie przekłamanie gdyż wydaje się że Al dotyka brodą drążka a rzeczywistości tak nie jest, dlatego właśnie ważne abyście prawidłowo ustawiali kamerę do nagrania, najlepiej wykonać wcześniej próbę nagrania aby uniknąć nieporozumień przy ocenie)

 

DSC_0626.jpg

 

Powodzenia!


  • 0

#2
Marqs

Marqs

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 77 postów
  • LokalizacjaBrudne Południe / SRC

Kurde tu wyzwania, tam wyzwania. Już nie wiem za co się brać :) Rywalizacja w maju zapowiada się ciekawie.

 

Pozdrawiam

Marqs


  • 0

#3
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

No to jeśli już to mogę wziąć udział w zwisie bo muscle-upów jeszcze nie jestem w stanie wykonać, chociaż mam na to miesiąc :)


  • 0

#4
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów

W tym miesiącu na pewno wezmę udział, pewnie w MU bardzo fajne ćwiczenie :D


  • 0

#5
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Bardzo mnie to cieszy że się podoba, liczymy na dużą frekwencję i zaciekłą rywalizację.


  • 0

#6
merkury

merkury

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 24 postów

też się do łącze jak skombinuje kamerkę  :D


  • 0

#7
Pietrucha

Pietrucha

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 52 postów

Witam! W kwietniu nie brałem udziału, ponieważ nie chciałem być ostatni (kto powiedział, że teraz tak nie będzie) :D Siostra nie została przeze mnie poprawnie poinstruowana, następnym razem nogi będą widoczne przez cały filmik. Spontaniczne odejście od komputera po zobaczeniu nowych wyzwań, krótka rozgrzewka i pierwsza próba. Zdaję sobie sprawę, że zapewne wynik jest tragiczny, ale pod koniec miesiąca na pewno wrzucę ponad dwa razy lepszy czas. Mógłbym jeszcze trochę wyciągnąć, ale zadbałem o technikę i starałem się wcale nie odchylać głowy do tyłu. Życzę wszystkim jak najlepszych wyników, a przede wszystkim dobrej zabawy :)

Zwis - 23s


  • 12

#8
Cris-workout

Cris-workout

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 postów

Przyznam ciekawe wyzwania :)


  • 0

Pozdrawiam Krystian.

529233_10200681259700153_2075290237_n.jp

 

 

 


#9
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów

Witam w  miesiącu Maj. Bardzo siłowe wyzwania są w tym miesiącu :ph34r: , Super Sprawa.

Coś trzeba będzie nakręcić .

Gdzie jest Marqs?


  • 0

#10
Satetsu

Satetsu

    BEASTMODE

  • Zasłużony

  • 67 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Bardzo fajne wyzwania konik ; ) Niestety w domu nie mam jak robic Muscle-Upów, na moim trzepaku na dworze też nie da rady bo jest w cholere gruby, krzywy i się telepie bo jest stary i niestandradowy ; O Jedyne miejsce w pobliżu gdzie mogę robić MU to gałąź brzozy która jest trochę wygięta i gruba i przez to nie mogę tam zrobić tyle MU ile bym zrobił na nomalnym drążku. Także Muscle-Upy nie wiem czy zrobię, ale zwis na pewno. W ogóle ostatnio nie miałem czasu wchodzić na to forum i się udzielać i mam nadzieję, że w maju to trochę nadrobię.

 

Życzę wszystkim powodzenia, EVERYTHING IS BEASTMODE ; >>>


  • 0

#11
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

@Pietrucha

Rep za szybką wrzutę próby i napoczęcie konkursu. Postaraj się utrzymać jedną wybraną pozycję nóg bez miany w trakcie zwisu. Co do chwytu i pozycji nad drążkiem - elegancko.

Uwagi na nagrania przyszłych prób do Twojego operatora kamery, w kadrze ma być cała sylwetka + trochę przestrzeni a na tym filmie nie widać całych nóg.


  • 0

#12
Marqs

Marqs

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 77 postów
  • LokalizacjaBrudne Południe / SRC

@konik506

Gdzie jest Marqs?

 

Chyba nie sądzisz że o Tobie zapomniałem. Już mnie ciśniesz :) Dobra motywacja.

 

Na dniach będą filmiki.


  • 0

#13
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

Ja musze jakiegoś drążka poszukać do zwisu, póki co mam w piwnicy taki, że nie jestem w stanie brody wypchnąć ponad drążek, bo mi sufit przeszkadza  :)


  • 0

#14
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

fajne wyzwania, dla kozaków. Może kiedyś znów wezmę udział:)


  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#15
lukix

lukix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów

Tylko nachwyt w tym przybloku nad drążkiem?


  • 0

#16
NeyoD

NeyoD

    Cały czas do przodu ;)

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Ja musze jakiegoś drążka poszukać do zwisu, póki co mam w piwnicy taki, że nie jestem w stanie brody wypchnąć ponad drążek, bo mi sufit przeszkadza  :)

Właściwie, to nie potrzeba takiego typowego drążka. Wystarczy trzepak, z wystarczającą ilością miejsca na ręce ;)


  • 0

Nie marnuj swojego czasu, bo jest on najcenniejszą rzeczą na świecie.

 

Zaczynając dziś, nadal jesteś o krok dalej o tych, którzy już dawno się poddali.


#17
NeyoD

NeyoD

    Cały czas do przodu ;)

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

A właśnie, bo przed blokiem mam taki trzepak i wczoraj próbowałem tego zwisu, ale nie miałem rąk rozstawionych na szerokość barków, bo brakowało już miejsca... Więc moje pytanie brzmi: Czy przy zwisie ręce mogą być trochę węziej niż na szerokość barków?


  • 0

Nie marnuj swojego czasu, bo jest on najcenniejszą rzeczą na świecie.

 

Zaczynając dziś, nadal jesteś o krok dalej o tych, którzy już dawno się poddali.


#18
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

Z trzepaka też nie mogę skorzystać, bo ma belkę poprzeczną na wysokości pasa :(


  • 0

#19
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów

A co tu taka cisza ?

Satetsu - Wieżę Ci jak bratu, bo i tak twoja postać jest wielka.

Marqs - wyłaź z krzaków, czy się zgubiłeś?

Lukix - Jesteś? O kurde może być pozamiatane. 

Mi udało się powisieć dzisiaj w PRZYBLOKU 30 sek , jutro wrzucę. Chłopaki jest szansa na 31 sek, no dawać..


  • 0

#20
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

fajne wyzwania, dla kozaków. Może kiedyś znów wezmę udział :)

 

Sonia, przecież wszyscy wiemy, że jesteś w stanie zakasować niejednego kozaka:)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych