Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Łączenie kalisteniki z siłownią?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1
WhySoSad

WhySoSad

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski

Witam wszystkich!

 

Szukałem na forum, ale nie znalazłem. Jeśli jednak istnieje taki temat to proszę o nakierowani i usunięcie mojego. To tyle tytułem wstępu, przechodzę do rzeczy.

 

A więc... Przygodę z kalisteniką zacząłem głównie dlatego, że nie było mnie stać na karnet na siłownię. Pomyślałem po prostu, że to dobra alternatywa na tańsze wrócenie do formy. Dwa dni temu odezwał się do mnie znajomy, który właśnie skończył uczenie się do matury, i chciałby zacząć ćwiczyć. Ów znajomy ma siłownię w domu, szału nie ma ale idzie się spocić ;) Ćwiczenie z własną masą ciała mi się spodobało, nie przeczę, ale perspektywa siłowni wydaje mi się kusząca, głównie dlatego, że moim priorytetem jest masa.

 

Stąd pytanie do was: Jakie jest wasze zdanie? Czy warto łączyć siłownię z kalisteniką? Oczywiście nie mówię tutaj o planie typu: pon, śr, pt siłownia, a wt i czw kalistenika. Chodzi mi o połączenie jednego z drugim na jednym treningu. Czy jest to możliwe i czy dobrze ze sobą współgra? Opinie większości z was na temat jednego i drugiego po części już znam, ale nie znalazłem odpowiedzi na to, co myślicie o takim połączeniu. Rozmawiałem z Divajdem, który to uskutecznia i sobie chwali. Może ktoś jeszcze miał okazję spróbować takiej syntezy i chciałby się podzielić doświadczeniem?

 

Pozdrawiam, i z góry dziękuje za odpowiedzi :)


  • 0

"First we form habits. Then they form us. "

~ Jim Rohn

 

Fitness is not about being better than someone else... It's about being better than you used to be!


#2
Cris-workout

Cris-workout

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 61 postów
Hmmm... Czy to jest możliwe??
Jak masz sporo czasu wolnego i cierpliwości to tak. Zdaje mi się że sam ćwiczę SW/Kalistenike/Parę ćwiczeń w "siłowni domowej".
Ćwiczyć jest dobrze gorzej jednak z ułożeniem planu pod to żeby to się wszystko zgrywało. No u mnie z czasem wychodzi coś ponad 2 godziny.
Zrób sobie plan i po tygodniu ćwiczeń ocenisz czy to dla Cb będzie odpowiednie czy nie.
  • 0

Pozdrawiam Krystian.

529233_10200681259700153_2075290237_n.jp

 

 

 


#3
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów

No kurcze. A co to w ogóle za pytanie. OCZYWIŚCIE ŻE MOŻNA, a nawet lepiej jak to się zrobi.

Wpierw patrzymy na nasz dobrze znany artykuł: http://www.body-fact...read.php?t=7862

Wynika z niego, że aby dobrze ćwiczyć powinniśmy się skoncentrować na podstawowych ćwiczeniach, bez zbędnej zabawy i dłubania w pierdołach.

I tu ci właśnie wchodzi kalistenika.

Najlepsze ćwiczenie na plecy? Podciąganie

Najlepsze na biceps? Sztanga łamana lub podciąganie odwrotne (plecami do ziemi)

Najlepsze na nogi? Przysiad

Najlepsze na triceps? Pompki na poręczach, lub schodzenie pod niski drążek (a tak naprawdę pompki z dłońmi na wysokości czoła)

 

Zauważyłeś, że to są ćwiczenia kalisteniczne? Oczywiście na siłowni możesz sobie po pomodyfikować, do niektórych dorzucać ciężar itp. ALE dzięki takiemu połączeniu masz nie dość że więcej tlenowych ćwiczeń (sam plus), to jeszcze masz automatyczną zaporę przeciwko dysproporcjom.

Teraz tylko kwestia by to połączyć, ale równocześnie się nie przetrenować. Wystarczy więc poczytać wspomnianą lekturę, dobrać kilka (ale nie dużo!) podstaowych ćwiczeń i robić je porządnie.


  • 0

#4
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Polecam artykuł: http://roughstrength...st-both-worlds/


  • 0

#5
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Najlepsze na klatę - wyciskanie, najlepsze na barki - wyciskanie. Schodzenie pod niski drążek z tego co się orientuje wyniszcza stawy. 


  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#6
SnakeSkin

SnakeSkin

    BasketBarzz :D

  • Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaWasilków

Ja już od miesiąca ćwiczę planem połączonym, wykonuję 6 ćwiczeń z obciążeniem, (martwy, przysiad, wspięcia na palce, szrugsy, (sztanga), podskoki, depth jumps (hantle), a reszta to ćwiczenia kalisteniczne, może zacznę dodawać obciążenie na dipy, bo już słabiej idzie, a moim celem też jest masa, 71 kg przy 194 "dość" słabo wygląda... Jeśli chodzi o ćwiczenia kali to jest ich 14, w tym kilka odmian pompek i ćwiczenia izometryczne. Najdłuższa sesja to niedziela i trwa około 1h 10 min, więc nie za długo. Ładnie mi to idzie. :)


  • 0

#7
Beyond

Beyond

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów

Ciężkie martwe ciągi, przysiady, różnego rodzaju push pressy, wiosłowanie sztangą/ sztangielkami. Ja mam jeden taki trening w tygodniu i bardzo jestem zadowolony. Wiosłowanie pomoże ci w podciąganiu.

 

 

Pozdrawiam.


  • 0

"Kondycja i silna wola, samokontrola..."

"Błogosławiony silny, który nie krzywdzi słabszych."


#8
kopiejka82

kopiejka82

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów

Oczywiście że można, ja zaczynałem od samej kali i co jakiś czas dodawałem jakieś ćwiczenie z ciężarami do swojego planu, głównie na triceps biceps i przedramiona. Ważne jest to abyś robił to co lubisz i ma ci to sprawiać przyjemność, wiem po sobie że jeżeli nie lubię danego ćwiczenia to nie wykonam go w 100% szukam więc innego zamiennika. 

Pozdrawiam.


  • 0

#9
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica

Najlepsze na klatę - wyciskanie, najlepsze na barki - wyciskanie. Schodzenie pod niski drążek z tego co się orientuje wyniszcza stawy. 

Każde ćwiczenie, do którego się źle zabierasz wyniszcza stawy :) Nie znam lepszego ćwiczenia kalistenicznego na triceps niż tzw. wjazdy.


  • 0

#10
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

Wjazdy?

 

Ja takie ćwiczenie nazywam "kalistenicznym wyciskaniem francuskim". Po prostu opierasz się o coś dłońmi i opuszczasz/podnosisz siłą samych tricepsów, dokłądnie jak wyciskanie francuskie oburącz. W Lafayu jest to ćwiczenie K2. Oczywiście w wersji trudniejszej czyli oparcie rąk nisko i nogi na podwyższeniu.


  • 0

#11
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica

A ja spotkałem się kilkukrotnie z terminem "wjazdy" i tak to ćwiczenie nazywam, jakoś tak bardziej praktycznie niż "kalisteniczne wyciskanie francuskie":)


  • 0

#12
SnakeSkin

SnakeSkin

    BasketBarzz :D

  • Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaWasilków

Nie chodzi o Tricep Extension? inni to nazywają tricep skullcrusher


  • 0

#13
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

to jest wyciskanie francuskie, ale ja opisywałem wersje z obciażeniem własnego ciała..


  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Wracając do pytania postawionego w tytule, to oczywiście, że można a nawet trzeba. Jak już wielokrotnie pisałem masa zrobiona na siłowni może przeszkadzać w kali ale druga strona jest taka, że dodając kali do siłowni dbasz o swoją sprawnośc fizyczną. Zapewne nie będziesz tak sprawny, jak rasowy gimnastyk ale zawsze dużo sprawniejszy niż przeciętny bywalec siłowni. Właśnie dlatego przez całe lata wielcy atleci biegali po lesie, stali na rękach, skakali w dal i wzwyż itp.


  • 0

#15
WhySoSad

WhySoSad

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski

Hmmm... Podsumowując nic tylko korzystać. Kumpel dzisiaj zagadał do mnie na ten temat na boisku, widać  że mu zależy. Problem tylko w tym, że on chce dzielić na partię, a ja raczej wolałbym FBW. Ułożę plan i wrzucę go tutaj jutro, mam nadzieję, że ocenicie :)

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)


  • 0

"First we form habits. Then they form us. "

~ Jim Rohn

 

Fitness is not about being better than someone else... It's about being better than you used to be!


#16
mantes

mantes

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 64 postów

Martwy ciąg

ew. Martwy ciąg sumo

 

 

Dużo ludzi ze społeczności (np. Adam Raw, Sebe Revolta, Czechy) robi przysiad ze sztangą na nogi.

 

 

Ja czasem macham hantelkami na tylne aktony barków dla balansu bo mam mocno rozwinięty akton przedni (pompki) a podciąganie poziome zdaje się nie wyrównywać tej dysproporcji


  • 0

#17
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Ja poza kali dodaję trochę ćwiczeń z hantlami, żeby dopiec tym partiom, na którym mi najbardziej zależy, czyli robię przysiady i wiosłowania hantlami. :)


  • 0

66668745.png


#18
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Piszesz o różwych hantelkach czy Masz coś porządniejszego?
  • 0

#19
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Sam jesteś różowy :)

Mam zwykłe hantle ze zmiennym obciążeniem.


  • 0

66668745.png


#20
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Mniej niż 20kg na hantle przy tych ćwiczeniach mija się z celem.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych