Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak się prawidłowo podciągać (artykuł SafeSport)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Natrafiłem ostatnio na ciekawą stronę SafeSport. Szczególnie interesujący wydaje mi się tekst na temat podciągania - http://safe-sport.pl/podciaganie/

Sporo na temat niuansów technicznych. O ile się zorientowałem stronę prowadzi dziewczyna z fizjoterapii. Myślę, że warto przeczytać. Jako błąd techniczny podaje np. popularne krzyżowanie ugiętych nóg przy podciąganiu.
  • 0
Dołączona grafika

#2
buzzard

buzzard

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 30 postów
Tsatsouline też poleca hollow position pull-ups:
http://www.strongfir...pper-body-pull/

A tu to co ma do powiedzenia na ten temat Ido Portal:
https://www.facebook...241012849274036

Z kolei z tego co czytałem na forum Sommera to obie wersje podciągania mają swoją wartość i nie ma czegoś takiego jak jedna optymalna wersja podciągania.
  • 0

#3
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
ilu trenerów tyle szkół.
  • 0

#4
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
całe życie moje koślawe podciągnięcia robiłem źle :/ bo nie potrafiłem powstrzymać gibania się a drążek mam w framudze i tym samym składałem nogi do tyłu - jakbym klęczał, a teraz już wiem :) że należy podciągać się mając nogi ułożone jakbym siedział na taborecie ;) czuć i widać różnice :)
  • 0

#5
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
A ja jakiś czas temu, jak miałem dostęp do wyższego drążka, instynktownie układałem się do podciągania w taki sposób jak pokazuje Tsatsoulnie'a. Dziwne to było, ale w taki sposób było mi lepiej, ciało było jakieś takie bardziej zwarte, napięte. Teraz już wiem, że nie jestem jakiś inny ;)
  • 0

#6
-Marcin-

-Marcin-

    No brain, no gain.

  • Użytkownik
  • 66 postów
Mam tak samo. Na co dzień podciągam się na drążku zamocowanym w futrynie z nogami ugiętymi i skierowanymi w przód by angażować mocniej ABS. Jak mam okazje to podciągam się na przykład na gałęzi jabłoni na działce, wówczas automatycznie układam się do pozycji hollow czując większe napięcie całego ciała. W ten sposób potrafię dodać więcej powtórzeń do mojego maxa.
  • 0

#7
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Jasne, że do takiej pozycji powinno się dążyć, ale powodzenia w zrobieniu takich powtórzeń na początku przygody z podciąganiem :) Jak dla mnie to trochę tak jak uczyć się stać na rękach od razu bez ściany.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych