Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Sandbag - zrób to sam !


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 posts
  • LokalizacjaRzeszów
Ostatnio wprowadziłem ćwiczenia z sandbagiem do swojego treningu, i mogę polecić je każdemu, budowanie siły wytrzymałości wraz z tym prostym "urządzeniem" to nie problem, dlatego żeby trochę spopularyzować sandbag na naszym forum postanowiłem zamieścić tutorial jak zrobić go sobie samemu. Zarówno zdjęcia jak i w dużej mierze przetłumaczony tekst pochodzi ze strony http://roughstrength.com/

Do stworzenia sandbaga możemy wybrać sobie dwie opcję prostszą i troche bardziej czasochłonną.

Pierwsza z metod jest banalnie prosta, potrzebujemy po prostu daw worki, jeden wytrzymały najlepiej z materiału lub tworzywa (do kupienia w Praktikerze i innych tego typu sklepach, worki są o rożnych pojemnością proponuje te mniejsze :)). Oraz plastikowy worek na śmieci lub gruz (jest o około 2mm grubszy więc stanowi lepsze zabezpieczenie). Wkładamy jeden worek w drugi (plastikowy w ten z materiału), dzięki temu piasek na pewno nie będzie nam "uciekał" i oszczędzi nam to też czyszczenia miejsca naszego treningu. Następnie pozostaje nam nasypać odpowiednią ilość piasku i zawiązać nasz worek. Dodatkowo proponuję zabezpieczyć miejsce wiązania Duct tape (srebrna taśma), sznurek nie będzie się przesuwał w trakcie treningu.

Dołączona grafika
Dołączona grafika


Drugi sposób nie jest bardziej skomplikowany lecz czasochłonny, zamiast wypełniać nasz materiałowy worek od razu piaskiem stworzymy sobie kilka "ciężarków". Będziemy potrzebować do tego wyżej wymienione worki na śmieci oraz duct tape. Dosypujemy do worka piasku tak aby osiągnął satysfakcjonujący nas ciężar i zaklejamy worek taśmą w ten sposób:

Dołączona grafika


Ogranicza nas już tylko nasza inwencja twórcza ponieważ możemy stworzyć tyle ciężarków ile nam będzie potrzeba do wykonywania progresji w ćwiczeniach siłowych. Ciężarki możemy sobie podpisać i potem po prostu do wora pakujemy tyle obciążania ile aktualnie nam potrzeba.

Dołączona grafika


Myślę że wszystko dość jasno i przejrzyście na chłopski rozum wytłumaczyłem. Gdyby ktoś chciał bardziej "obrazowy" tutorial zapraszam do zapoznania się z tym filmem:

http://www.youtube.com/watch?v=P0PxgwGR7Y4


  • 0

#2
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 posts
  • LokalizacjaLegnica
Zastanawiam się ostatnio nad kupnem sandbaga. Mam pytanie. Jakim sandbagiem Ty ćwiczysz, kupionym czy tym własnej roboty?
  • 0

#3
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 posts
  • LokalizacjaRzeszów
Narazie własnej roboty, ma on jednak jedną wadę. Przy niektórych ćwiczeniach obciera strasznie palce, ni to odciski ni to oparzenia, trzeba ćwiczyć w rękawicach, dlatego zamówiłem wczoraj sandbag 25 kilowy.
  • 0

#4
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1,055 posts
Ja od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zrobienia własnego sandbaga na wzór kupnych - ku ćwiczeniom na wytrzymałość, głównie dla moich nóg - toteż będzie podobny do takiegoe:
Dołączona grafika
Wstawię "tutorial" tutaj jak się za to zabiorę, z tym, że obsługa maszyny do szycia to będzie podstawa. :)
  • 0

66668745.png


#5
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 posts
  • LokalizacjaRzeszów
Możesz mieć problem z materiałem i paskami (uchwytami) bo zwykła maszyna może mieć za słaby ścieg by utrzymać "siłę" pracującego worka.
  • 0

#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1,055 posts
Nigdy nie podarłem spodni uszytych przez moją mamę na jej maszynie, więc powinno być okej. :P
Zresztą - dam radę, nie ma innej opcji. :D
  • 0

66668745.png


#7
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 posts
  • LokalizacjaRzeszów
Spodni nie poddajesz szarpaniu, ciągnięciu i wyrzucaniu z 20 kilowym obciążeniem:D Nie ujmuję umiejętnościom krawieckim twojej mamie, ale może być ciężko:) warto jednak spróbować ! :>
  • 0

#8
kurp78

kurp78

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 posts

Tanszy moze byc stary worek bokserski, wypelniamy piaskiem i gotowy.


  • 0

#9
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 posts
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Możesz dać jakiś przykładowy plan ćwiczeń ?


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#10
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 posts
  • LokalizacjaRzeszów

ten film który wstawiłem na samym końcu zawiera takowy.


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users