Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Propozycja - Przepisy użytkowników.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
greguss

greguss

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaŻywiec
O co chodzi? Wpadłem na pomysł by stworzyć w dziale "Odżywianie", działy które były by poświęcane wklejaniu własnych przepisów lub zaczerpniętych z innych stron, z których korzystacie.

Po co? Przecież są google ? Uważam, że miło by było tutaj dzielić się swoimi przepisami >. Poza tym wszystko by było na miejscu. Na śniadanie głównie robię jajecznicę, gdzie już mi się przejadła i nie wiem czym też zastąpić ją :P

Widziałbym to tak: 3 działy. (śniadanie/obiad/kolacja) coś tego typu.
  • 0

#2
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
A co jak ktoś je 5-6 posiłków? Gdzie wrzucić posiłek potreningowy, którego przepisy też by się przydały?
Może raczej coś na kształt działu "Planów treningowych" - dział "Moja dieta", w której można wrzucać opisy swojej diety. Tylko czy spotkałoby się to z zainteresowaniem? Poczekajmy na wypowiedzi innych :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#3
padapada

padapada

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów
Jestem za. Przydałyby się tez od razu wyliczenia kaloryczne itp.
  • 0

#4
Pietrucha

Pietrucha

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 52 postów
Ciekawy pomysł :) Łatwiej by było przygotować sobie śniadanie spośród dajmy na to 30 gotowców :D Wg mnie liczenie kalorii to głupota - ale każdy ma swoje zdanie :)
  • 0

#5
PJODR

PJODR

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 126 postów
Jestem za. Ale faktycznie osobne działy na kazdy posilek - Kalorie dobrze jakby były podane - Ci ktorzy to maja gdzies przy dawaniu wlasnych sie wysila a przy korzystaniu z cudzych nie zwroca uwagi.
  • 0

#6
greguss

greguss

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaŻywiec
*Michał, słuszna uwaga. Potem ten temat stworzyłem by przedyskutować propozycje dać swoje uwagi i coś zrobić, drodzy moderatorzy :D "Moja dieta" - właśnie ja nie mam takiej wizji. Powód? Będą posiłki rozrzucone, a tak to w dziale np. śniadanie będą pyszne placuszki czy co to tam robicie:D Od razu, na wyciągnięcie ręki. Takie coś jest potrzebne moim zdaniem<- Pietrucha też się zgadzał.
  • 0

#7
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów
Ale żeby nie było to może jakieś masowe wklejanie przepisów z innych stron to może warto to jakoś usystematyzować, żeby każdy przepis zawierał choćby takie takie podstawy jak lista potrzebnych produktów, dokładny opis przygotowania i może zdjęcie (choćby finalne).
  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#8
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Bardzo dobry pomysł :) Na pewno wielu z nas mogłoby się podzielić jakimiś swoimi przepisami na dobrą szamę :) Wyliczanie kalorii jak dla mnie bezsensu, jeśli będą podane składniki (a taka jest idea przepisu sama w sobie ) to każdy chętny zapaleniec policzy sobie kcal i wartości odżywcze. Wydaje mi się że podział na śniadanie/obiad/kolacje będzie odpowiedni (w końcu to podział tylko orientacyjny) , a w każdym z nich osobny temat z opisem posiłku ( osobny temat pod warunkiem że opis będzie zrobiony porządnie i ze zdjęciem) a w nim uwagi, opinie i modyfikacje :) Nie każdy ma zmysł kulinarny i nie potrafi wyczarować coś z niczego (np. JA:D) dlatego podpisuję się pod tym pomysłem obiema rękami :)
  • 0

#9
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Popieram ten pomysł. Podział na śniadanie obiad kolacja jest dobrym rozwiązaniem. Nawet jeśli ktoś je 5-6 posiłków to przykładowo posiłki do godziny 12 będzie zaliczał do śniadania.
Każdy użytkownik będzie mógł się podzielić swoimi przepisami oraz wzbogacić swoją kuchnię o nowe pomysły.
  • 0

#10
greguss

greguss

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaŻywiec
Reasumując:
- Można zrobić poddziały lub dodać do "tematów przypiętych".
- Rozbicie na tematy : Śniadanie/Obiad/Kolację + posiłek przed i po treningu(może w jednym temacie już, od razu pisać co jecie przed i po?)
- Tabele kaloryczne, tak jak pisał marcin902(każdy kto będzie chciał sobie wyliczy). To nie znaczy, że nie można wpisać, kto chcę niech wpisuję.

Przyklepać pomysł, lub go zmodyfikować na nowo i dajemy moderatorom ! :P Mam nadzieję, że Michał czuwa w tym temacie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych