Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dieta na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1
kakalo

kakalo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
Witam . Chcialbym abyscie ocenili moja diete na mase , przeczytalem kilka tematow i ulozylem cos takiego , ale mam jeszcze pytania
a)ile powinienem spozywac bialka i wegli dziennie jesli waze 78 kg ?
B) co moglbym jesc w szkole bo za bardzo nie wiem

1.3 jajka + 100 gr owsianych
2.czekam na wasze odp.
3. j.w
4.przed treningiem - 100-125 gr piersi z kurczaka gotowanej + 100 gr ryzu
5. po treningu - j.w
6. twarog chudy 100 gr

Oczywiscie nie trzymam sie tego schematu sztywno , nie zawsze mam piers w domu albo ryz to zmieniam np na serekwiejski albo tunczyka jak mam a ryz na makaron albo kasze gryczana , Czekam na wasze pomysly co wtej szkole jesc !!!!
  • 0

#2
PJODR

PJODR

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 126 postów
Sam diety nie trzymam ale...

Białko 1,8-2,2 g na KG. Przy czym skoro masujemy proponuje 2+
Węgle 4,5-7 g na KG
Tłuszczyk 1-1,5 g na KG

Oczywiście - jest to jedna z teorii których jest BARDZO dużo. Pewnie ktoś Ci napisze inne.

Co do samego żarełka - nie wypowiem się bo nie trzymam diety, czasem tylko zerkne co ma ile kalorii ale tak dla własnej wiedzy.

http://www.tabele-kalorii.pl/ - przyda Ci się ;)
  • 0

#3
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Po pierwsze zadbaj, aby na koniec dnia było przebicie kaloryczne.

a) ile białka? 1,5-2 g/kg masy ciała. Nie musisz 2+. Jeśli chcesz robić masę - zadbaj przede wszystkim o źródła energii typu węgle.
B) w szkole: jajka, sałatka z tuńczyka, czarne pieczywo z kurczakiem i warzywami, sałatka typu gyros, serek wiejski - to zależy od Twojej kreatywności.

Przy robieniu masy osobiście polecam picie 2-3 razy dziennie szklanki mleka 3,2 (zaczerpnięte z Lafaya).
  • 0

#4
kakalo

kakalo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
A po co to mleko ? A tak wgl to nie wiem cy dobrze wyliczylem zapotrzebowanie ?

Waze 78 kg , pomnozylem przez 24 i przez wspolczynnik aktywnosci 1.2 i wyszlo 2246 kcal
  • 0

#5
Storro

Storro

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 18 postów
Z twoją masą to będzie pewnie ponad 3500kcal, tu masz jakiś kalkulator http://archiwum.apz....&q=kalorie_licz
  • 0

#6
kakalo

kakalo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
Chyba z tymi kaloriami to ci sie cos pomylilo ....
  • 0

#7
Storro

Storro

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 18 postów
Podałem wartość na oko, może nie wyjdzie ponad 3500 kcal, ale będzie blisko tego.
  • 0

#8
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Średnie GDA = 2000 kcal. Jeśli nie masz 21 lat to rośniesz, więc potrzebujesz około 2500. Trenujesz kali, ale nie pracujesz ciężko = 3000.
Chcesz robić mase = przebicie do około 3400.
Ja obecnie ważę 79 kg i zapotrzebowanie wyszło mi około 3000 z kawałkiem, więc spożywam dziennie 3300-3600, zależy co zjem danego dnia.
  • 0

#9
kakalo

kakalo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
To sie pomylilem .... , ile wiewioreq bialka i wegli jesz dziennie ?
  • 0

#10
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Białka minimum 100g, węgli nie licze, ale głównie na śniadanie, w szkole i po treningu. Kilogramy lecą w góre nawet 4kg miesięcznie, dość dobrze jak na ektomorfika. Przy czym wszystkie treningi na beztlenówce.
  • 0

#11
kakalo

kakalo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
To niezle ci waga idzie a moglbys jeszcze napisac po co te 3 szklanki mleka bo za bardzo nie wiem :D
  • 0

#12
QQsped

QQsped

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 59 postów
4 kg miesięcznie ?! Toż to 48kg w rok... Ja się cieszę że mam 1,4 kg w miesiąc :) Bo u Ciebie to aż 142 g białka dziennie w same mięśnie, no chyba ze ci tłuszczyku przybywa ;)
  • 0

#13
kakalo

kakalo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
Kurde nie wiem jak ci tak masa idzie wiewioreq , bo jesz min. 100g bialka dziennie to bierzesz z tego jakies 400-600 kcal do tego troche tluszczy (100-200 kcal ) a reszte aby dobic do tych 3000 kcal to z wegli bierzesz ? Swoja droga moglbys jeszcze napisal jaki trening bedzie dla poczatkujacego , ile powtorzen i serii aby najlepiej masa poszla :D
  • 0

#14
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

4 kg miesięcznie ?! Toż to 48kg w rok...

Niby tak, ale luty spędziłem w sanatorium, to schudłem. Trochę tłuszczyku jest, ale mi to nie przeszkadza, nie ćwiczę pod wygląd. A kiedyś miałem niedowagę, więc trochę pewniej się czuje więcej ważąc.

To niezle ci waga idzie a moglbys jeszcze napisac po co te 3 szklanki mleka bo za bardzo nie wiem

1 szklanka mleka 3,2 = 150 kcal, dla ektomorfika nie zaszkodzi

Kurde nie wiem jak ci tak masa idzie wiewioreq , bo jesz min. 100g bialka dziennie to bierzesz z tego jakies 400-600 kcal do tego troche tluszczy (100-200 kcal ) a reszte aby dobic do tych 3000 kcal to z wegli bierzesz ? Swoja droga moglbys jeszcze napisal jaki trening bedzie dla poczatkujacego , ile powtorzen i serii aby najlepiej masa poszla


Gram tłuszczu ma 9 kcal, więc z tłuszczów wychodzi około 700 kcal. Pozostałe 2000-2300 idzie z węgli.
Co do treningu, ćwicze pod kątem sztuk walki, więc moje treningi kalisteniki są obwodowe (na wysokim tętnie).
Jeśli chcesz robić masę, moim zdaniem najlepiej sprawdzi się trening typu FBW, początkujący powinni od tego zaczynać. Co do serii i powtórzeń, ćwicząc obwodowo wystarczą 2 obwody 3x w tygodniu. Zakres powtórzeń 6-12. Ćwicząc nieobwodowo nie mam pojęcia.
  • 0

#15
arturwaw

arturwaw

    Łysoglowy

  • Użytkownik
  • 67 postów
Ja bym jeszcze radził pamiętać, że oprócz węgli, białka i tłuszczy trzeba pamiętać o witaminach i całej reszcie. Mam nadzieję, że masz tam miejsce na owoce, warzywa czy ryby.
  • 0

Raz stracona szansa nigdy już nie powróci!


#16
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Średnie GDA = 2000 kcal. Jeśli nie masz 21 lat to rośniesz, więc potrzebujesz około 2500. Trenujesz kali, ale nie pracujesz ciężko = 3000.
Chcesz robić mase = przebicie do około 3400.
Ja obecnie ważę 79 kg i zapotrzebowanie wyszło mi około 3000 z kawałkiem, więc spożywam dziennie 3300-3600, zależy co zjem danego dnia.

Wiewioreq, takie pytanie mnie trapi, moze pomozesz - jezeli dziecko nie spozywa ponad norme wlasnego "zapotrzebowania" to nie urosnie?
  • 0

#17
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów


Średnie GDA = 2000 kcal. Jeśli nie masz 21 lat to rośniesz, więc potrzebujesz około 2500. Trenujesz kali, ale nie pracujesz ciężko = 3000.
Chcesz robić mase = przebicie do około 3400.
Ja obecnie ważę 79 kg i zapotrzebowanie wyszło mi około 3000 z kawałkiem, więc spożywam dziennie 3300-3600, zależy co zjem danego dnia.

Wiewioreq, takie pytanie mnie trapi, moze pomozesz - jezeli dziecko nie spozywa ponad norme wlasnego "zapotrzebowania" to nie urosnie?


Urośnie i ważniejsza jest jakość posiłków niż to czy to będzie norma( przyjmujemy ze 2000kcal) czy 2500kcal.
Jednak właściwe odżywianie, aktywność fizyczna i inne czynniki pomogą nam wyciągnąć maksa z naszego genetycznie zaprogramowanego zakresu wzrostu czy innych cech, które mogą zmieniać się pod wpływem środowiska.
  • 0

#18
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
To GDA można sobie wsadzić w odbyt.
Po 1, ostatnie, najważniejsze - jest zbyt wiele czynników, które wpływają na Nasze zapotrzebowanie. 2k cal to wartość wyciągnięta z odbytu więc i do odbytu powinna wrócić.
  • 0

#19
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów



Średnie GDA = 2000 kcal. Jeśli nie masz 21 lat to rośniesz, więc potrzebujesz około 2500. Trenujesz kali, ale nie pracujesz ciężko = 3000.
Chcesz robić mase = przebicie do około 3400.
Ja obecnie ważę 79 kg i zapotrzebowanie wyszło mi około 3000 z kawałkiem, więc spożywam dziennie 3300-3600, zależy co zjem danego dnia.

Wiewioreq, takie pytanie mnie trapi, moze pomozesz - jezeli dziecko nie spozywa ponad norme wlasnego "zapotrzebowania" to nie urosnie?


Urośnie i ważniejsza jest jakość posiłków niż to czy to będzie norma( przyjmujemy ze 2000kcal) czy 2500kcal.
Jednak właściwe odżywianie, aktywność fizyczna i inne czynniki pomogą nam wyciągnąć maksa z naszego genetycznie zaprogramowanego zakresu wzrostu czy innych cech, które mogą zmieniać się pod wpływem środowiska.

No wlasnie. Nie mowie o aktywnosci czy typie zywienia ale samo poleganie na GDA to bezsens, bzdura i tylekroc powielana nieprawda, ze niemal wszyscy w to uwierzyli. Jezeli ta teoria bylaby prawdziwa to glodujace dzieci w afryce by nie rosly.

Mozna spokojnie lapac sucha mase miesniowa ponizej tego tzw GDA i chudnac, tzn gubic zbedny smalec na nadwyzce GDA.
  • 0

#20
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Wiewioreq, takie pytanie mnie trapi, moze pomozesz - jezeli dziecko nie spozywa ponad norme wlasnego "zapotrzebowania" to nie urosnie?


Urośnie. Natomiast chodzi mi o to, że rosnący nastolatek, nawet żyjący przed komputerem ma większe zapotrzebowanie niż siedzący całe dnie za biurkiem kierownik działu.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych