Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

gimnastyka czestotliwosc i periodyzacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
grześ

grześ

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
Hey.czy ktos wie ile dni tygodniowo trenuja gimnastycy? Jaka jest zmuennisc ich treningow , ile czasu robia siłę, ile wytrzymałość w skrócie :) a moze ta zmiennosc jest w ramach jednego treningu?
Pozdrawiam
  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Wydaje mi się, że w każdym sporcie dochodzi się do momentu, że trenuje się 5-6 dni w tygodniu.
  • 0

66668745.png


#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Paweł ma rację. Dwa razy dziennie.
  • 0

#4
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Poproszę naszych instruktorów o odpowiedź w tym temacie:-)
  • 0

#5
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
dzieciaki 3h dziennie 6 dni w tygodniu
seniorzy 2 x 3h dziennie 6 dni w tygodniu

Alicia Sacramone przygotowując się do olimpiady w Pekinie trenowała codziennie 3h i 4h. W soboty 1 trening 3h.
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Rafał, takie rzeczy wiemy, problem dotyczy szczegółów tego treningu. W sportach siłowych taka częstotliwość nawet przy bardzo zaawansowanych zawodnikach i dobrym rozpisaniu treningu jest rzadkością (choć zdarza się bo np. Pudzian trenował intensywnie codziennie). Oczywiście mam świadomość innej stymulacji mięśniowej i wiem, że trening gimnastyczny jest wysoko objętościowy ale z mniejszym natężeniem (nie dźwiga się ciężarów). Nie mniej jednak jesteśmy ciekawi szczegółów. Ile razy w ciągu tygodnia robi się ćwiczenia stricte siłowe (np. pompki w staniu na rękach), jak planuje się te codzienne treningi w zależności od stopnia zaawansowania? Czy dba się o regenerację jakichś partii mięśniowych które były ostatnio poddawane ostremu treningowi (np. dzień wcześniej ostro robiliśmy siłę, więc dzisiaj tylko elementy akrobatyczne, by organizm mógł się zregenerować).

Napisałem już do Adama i Mrówka, by napisali coś o tym ze swojego instruktorskiego doświadczenia.
  • 0

#7
grześ

grześ

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
dokladnie Zahir11 .czekamy na odpowiedz trenerow :)
  • 0

#8
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
W niektrórych sportach wiem, że trening siłowy jest łączony z treningiem technicznym. Także te siłowe ćwiczenia to tak naprawdę jedynie część całego treningu. Też jestem ciekaw jak to wygląda u gimanstyków. Domyślam się, że 6 godzin x 6 dni to nie jedynie trening siłowy bo to trudno byłoby wytrzymać.
  • 0

#9
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
+ 30 min. tygodniowo na siłowni takie ćwiczenia jak martwy ciąg wznosy hantli w leżeniu.. Specjalistyczne. Tak mówił Adam mi. :D
  • 0

#10
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
pytanie było między innymi o to ile trenują gimnastycy dlatego odpowiedziałem częściowo, bo o reszcie nie mam pojęcia na tyle żeby się komuś przydało. Teraz trenuję rekreacyjnie więc to jest zupełnie inny trening. Z dzieciństwa mało pamiętam więc szczegółowo też nie mogę opisać. To co wiem to że trening różni się w zależności od wieku, a w późniejszym czasie też od wybranego kierunku - wielobój czy specjalizacja w 1 czy 2 przyrządach. Trening gimnastyczny to w dużej mierze praca na przyrządach, chociaż pamiętam że obwody siłowe były bardzo często (pompki, scyzoryki, unoszenie nóg w zwisie na drabinkach, brzuszki, grzbiety, wchodzenie po linie z nogami w poziomce to ćwiczenia, które wryły mi się w pamięć). No i rozciąganie... tego się nie da zapomnieć :)

Sam jestem ciekaw jak to szczegółowo wygląda więc czekam na to co napisze Adam lub Mrówek.
  • 0

#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Opowiedz coś więcej Rafale o rozciąganiu. ;) Pytałem Adama i mi polecił jedno ćwiczenie trzymać długo to była mordęga, a co dopiero Twoje treningi.
  • 0

#12
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów
rozciąganie którego nie da się zapomnieć wyglądało tak:
1. leżysz na plecach, trener siada na twojej nodze a drugą swoimi rękami unosi i dociska tak, że stopę masz przy uchu :)
2. leżysz na plecach nogi unosisz w górę do pionu, trener łapie je w kostkach i rozciąga na boki dociskając w stronę podłogi.
3. w siadzie prostym i rozkrocznym robisz skłon, trener kładzie się na twoich plecach dociskając do podłoża. sam tego nie doświadczyłem z tego co pamiętam, ale widziałem ostatnio jak 10 letnia gimnastyczka była tak rozciągana to jeszcze trener po dociśnięciu jej do maty uniósł jej nogi w górę do przeprostu coś jak to

Generalnie nikt się wtedy nie bawił w PNF itp wynalazki, które są obecnie uznawane za najlepszy sposób rozciągania.

Pamiętam też lajtowe w porównaniu z tym rozciąganie dynamiczne - wymachy nóg przy drabinkach w bok i w tył.
  • 0

#13
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Blee, a później kłopoty ze stawami? :D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych