Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plecy - nachwyt. Zwiększenie ilości powtórzeń.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1
greguss

greguss

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaŻywiec
Obecnie ćwiczę według "skazanego na trening", poziom 2 ( z lekką modyfikacją, zaczerpniętą u Zahira).
Przechodząc do sedna, będę starał się dostać do wojska. Jak wiadomo na początku są testy sprawnościowe, najbardziej obawiam się podciągań, których w stanie jestem wykonać 6 powtórzeń. (podciągania nachwytem).
Obawiam się, że z tym planem nie zdążę i nie będę miał satysfakcjonujących efektów. Doradzicie coś ?
  • 0

#2
Ruda_Roxa

Ruda_Roxa

    Dobra Kobieta :]

  • Użytkownik
  • 125 postów
  • LokalizacjaSGL
Nie było nigdzie takiego tematu czasem?

Jak rozumiem, chodzi Ci o zwiększenie ilości możliwych podciągnięć na drążku nachwytem? W takim przypadku poleca się wykonywanie samej fazy ujemnej podciągania, czyli opuszczania.
Ja w tym celu wchodzę na drabinki na wysokość mostka i z takiej pozycji opuszczam się powoli, a nawet bardzo powoli, do wyprostowanych rąk. W trzech seriach jestem w stanie powtórzyć to maksymalnie 3 razy, gdzie przy trzecim powtórzeniu ból i uczucie palenia w mięśniach jest już na granicy zniesienia.
W poniedziałek ilość moich podciągnięć nachwytem wynosiła 4, w piątek było ich już 5.
Poczytaj o smarowaniu gwintów ;)

Pozdrawiam,
RR
  • 0

STOP wishing. START doing.

Skinny girls look good in clothes. Fit girls look good naked. :D

https://www.facebook...483996105024969


#3
Pabloone

Pabloone

    "Fly or ...Fly "

  • Użytkownik
  • 109 postów
Było kilka tematów dotyczących zwiększenia ilości powtórzeń w podciąganiu. Proszę masz tutaj plan Amstronga, ładnie rozpisany:

http://forum.kaliste...ści-podciągnięć
  • 0

“Jeśli masz marzenie, musisz je chronić. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz. Jeśli czegoś chcesz, to zdobądź to. Kropka.”


#4
Mrowek

Mrowek

    Advanced Member

  • Instruktor
  • 38 postów
Szybki przyrost wytrzymałości przy banalnym planie treningowym ?
Polecam "Smarowanie Gwintów"
To bardzo proste obliczasz 50% swojego maxa w twoim przypadku jest to 6/2=3 i odejmijmy od tego jeszcze jedno podciągnięcie wyjdzie nam 2 .
Będziesz się podciągać w każdej chwili gdy sobie przypomnisz te 2 razy, zapamiętuj ile wykonaleś takich serii przez cały dzień i obliczaj całkowitą ilość pod koniec dnia. Po 4 dniach dodaj 1 podciągniecie, 6 dnia zrob lekki trening a 7 zrób nowy test :).

Poniedziałek - środa robisz po 2 podciągnięcia i zapisujesz ile zrobiłeś
Czwartek - sobota robisz po 3 podciągnięcia i zapisujesz ile zrobiłeś
Niedziele robisz lekki trening o polowe swojego maxa z poprzednich dni , czyli jeśli suma w najlepszym dniu byla 20 podciągnięć , robisz 10 przez caly dzień. Np 2 pow. na serie.
Poniedziałek robisz test na maxa i ustalasz nowy próg :).
(Pamietaj musisz czuć się "świeży" chodzi mi o to żebyś czuł się "silniejszy" po każdym zejściu z drązka, przykładowo możesz robić około 1h przerwy między ćw. może być więcej albo mniej zależy jak się będziesz czuć , pamietaj masz byc ? "świeży" dokładnie)

Czekam na twoje postępy i odczucia :), Pozdrawiam ! SILA !
  • 0

#5
greguss

greguss

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaŻywiec
Ruda_Roxa, oczywiście przejrzę te gwinty :)

Pabloone, szukałem o moim "problemie" informacji, również natknąłem się na plan armstronga, jednakże uważam, że będzie on kolidował ze skazanym.

Mrowek, mam rozumieć, że przybliżyłeś mi skrótowo, smarowanie gwintów :P?
  • 0

#6
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Mrówek, mam pytanie. Czy mogę dodać podciąganie metodą smarowania gwintów jeżeli ćwiczę wg Overcoming Gravity 3x w tygodniu i na każdym takim treningu robię trzy serie podciągnięć po ok. 8-10 powtórzeń ?
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Robert, możesz. smarowanie gwintów wychodzi z założenia, że siła, to przede wszystkim umiejętność. Jest 5 parametrów mających wpływ na siłę. Cztery z nich są funkcjami układu nerwowego, piąty mięśniowego. Smarowanie gwintów polega na treningu układu nerwowego, bez obciążania mięśniowego. Dlatego trzeba dbać o to, by po każdym "smarowaniu" pozostać świeżym. Układ mięśniowy ma się regenerować. Układ nerwowy ma pracować i uczyć się nowych umiejętności. Dzięki temu treningowi poprawiasz między innymi koordynację wewnątrzmięśniową i międzymięśniową. Dlatego właśnie stajesz się silniejszym. I dlatego ten trening możesz stosować niezależnie od tego jakim planem treningowym ćwiczysz. Ważne tylko, byś nie przemęczał układu mięśniowego.
  • 0

#8
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Dzięki Zahir. Nie zgadzają mi się jeszcze rozpiski dzienne: przedstawiona w opisie tej metody i w przykładowym planie.
Rozumiem, że jeśli maksymalna ilość powtórzeń wynosi 6 to wygląda to tak:
poniedziałek, wtorek środa - serie po dwa powtórzenia
czwartek, piątek - serie po 3 powtórzenia
sobota - lekki trening - wracamy do 2 powtórzeń, ilość serii taka, żeby łącznie wykonać
połową ilości podciągnięć z najlepszego dnia
niedziela - sprawdzian
  • 0

#9
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
A moim zdaniem smarowanie gwintów i trening 3x w tygodniu podciągania się wykluczają. Bo świeżości to raczej po takim czymś nie będzie.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#10
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica

A moim zdaniem smarowanie gwintów i trening 3x w tygodniu podciągania się wykluczają. Bo świeżości to raczej po takim czymś nie będzie.


Według mnie się nie wykluczają. Wszystko zależy od organizmu i to czy ktoś potrafi pozostać świeżym przy taki treningu jest indywidualną kwestią wynikająca z wielu różnych czynników; od genetyki, trybu życia po dietę i chociażby ilość snu.
  • 0

#11
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Też mam wątpliwości jak będzie z moją regeneracją, ale ciekawa sprawa, zakwasy odczuwam głównie w tricepsach. Było tak nawet wtedy, kiedy nie używałem kółek do ćwiczenia pompek i dipów, a wtedy podciągnięcia były dla mnie najtrudniejszym ćwiczeniem w zestawie (obecnie są nim dipy na kółkach).
Czyli starą, dobrą metodą sprawdzimy to bojem i zobaczymy jak będzie :)
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem Mageusz ma rację. Jeśli nie masz ponad przeciętnej regeneracji odpuść sobie trening podciągania trzy razy w tgodniu i poprzestań na samym smarowaniu gwintów. Pozostałe ćwiczenia rób normalnie.
  • 0

#13
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Gdy będziesz robił tak z 10-15 to wtedy dorzuć kilka sesji z ciężarem (tak byś mógł zrobić z max 4). Zobaczysz jak ci skoczy liczba powtórzeń.
  • 0

#14
Mrowek

Mrowek

    Advanced Member

  • Instruktor
  • 38 postów
Kartofelku dodawanie obciążenia które powoduje ,że wykonamy 4pow. nie przełoży się tak dobrze jak dodawanie drobnych obciążeń zaczynając od 1kg do max 10kg. Wtedy taki plan wygladał by następująco :
1.Tydzien obciążenie 1kg
2.Tydzien obciążenie 3kg
3.Tydzien obciążenie 5kg
4.Tydzien obciążenie 1kg albo brak.
5.Nowy rekord.
Można też zrobić to innaczej w 3 tygodniu zdjąć cały ciężar i wykonać kilka treningów bez obciążenia i od nowego tygodnia zacząć od 1kg. Przedłużać skracać mieszać dodawac, patrz jak twoje ciało się adaptuje do nowych zadań.

Pozdrawiam. Siła !
P.s Moim zdaniem dodawanie obciążeń jest zarezerwowane dla wyjadaczy którzy podciągają się ponad 20 razy i potrzebują nowych bodźców treningowych.
  • 0

#15
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Rampa na parę powtórzeń z obciążeniem, po tym seria na maxa z własnym ciałem. Gwarantuję duży wynik w podciąganiu i szerokie plecy ;)
  • 0

#16
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Jeszcze raz dzięki za pomoc :). W takim razie póki co zostanę przy swoim planie, bo na razie mimo wszystko ciągle zauważam postępy. Smarowanie gwintów zarezerwuję sobie na jakieś inne ćwiczenie, którego mój plan nie obejmuje, albo będę tak ćwiczył podciąganie w okresie, kiedy skoncentruję się głównie na ćwiczeniach statycznych. Co do treningu z obciążeniem to myślę, że to dobre rozwiązanie, ale widzę że to jeszcze nie na moim poziomie.
  • 0

#17
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Jest 5 parametrów mających wpływ na siłę. Cztery z nich są funkcjami układu nerwowego, piąty mięśniowego.

Zahir, skad to jest. Co to za funkcje , ew mozesz podac zrodlo?
  • 0

#18
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Właśnie wszedłem na forum by zapytać o to samo.
Zahir, proszę podaj źródło, ew. źródła gdzie można zgłębić wiedzę na ten temat.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#19
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dealvier "Modelowanie sylwetki" cz.1 :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#20
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
No to świetnie. Właśnie zamówiłem na amazonie w wersji angielskiej obie części. Teraz tylko czekać.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych