Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Liczność badanych grup podczas eksperymentów itp.


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Salute!

Salute!

    Salute!

  • ZasÅ‚użony
  • 1 391 postów

Na zdrowy rozum te artykuły nie mają żadnego sensownego poparcia :)
1. Badania robione na grupie 78 ludzie? Śmiech na sali, przecież na takiej grupie to nic wiardygodnie w odniesieniu do milionów ludzi sprawdzić nie można.

Dziwny masz tok rozumowania, na 78 nie sa wiarygodne a na 780 albo 7800 juz beda? Czyli ludzie az tak bardzo i znaczaco sie roznia, ze potrzeba 1000 albo wiecej zeby cos uwiarygodnic? Czy tez to moze juz "wyzsza nauka"?

A moze cie przekona np rozdzial z ksiazki "Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego", pod red. J. Górskiego, PZWL Warszawa 2006, str. 324- 326.?

Autorka stosowala raptem na KILKU-(max)-DZIESIECIU osobach i popatrz no w takiej madrej i uczonej ksiazce jej artykul umiescili, a przeciez to "smiech na sali" bo jak nie ma 1000 to niewiarygodne. A wydalo to PZWL, no jak na tak naukowa instytucje, bez 1000 to w koncu jak to??

Naprawde postawa wpajana przyszlym przedstawicielom nauki jest zatrwazajaca. :s

http://www.e-gym.pl/...9236-Wêgle-na-noc
  • 0

#2
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów


Na zdrowy rozum te artykuły nie mają żadnego sensownego poparcia :)
1. Badania robione na grupie 78 ludzie? Śmiech na sali, przecież na takiej grupie to nic wiardygodnie w odniesieniu do milionów ludzi sprawdzić nie można.

Dziwny masz tok rozumowania, na 78 nie sa wiarygodne a na 780 albo 7800 juz beda? Czyli ludzie az tak bardzo i znaczaco sie roznia, ze potrzeba 1000 albo wiecej zeby cos uwiarygodnic? Czy tez to moze juz "wyzsza nauka"?

A moze cie przekona np rozdzial z ksiazki "Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego", pod red. J. Górskiego, PZWL Warszawa 2006, str. 324- 326.?

Autorka stosowala raptem na KILKU-(max)-DZIESIECIU osobach i popatrz no w takiej madrej i uczonej ksiazce jej artykul umiescili, a przeciez to "smiech na sali" bo jak nie ma 1000 to niewiarygodne. A wydalo to PZWL, no jak na tak naukowa instytucje, bez 1000 to w koncu jak to??

Naprawde postawa wpajana przyszlym przedstawicielom nauki jest zatrwazajaca. :s

http://www.e-gym.pl/...9236-Wêgle-na-noc


Cieszę się że Ty posiadłeś wiedzę lepszą niż to wszystko o czym się teraz ludzi uczy.
Zauważyłem, że masz powszechną taktykę krytykowania wszystkiego co jest inaczej niż sam twierdzisz.

Nie masz zielonego pojęcia o badaniach naukowych albo wiesz to tylko z ksiązki czy z internetu to nie odzywaj się i nie wprowadzaj zamętu.
Jak uważasz że próba na 78 otyłych Izraelskich żołnierzach jest wiarygodna w odniesieniu do milionów ludzi na świecie to Twoja sprawa. Taka próba może być conajwyżej wiarygodna dla grupy otyłych Izraelskich żołnierzy.

Nie wiem czy wiesz ale mieszkańcy poszczególnych kontynentów różnią się często między sobą i to nie tylko wyglądem.
Nie ma określonej liczny osób przy której badanie jest wiarygodne ale czym próba większa, bardziej zróznicowana( w sensie ludzi z róznych kontynentów ale o podobnej wadze, wzroście, wieku i innych parametrów niezbędnych do rzetelenego przeprowadzenia eksperymentu) tym lepiej.

Powiem Ci tak, ja widziałem a Ty pewnie nie jaka jest zmieność ludzi w obrębie tak prostej nauki jak anatomia . W zakresie fizjologii, biochemii,genetyki i innych nauk ta zmiennośc jest o wiele większa, nie zawsze są to wielkie róznice ale to suma tych małych różnic najczęściej decyduje o wszystkim.
  • 0

#3
Salute!

Salute!

    Salute!

  • ZasÅ‚użony
  • 1 391 postów

Nie masz zielonego pojęcia o badaniach naukowych albo wiesz to tylko z ksiązki czy z internetu to nie odzywaj się i nie wprowadzaj zamętu.

Nie masz zielonego pojecia skad czerpie wiedze ale jednak formulujesz na ten temat osady z niezachwiana pewnoscia. Jak to w tym konekscie wyglada? Kali ukrasc krowe to dobrze a jak kalemu to zle...nie ?

Jak uważasz że próba na 78 otyłych Izraelskich żołnierzach jest wiarygodna w odniesieniu do milionów ludzi na świecie to Twoja sprawa. Taka próba może być conajwyżej wiarygodna dla grupy otyłych Izraelskich żołnierzy.

Fakt, otyly zolnierz to cos innego niz otyly hydraulik albo otyly murzyn. To sa zupelnie inni otyli.

Nie wiem czy wiesz ale mieszkańcy poszczególnych kontynentów różnią się często między sobą i to nie tylko wyglądem.

Wiem, wiem, azjaci maja skrzela a amerykanie 12 grup krwi. Poza tym afrykanie maja ogony i oddychaja azotem........brak slow.

Powiem Ci tak, ja widziałem a Ty pewnie nie jaka jest zmieność ludzi w obrębie tak prostej nauki jak anatomia . W zakresie fizjologii, biochemii,genetyki i innych nauk ta zmiennośc jest o wiele większa, nie zawsze są to wielkie róznice ale to suma tych małych różnic najczęściej decyduje o wszystkim.

No fajnie, ze sie pochwaliles, full szacun. Obal wszystkie badania w temacie i innych a te przeprowadzane przez kulturystow na temat metod cwiczeniowych to zupalnie, one najczesciej sa na ich tylko przykladzie.

Faktem jest ze ten cytat z ksiazki wydanej przez PZWL w swietle tego co piszesz nie powinen tam sie znalezc. Zglos to niezwlocznie, bo to podwaza podwage wydawnictwa PZWL
  • 0

#4
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów


Nie masz zielonego pojęcia o badaniach naukowych albo wiesz to tylko z ksiązki czy z internetu to nie odzywaj się i nie wprowadzaj zamętu.

Nie masz zielonego pojecia skad czerpie wiedze ale jednak formulujesz na ten temat osady z niezachwiana pewnoscia. Jak to w tym konekscie wyglada? Kali ukrasc krowe to dobrze a jak kalemu to zle...nie ?

Jak uważasz że próba na 78 otyłych Izraelskich żołnierzach jest wiarygodna w odniesieniu do milionów ludzi na świecie to Twoja sprawa. Taka próba może być conajwyżej wiarygodna dla grupy otyłych Izraelskich żołnierzy.

Fakt, otyly zolnierz to cos innego niz otyly hydraulik albo otyly murzyn. To sa zupelnie inni otyli.

Nie wiem czy wiesz ale mieszkańcy poszczególnych kontynentów różnią się często między sobą i to nie tylko wyglądem.

Wiem, wiem, azjaci maja skrzela a amerykanie 12 grup krwi. Poza tym afrykanie maja ogony i oddychaja azotem........brak slow.

Powiem Ci tak, ja widziałem a Ty pewnie nie jaka jest zmieność ludzi w obrębie tak prostej nauki jak anatomia . W zakresie fizjologii, biochemii,genetyki i innych nauk ta zmiennośc jest o wiele większa, nie zawsze są to wielkie róznice ale to suma tych małych różnic najczęściej decyduje o wszystkim.

No fajnie, ze sie pochwaliles, full szacun. Obal wszystkie badania w temacie i innych a te przeprowadzane przez kulturystow na temat metod cwiczeniowych to zupalnie, one najczesciej sa na ich tylko przykladzie.

Faktem jest ze ten cytat z ksiazki wydanej przez PZWL w swietle tego co piszesz nie powinen tam sie znalezc. Zglos to niezwlocznie, bo to podwaza podwage wydawnictwa PZWL


Tak na zakończenie :)
1. Jak nie widzisz różnicy między otyłym żołnierzem, hydraulikiem a pracownikiem biurowym to Twoja sprawa. Podpowiem tylko, że taką rzucającą się w oczy różnicą jest praca czyli atywność wykonywana przez średnio 8h dziennie.
2. Może w świecie w którym żyjesz Azjaci mają skrzela, a Afrykanie mają ogony :) Nic mi do tego, wspaniały to świat jak widać :)
3.Formułuje takie spostreżenia bo widać to po Twoich wypowiedziach, wyciągasz fragmenty jakiejś wiedzy, pokazujesz ją zawsze jednostronnie aby pasowało to Tobie. Chcesz być obiektywny to opisuj problem w całości, z wadami i zaletami. Jak chłopaki Ci mówili o weganiżmie to tysiąc przypadków to było mało, jak teraz jest 78 to jest w porządku, dziwne :)
4. Nie widzaiłem tego fragmentu, nie wiem czego dotyczy. Możliwe, że w tej ksiązce jest gdzieś napisane że dotyczy takiej a nie innej grupy.
O ile się nie mylę sam pisałeś, że w współczesnych ksiązkach jest wiele nierpawdziwych rzeczy, więc może to jest jedna z nich. A może jest prawdziwa ale mało wiarygodna bo na tak małej grupie nie można tego z całą pewnością odnieść do wszystkich ludzi czy chociażby wszystkich Polaków.
5. Gdyby wszyscy ludzie byli tacy sami jak mówisz to medycyna nie miałaby za bardzo co robić. Bo wszystkich leczyłoby się tak samo(wszystkich w podobynych lub takim samym stanie klinicznym) i efekty powinny być identyczne albo bardzo podobne a zazywaczaj tak nie jest :)
Każdy człowiek w danym wieku mógłby stosować ten sam trening i wszyscy by mieli dobre rezultaty i na bardzo podobnym poziomie w tym samym czasie a czy tak jest? Niech każdy sam sobie odpowie.

Dostaliśmy już upomnienie więc pora skończyć ten temat :)
  • 0

#5
Salute!

Salute!

    Salute!

  • ZasÅ‚użony
  • 1 391 postów
Nie chce mi sie ciagnac tych bzdur, bo Michal poprosil o koniec wycieczek, wiec sobie daruje odpowiadanie na te zalosne zaczepki.

Co do P4 - link wklejalem wczesniej ale widac jak czytasz - mocno wybiorczo, wiec wkleje go jeszcze raz, bo ktos moze go przeoczyc w tym bezsensownym bleblaniu nad roznica PPM w zawodach hydraulika i zolnierza:

http://www.e-gym.pl/showthread.php?29236-W%EAgle-na-noc
"Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego", pod red. J. Górskiego, PZWL Warszawa 2006, str. 324- 326, Katarzyna Matella. Bez badan na 243000 osobach z roznych kontynentow i w roznym wieku oraz o roznym statusie socjalnym, spolecznym i finansowym wiec moga byc niewiarygodne, ostrzegam
  • 0

#6
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Nie chce mi sie ciagnac tych bzdur, bo Michal poprosil o koniec wycieczek, wiec sobie daruje odpowiadanie na te zalosne zaczepki.

Co do P4 - link wklejalem wczesniej ale widac jak czytasz - mocno wybiorczo, wiec wkleje go jeszcze raz, bo ktos moze go przeoczyc w tym bezsensownym bleblaniu nad roznica PPM w zawodach hydraulika i zolnierza:

http://www.e-gym.pl/showthread.php?29236-W%EAgle-na-noc
"Fizjologiczne podstawy wysiłku fizycznego", pod red. J. Górskiego, PZWL Warszawa 2006, str. 324- 326, Katarzyna Matella. Bez badan na 243000 osobach z roznych kontynentow i w roznym wieku oraz o roznym statusie socjalnym, spolecznym i finansowym wiec moga byc niewiarygodne, ostrzegam


No i dobrze bo i tak siÄ™ nie dogadamy :)
U Ciebie przeraża mnie to że gdzieś cos przeczytasz albo sam zastosujesz i twierdzisz że inni też tak muszą i to się tyczy każdego człowieka na świecie. Nic nie jest takie proste więc nie narzucaj wszystkim swojej woli twierdząc, że to dotyczy wszystkich.
Dla jednym będzie to idealne rozwiązanie, dla innych średnie a dla innych beznadziejne i to dotyczy wszystkiego.

No to zakończmy już ostatecznie bo myśle, że nikt tutaj nie ma ochoty przekonywać drugiej strony do swoich racji.
Mnie uczy się podejścia jednostkowego bo tylko takie jest prawidłowe, więc nigdy nie będę akceptował podejścia że jak coś działa na 50 osobach to działa na wszystkich :) Oczywiście jak coś działa na 200 000 osób to tez nie znaczy że działa na wszystkich ale tyle prób daje możliwośc wyciągnięcia szerszych wniosków , ułożenia pewnych zaleceń dla grup ryzyka itp.
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, ostrzegam Was. Pomimo upomnienia Michała nadal zajmujecie się wycieczkami osobistymi. Nie wiem, czy zauważyliście, że poza Wami nikt się już nie wypowiada. Zrobił się kolosalny off top. Proszę Was o zakończenie tej dyskusji i mam nadzieję, że to uszanujecie, bo nie chciał bym dawać Wam banów:(
  • 0

#8
Salute!

Salute!

    Salute!

  • ZasÅ‚użony
  • 1 391 postów

U Ciebie przeraża mnie to że gdzieś cos przeczytasz albo sam zastosujesz i twierdzisz że inni też tak muszą i to się tyczy każdego człowieka na świecie.

A mnie u ciebie przeraza to, ze do wszystkiego przykladasz te "naukowo-medyczne" miarki, gdzie badanie na 78 osobach jest kompletnie niewiarygodne z jedynego powodu jakim jest to, ze akurat medyczne miarki sa inaczej ustawione. W metodologii treningu nikomu sie nie chce robic jakichs masowek, bo nikt nie ma czasu na takie bzdety, jezeli dziala na kulkudziesieciu osobach to z grubsza dziala na kazdym a jakas tam superprecyzja nie jest wymagana.

Nic nie jest takie proste więc nie narzucaj wszystkim swojej woli twierdząc, że to dotyczy wszystkich.
Dla jednym będzie to idealne rozwiązanie, dla innych średnie a dla innych beznadziejne i to dotyczy wszystkiego.

Przeciez nie narzucam, rownie dobrze moge tobie to zarzucic. Trening i zywienie to nie apteka, nie trzeba super wagi i obliczen do tysiecznej.

Mnie uczy się podejścia jednostkowego bo tylko takie jest prawidłowe,

W okreslonych dziedzinach, okolicznosciach czy zastosowaniach owszem, ale nie we wszystkich. A akurat takie okolicznosci jak tutaj nie pasuja :)

więc nigdy nie będę akceptował podejścia że jak coś działa na 50 osobach to działa na wszystkich :) Oczywiście jak coś działa na 200 000 osób to tez nie znaczy że działa na wszystkich ale tyle prób daje możliwośc wyciągnięcia szerszych wniosków , ułożenia pewnych zaleceń dla grup ryzyka itp.

No i wg ciebie, tylko dla tych "szerszych wnioskow" warto babrac sie w czasie i ksoztach, zeby tylko ktos mogl sobie wyciagnac "szersze wnioski" ? A jezeli te szersze okaza sie indentyczne jak te zrobione na tych 50 to co, stracony czas i kasa na darmo?

Sorry ja tego nie kupuje, zalecenia Girondy czy Zane'a byly sprawdzane na wrecz jednostkach ale nikt tego nie podwaza.
  • 0

#9
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów


U Ciebie przeraża mnie to że gdzieś cos przeczytasz albo sam zastosujesz i twierdzisz że inni też tak muszą i to się tyczy każdego człowieka na świecie.

A mnie u ciebie przeraza to, ze do wszystkiego przykladasz te "naukowo-medyczne" miarki, gdzie badanie na 78 osobach jest kompletnie niewiarygodne z jedynego powodu jakim jest to, ze akurat medyczne miarki sa inaczej ustawione. W metodologii treningu nikomu sie nie chce robic jakichs masowek, bo nikt nie ma czasu na takie bzdety, jezeli dziala na kulkudziesieciu osobach to z grubsza dziala na kazdym a jakas tam superprecyzja nie jest wymagana.

Nic nie jest takie proste więc nie narzucaj wszystkim swojej woli twierdząc, że to dotyczy wszystkich.
Dla jednym będzie to idealne rozwiązanie, dla innych średnie a dla innych beznadziejne i to dotyczy wszystkiego.

Przeciez nie narzucam, rownie dobrze moge tobie to zarzucic. Trening i zywienie to nie apteka, nie trzeba super wagi i obliczen do tysiecznej.

Mnie uczy się podejścia jednostkowego bo tylko takie jest prawidłowe,

W okreslonych dziedzinach, okolicznosciach czy zastosowaniach owszem, ale nie we wszystkich. A akurat takie okolicznosci jak tutaj nie pasuja :)

więc nigdy nie będę akceptował podejścia że jak coś działa na 50 osobach to działa na wszystkich :) Oczywiście jak coś działa na 200 000 osób to tez nie znaczy że działa na wszystkich ale tyle prób daje możliwośc wyciągnięcia szerszych wniosków , ułożenia pewnych zaleceń dla grup ryzyka itp.

No i wg ciebie, tylko dla tych "szerszych wnioskow" warto babrac sie w czasie i ksoztach, zeby tylko ktos mogl sobie wyciagnac "szersze wnioski" ? A jezeli te szersze okaza sie indentyczne jak te zrobione na tych 50 to co, stracony czas i kasa na darmo?

Sorry ja tego nie kupuje, zalecenia Girondy czy Zane'a byly sprawdzane na wrecz jednostkach ale nikt tego nie podwaza.


Mówimy o ludziach a nie badaniu wytrzymałości samochodów bo wtedy można rozbić 20 i przyjąć że wszystkie z tego modelu mniej więcej tak samo się rozbiją przy takim uderzeniu.
Dzięki takim szerszym wynikom dokonano setek odkryć i nadal tak to wygląda. Być może dzięki takiemu badaniu ktoś kiedyś wymyślił dietę tłuszczową :)

Nie powiedziałem że badanie na 78 osobach musi być nie wiarygodne ale bardziej reprezentatywną grupą jest większa liczba osób.

Dziwne określenie,, babrać się w czasie i kosztach". Przecież tak wygląda praca conajmniej 90% pracowników naukowych że robią setki razy to co zostało już tysiące razy wcześniej opisane i to jest marnotrawienie pieniędzy bo zazwyczaj założeniem nie jest odkrycie czegoś nowego tylko zrobienie badań do pracy naukowej i to jest tragiczne.
Jeśli dodatkowe koszty mają przyczynić się do odkrycia czegoś przydatnego ludziom na szerzą skalę to warto inwestować w to pieniądze.

To Ty wymyśłeś że jak będzie kilka tysięcy badanych osób to będzie masówka, ale jak tych ludzi poselekcjonujesz to będziesz mógł zbadać jednocześnie 2-3 grupy wiekowe, kobiety i mężczyzn i uwzględnić inne parametry i to nie będzie żadna masówka :)


Nie porównujmy współczesnej wiedzy czy badań z tymi sprzed chociażby 50 lat bo to jest przepaść, w każdej dziedzinie.

Ja wyraziłem swoje zdanie, że 78 osób w badaniu to śmieszna ilość tymbardziej, że nie było podane jaki wiek i wiele innych istotnych czynników. Zresztą wyrazilem opinię że przy takim spożyciu kalorii jak tam było podane to nie ma szans aby nie zgubić parę kilo, no chyba że ktos by na kanapie te poł roku przeleżał.

Dobra ostatecznie koniec i wróćmy do tematu posiłku potreningowego :)
  • 0

#10
Salute!

Salute!

    Salute!

  • ZasÅ‚użony
  • 1 391 postów

Nie powiedziałem że badanie na 78 osobach musi być nie wiarygodne ale bardziej reprezentatywną grupą jest większa liczba osób.


Uzyles okreslenia "smiech na sali" co jest dosc pogardliwym podejsciem, wiec nie mow, ze nie powiedziales :)

Sport i sprawy okolozywieniowe nie wymagaja az tak scislego podejscia, sporo uznanych trenerow prowadzi swoje studia i badania na sobie i grupach swoich podopiecznych i jezeli nawet ktos sie moze smiac z metodologii ich "badan" to ich wyniki mowia same za siebie np Brad Pilon, Yuri Hofmekler, Lyle McDonald czy Martin Berkham.

Dobra ostatecznie koniec i wróćmy do tematu posiłku potreningowego :)

Wkleilem doskonaly link, tylko brac i stosowac, skutecznosc 100%

Dodatkowo: http://rekompozycja....wych-obalonych/
  • 0

#11
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Michał: Wydzieliłem dyskusje z wątku "posilek potreningowy pozno wieczorem -a regeneracja"
Tutaj możecie sobie prowadzić spór dotyczący prób statystycznych.
Pierwszy post tytułem wstępu



Akurat tutaj nie odnoszę się do diety tłuszczowej. Ale w diecie tłuszczowej też jest stosowanie posiłku węglowodanowego jako ostatniego, niekoniecznie po treningu.

http://potreningu.pl...c-czy-nie-jesc-
http://potreningu.pl...ukcje-tluszczu-
  • 0

#12
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Na zdrowy rozum te artykuły nie mają żadnego sensownego poparcia :)
1. Badania robione na grupie 78 ludzie? Śmiech na sali, przecież na takiej grupie to nic wiardygodnie w odniesieniu do milionów ludzi sprawdzić nie można.
2. Spożywając 1300-1500kcal dziennie to ciężko byłoby przytyć nawet jedząc w Mcdonaldzie jako ostatni posiłek :) Wychodzi, że około połowy tej liczby kalorii spożywali w ostatnim posiłku a wcześniej byli na granicy głodu :)
3. W artykule nie podano jaki jest tryb życia osób biorących udział w eksperymencie i czy po posiłku o 20 czy pózniejszym od razu idą spać czy są jeszcze aktywni przez 2-3h a to jest diametralna róznica tak samo jak to czy przed spożyciem tego posiłku byliśmy na głodzie, średnio najedzeni czy najedzeni.

Autor w ostatnim zdaniu napisał ,, Dla efektów kluczowe znaczenie ma całodobowy (a raczej całotygodniowy) bilans energii dostarczanej i wydatkowanej ". A przecież obaliliście już dawno bilans kaloryczny więc jak możecie się wzorować na kimś kto takie coś pisze skoro w to nie wierzycie?
Jak dla mnie to jest takie jasne zaprzeczenie :)

,,Udział makroskładników w obu grupach był następujący: 20%, 30-35% i 45-50% energii dostarczanej odpowiednio z białek, tłuszczów i węglowodanów. " Tutaj niebezbiecznie blisko dochodzimy do stosunku węgli a tłuszczy 1:1 a też podobno według niektórych jest to bardzo szkodliwe.

Już nie mówię o tym, że nie podane jest jaki to rodzaj węgli a też ma to pewien wpływ.
Pomijam fakt, że u wielu ludzi w tkance tłuszczowej występują termogeneza bezdrżeniowa( mam na myśli większe nasilenie tego procesu), która jest prawdopodobnie jednym z ważniejszych czynników dlaczego jedni tyją a inni nie albo w zdecydowanie mniejszym stopniu.


PS. Zgodzę się że przy tak przeprowadzonym badaniu nie ma szans na przytycie a raczej się schudnie bo dośc skąpe jest to odżywianie.
Na większe i ciekawsze wnioski nie ma szans bo nie zostały zdefiniowane warunki początkowe eksperymentu więc nie można z niego wyciągnąć przełomowych wniosków.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych