Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na drążku technika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
topgear12

topgear12

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Witam. Mam 23 lata i chodziłem na siłownie przez pół roku. Ogolnie jestem aktywna i sportowa osoba a z ćwiczeniami na siłowni nie miałem problemów. Chce zacząć uprawiać kalistenike. Moje pytanie to jak jakie ćwiczenia trzeba wykonywać by podciągać się jak na filmie który zamieszczam w 0:26 sek . Prosze o jakiś filmik z technika . Dzięki z góry za pomoc:)
  • 0

#2
goral1001

goral1001

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów

  • 0

#3
topgear12

topgear12

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
O dziękuje za film :) a masz może jakieś w wersji PL ? i ile trzeba tak ćwiczyć by wykonywać takie podciąganie :)?? Dzięki z góry
  • 0

#4
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
Witam , ostatnio przeglądałem stronkę i przypomniałem sobie ten plan rutyny, tak jako dodatek tylko daję bo nie wiem czy od razu podołasz wymaganiom tego planu ale zawsze można obniżyć ilość powtórzeń do swoich możliwości ;) a więc tu masz taki coś http://www.madbarz.c...768132f7a66.jpg

ps- jeśli nie wiesz i nie znasz ćwiczeń jakie są w tym planie to sprawdź na yt przyda się ;)
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#5
mindfuck_da_one

mindfuck_da_one

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 90 postów
  • LokalizacjaToruń
Przede wszystkim podstawą jest samo podciąganie na drążku, poznanie własnego ciała. To co prezentuje filmik który pokazałeś, to wejścia siłowe czyli podciąganie + wyprosty. Logiczne. Żeby dojść do wejść siłowych musisz zbudować podstawową masę na samym podciąganiu. Możesz tu skorzystać z planu na podciaganie.pl i nim ćwiczyć. Ja nim ćwiczę. Żeby dojść do sensownej liczby będziesz potrzebował 2-3miesięcy, bo zależy co dla Ciebie też znaczy zwrot 'liczba sensowna'. Piszę to, co wiem. Obecnie sam chcę robić wejścia siłowe, ale z braku normalnych warunków(drążek w futrynie) odpuszczam to sobie na razie i buduję cały czas wytrzymałość + zamierzam dołączyć kettlebelle i jakieś obciążenie na pasie żeby nieco pojechać czysto siłowo.
  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Przede wszystkim podstawą jest samo podciąganie na drążku, poznanie własnego ciała. To co prezentuje filmik który pokazałeś, to wejścia siłowe czyli podciąganie + wyprosty.

nie pokazałeś, tylko pokazałaś :)
albo można nazwać to podciąganie zwiadowcze
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica

Żeby dojść do wejść siłowych musisz zbudować podstawową masę na samym podciąganiu.


Być może pomyliłeś pojęcia, ale jeśli miałeś na myśli masę to jesteś w błędzie. Tak na prawdę masa jest zbędnym balastem w takich "wyczynach", bo przecież im więcej ważysz tym ciężej wykonać Ci tego typu ćwiczenia. Choć niejako efektem ubocznym treningu siłowego jest nabierania masy mięśniowej i to normalne, że "rośniesz" nawet jeśli na tym Ci nie zależy.

Trening podciaganie.pl może się tutaj sprawdzić, ale do pewnego momentu, robienie 30 podciągnięć nie przełoży się w żadnym stopniu na muscle upa.

Ja myślę, że warto poćwiczyć 2 fazy tego ruchu. Tą gdy jesteś na górze, czyli pompki na poręczy (nie pamiętam dokładnej nazwy) i podciąganie ale dynamiczne, chyba, że nie potrafisz się podciągać bez wierzgania to najpierw starałbym się zbudować podstawy techniczne i siłowe, a dopiero później brałbym się za dynamiczny wariant tego ćwiczenia.
Dlaczego dynamicznie? Bo wątpię w to, żebyś wykonał swojego pierwszego muscle upa technicznie bez bujania, a siłą pędu łatwiej będzie pokonać Ci ten tor ruchu.
Do tego wszystkiego robiłbym fazę negatywną z naciskiem na moment przejścia, ten który najtrudniej pokonać idąc w górę. Schodząc w dół staraj się opuszczać przez ten krytyczny moment jak najdłużej.

Poszukaj również inne tematy na forum, bo trening pod kątem wejścia siłowego poruszany był tu wiele razy. Poczytaj dokładnie posty dotyczące techniki, np. false grip czy sposób w jaki się podciągasz "wchodząc siłowo". Bez wątpienia technika, a nie siła to największy "problem" w robieniu muscle upa. Staraj się również wejść na początku tylko jedną ręką, a nie obiema na raz.

Powodzenia :)
  • 0

#8
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów


Przede wszystkim podstawą jest samo podciąganie na drążku, poznanie własnego ciała. To co prezentuje filmik który pokazałeś, to wejścia siłowe czyli podciąganie + wyprosty.

nie pokazałeś, tylko pokazałaś :)
albo można nazwać to podciąganie zwiadowcze


Hani co ty świrujesz xD to facet nie kobitka :D
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#9
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Właśnie "D to facet jest "D Na początku jego postu też mnie zmyliło ale poprostu nie dał "ą" a dał"a" "D
Ja też się uczę MU tyle że na kółkach. Cholernie mi się podoba to ćwiczenie więc chcę to osiągnąć ")
Mój kolega mówi, że nauczył się MU w 3 dni na drążku. Ale on miał jakieś tam treningi za sobą
  • 0

#10
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
Też mam już jakiś czas kółka i też będę uczył się mu na ringach ;)
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL



Przede wszystkim podstawą jest samo podciąganie na drążku, poznanie własnego ciała. To co prezentuje filmik który pokazałeś, to wejścia siłowe czyli podciąganie + wyprosty.

nie pokazałeś, tylko pokazałaś :)
albo można nazwać to podciąganie zwiadowcze


Hani co ty świrujesz xD to facet nie kobitka :D

brak ogonków polskich zmylił mnie z tropu :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych