Skocz do zawartości

Nasze strony:Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Triathlon.

Triathlon Kalistenika sport aktywność fizyczna zdrowie

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Krystian

Krystian

  Go KalistenikaPolska.pl!

 • Zasłużony
 • 33 postów
 • LokalizacjaŻary / Zielona Góra


Tri%20Diagram%20-%20Sprint.JPG

 

 

 

Uprawianie triathlonu może przynieść same korzyści w Twoim życiu. Jest to jeden z powodów dlaczego ten sport jest tak popularny w dzisiejszym świecie. Istnieje wiele przyczyn dlaczego ludzie decydują się uprawiać triathlon, wiele z których czerpią fizyczne plusy. Zwróćmy uwagę w tym artykule na kilka takich korzyści wypływających z bycia triathlonistą. Po pierwsze - utrata wagi. Stanowi to prawdopodobnie jeden z największych atutów tego sportu. Złożona aktywność powoduje intensywną pracę naszego serca dzięki czemu organizm radzi sobie dość szybko z pozbywaniem zbędnych kilogramów.

 

 

 

pippa_triathlon_1772sr0-1772sr5.jpg?x=40

 

 

 

Kolejną zaletą jest chociażby to, że wraz z wzrastającym postępem będziesz wyglądał i czuł się młodziej. Naprawdę! Aby uwierzyć wystarczy spojrzeć na dzisiejszych triathlonistów, mają oni tendencję to lepszego wyglądu fizycznego bez względu na wiek. Trening rozwija ciało na wiele sposobów. Bieganie kształtuje długie, chude mięśnie; pływanie pomaga wyrzeźbić górną część ciała; i kolarstwo - dolną. Większość triathlonistów po pięćdziesiątce sprawiają wrażenie młodszych, jak się okazuje, tak samo się czują!

Twoja energia wzrośnie i z pewnością będziesz jej częstszym świadkiem od momentu kiedy zaczniesz szkolenie jako początkujący triathlonista. Trening będzie uzupełniał Twoje ciało i ostatecznie w odpowiednim czasie okaże się, że będziesz miał więcej energii przez cały dzień niż wcześniej. Jednak trzeba pamiętać o swoich możliwościach i ograniczeniach. Przystosowanie programu szkoleniowego do własnego poziomu stanowi bardzo ważny element. Jeśli na to przystaniesz, będziesz czuł się bardziej pobudzony w ciągu dnia. W rezultacie będziesz miał siłę aby wykonać więcej ćwiczeń (np. kalistenika). Im więcej poświęcisz energii na trening, tym będzie on korzystniejszy.

 

 

 

 

hom-ward.jpg

 

 

 

 

Praca różnych grup mięśniowych podczas treningu zapobiegnie urazom, często pojawiających się w sportach. Jeśli wykonujesz jedno ćwiczenie cały czas, możesz skończyć z problemami wynikających z przemęczenia danej części, która wykonuje prace; problemy ze stawem kolanowym, zapalenie ścięgna, złamanie, skręcenie. Trenując trzema różniącymi się od siebie dyscyplinami sportu pracujesz wszystkimi mięśniami i kośćmi. Taki z kolei schemat pozwala wzmacniać Twoje całe ciało, zapobiegać kontuzji, urazom oraz bólom pojedynczych miejsc. Możesz żyć w podeszłym wieku będąc całkowicie zdrowy. Regularne ćwiczenia są znane jako dobre przeszkody dla problemów z obniżonym ciśnieniem krwi, raka, chorób serca. Zmniejszają one ryzyko osteoporozy i uniemożliwią nabycia cukrzycy. Triathlon pozwala ludziom żyć dłużej, będąc stale zdrowym i silnym.

Podsumując, istnieje wiele fizycznych korzyści z uprawiania triathlonu. Może pomóc Ci w utraceniu wagi, zdobyciu młodszego wyglądu i poczucia, zwiększy Twoją energię podczas dnia, poprawi skuteczność każdego innego treningu oraz zapobiegnie urazom. Możesz przeżyć jeszcze wiele lat na Ziemi zachowując najcenniejsze cechy. W końcu triathlon pozwala prowadzić zdrowszy, szczęśliwszy styl życia!

 

Źródło: fitness.com


 • 1

#2
TooGysirl

TooGysirl

  Brak

 • Zbanowany
 • 2 postów
Polecam was do odwiedzenia strony , z dużą ilością artykułów na temat interesujących Cię.foontyk-ru-95.gif


 • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Triathlon, Kalistenika, sport, aktywność, fizyczna, zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych