Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania - dyskusje techniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21
Satetsu

Satetsu

    BEASTMODE

  • Zasłużony

  • 67 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
To w końcu podciąganie nachwytem czy podchwytem? W tej ściągawce ze Skazanego nie widać gdzie on ma ręce podchwytem a gdzie nachwytem bo podejrzewam, że nie jest tak, że w każdym kroku ma tak samo.
  • 0

#22
Satetsu

Satetsu

    BEASTMODE

  • Zasłużony

  • 67 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
Też jestem za żeby było jak na Bar-barians czyli wszystko jasno ustalone i jeden krok. Chyba trochę za bardzo się przejmujecie tym żeby każdy mógł wziąć udział. Jak ktoś jest na tyle słaby że nie może się podciągnąć czy zrobić L-sita parę sekund to nie powinien sobie w ogóle zaprzątać głowy wyzwaniami tylko wziąć się za trening. Jestem też przeciwko kategorii technicznej i wytrzymałościowej bo trzeba promować poprawną formę a nie rywalizować w bujaniu się, lekkim "oszukiwaniu" itd. Jak coś robisz, rób to porządnie. Takie jest moje zdanie. Gdyby moje sugestie weszły w życie to gwarantuje, że WSZYSTKIE problemy związane z wyzwaniami by zniknęły, o ile jakaś rzetelna osoba będzie sprawdzać formę na bieżąco.
  • 0

#23
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Szczerze, to przestalem sie interesowac wyzwaniami, jak wspomnialem w innym poscie mozna by to rozwiazac w bardziej humanitarny sposob ale nawet nikt tego nie skomentowal, czy tak czy nie - a przeciez mamy tylu moderatorow.
Dzis wiem, ze podciagne sie 500 razy normalnie a i tak wygra gosc co podciagnie sie na 1 rece do polowy prawie 2 razy.. takze ja odpuszczam sobie na dobre..
A tymczasem.. ide na trening.
A no i wiem, ze skomentujecie to, ze to tylko zabawa, tylko ja widze powoli tutaj kolko wzajemnej adoracji niektorych uzytkownikow i na tym sie to zamyka, przepraszam jesli kogos uraze, ale tak to widze.
  • 0

#24
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Ciesze sie zahir ze zabrales glos, pytasz o propozycje, wiec daje quote tego co napisalem wczesniej

Tak przegladam kolejne posty w wyzwaniach i widze, ze nigdy nie zgodzimy sie jak robic cwiczenia i jak je oceniac.
Mam pewna wizje tego.
Moze po prostu na koniec wyzwan, admin / mod zbiera filmiki do kupy i robimy glosowanie (ankiete), oczywiscie na zasadzie 3 miejsca, plus dodatkowe wyroznienia (za odwage, za mine na koniec :P itp.).
Tym sposobem nikt nie powinien poczuc sie urazony bo glos zabiera wiekszosc a nie jeden odpowiedzialny za dany miesiac czlowiek.
Co wy na to?


Co moge jeszcze dodac, wyzwania powinny wg mnie konczyc sie na 3 dni przed koncem miesiaca, zeby admin / mod mial czas na poskladanie tego do kupy, od pierwszego dnia nastepnego miesiaca nowe wyzwania.
Do czego zmierzam w propozycji wyzej, nie wydaje mi sie, ze ktos bedzie probowal oszukiwac i glosowac na kogos kto nie wykazal sie naprawde dobrymi rezultatami, takze oczywiscie tylko zarejestrowani uzytkownicy mogliby glosowac na pierwsze trzy miejsca o 'medale', ale do tego mozna by przyznawac dodatkowe nagrody co zmotywuje jeszcze bardziej tych ktorzy nie uczestniczyli.
Dopis pod nickiem 'Uczestnik wyzwan xx' juz jest jakis sposobem nagrody i kolejnym motywatorem.
  • 0

#25
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Super zahir, takie podejscie do sprawy jest mi na reke, niech wyniki beda rzetelne bo nie chce kolejny miesiac przegladac kilku stron po ogloszonych wynikach, gdzie nic nikomu nie pasuje ;).
Pytanie: czy jesli bede probowac robic podciagania na 1 rece lub muscle upy zostane od razu zdyskwalifikowany za wierzganie nogami? Nie sadze, ze mamy mase uzytkownikow ktorzy sa w stanie robic to bez kipping'u, jesli tak to od razu odpuszcze i przechodze do latwiejszych wariantow.
  • 0

#26
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Wszystko jest do wyprowadzenia na dobra droge, na to szczerze licze :)
  • 0

#27
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

A moja propozycja jest taka,że poprostu jest poziomów od 1 do 10 i każdy poziom dawałby mnożnik i wtedy ktoś kto robi 6 poziom miałby mnożone podciągnięcia x6 a ktoś kto robi 10 poziom podciągnięcia x10 i to by było sprawiedliwie jak dla mnie. Taka moja sugestia.


Gdzies juz o tym bylo aczkolwiek byly sprzeczne komentarze na ten temat, ja mysle, ze cos w tym jest.
Przyklad z zycia wziety: zahir zrobil 200 przysiadow stopnia 4 = 800pkt, a ktos 40 przysiadow stopnia 10 = 400pkt to i tak duzo ciezej pracowal zahir, niestety nie znalazl sie w ogole na podium ;P
Ciezko bedzie to ocenic, bo jednak poziom 10 wymaga nie lada sprawnosci i nawet przerabiajac tysiace powtorzen latwiejszego wariantu nieraz 5 powtorzen kroku 10 jest niewiarygodnym osiagnieciem.
  • 0

#28
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów


Pytanie: czy jesli bede probowac robic podciagania na 1 rece lub muscle upy zostane od razu zdyskwalifikowany za wierzganie nogami? Nie sadze, ze mamy mase uzytkownikow ktorzy sa w stanie robic to bez kipping'u, jesli tak to od razu odpuszcze i przechodze do latwiejszych wariantow.


Cin, muscle up, to jednak zupełnie inne ćwiczenie i nie będziemy go brali pod uwagę w tym konkursie:(

Co do pompki na jednej ręce, to jeszcze w tym miesiącu można będzie machnąć nogami w kategorii wytrzymałościowej. Od przyszłego miesiąca wejdą nowe zasady.


Rozumiem, w takim badz razie trzeba zmienic poczatkowy filmik dotyczacy podciagan, bo tam uwzgledniony jest MU.
Oczywiscie chciales napisac podciaganie na jednej rece nie POMPKI :)

A tak na marginesie jak mowi Satetsu, za jakis czas trzeba to wszystko zmienic, bo nie mozemy ciagle czekac, ze 'nowi' uczestnicy beda sie rejestrowac i ciagle kazde wyzwania beda oceniane z przymrozeniem oka, sam jestem na tym forum juz kilka miesiecy i np. w lutym nie dawalem rady z cwiczeniami, odpuscilem sobie i czekalem na kolejne, oczywiscie ciagle przy tym trenujac.
  • 0

#29
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

Chciałbym poddać rozważeniu pomysł w ocenie wyzwań,a mianowicie chodzi mi o to,by wprowadzić grupy wiekowe np.
I gr.do 25 lat , II gr.26-35 lat , III gr.36-45 lat itp.
W służbach mundurowych podczas testów sprawnościowych nie bez powodu stosuje się takie zabiegi i coś w tym musi być.
Co wy na to?


Darek cos w tym jest, ale ja mysle, ze u nas roznica bedzie tylko widoczna na podstawie stazu, mamy duza roznice najmlodszego i najstarszego uzytkownika a obydwoje beda w stanie wykonac taka sama ilosc powtorzen danego cwiczenia.
  • 0

#30
darmed73

darmed73

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaZąbki
CiN dobry post i propozycja godna uwagi :-)
  • 0
Szybkość w walce nie jest dobra bez siły ,która powinna iść z nią w parze.

#31
darmed73

darmed73

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaZąbki
Chciałbym poddać rozważeniu pomysł w ocenie wyzwań,a mianowicie chodzi mi o to,by wprowadzić grupy wiekowe np.
I gr.do 25 lat , II gr.26-35 lat , III gr.36-45 lat itp.
W służbach mundurowych podczas testów sprawnościowych nie bez powodu stosuje się takie zabiegi i coś w tym musi być.
Co wy na to?
  • 0
Szybkość w walce nie jest dobra bez siły ,która powinna iść z nią w parze.

#32
Guest_DzikiCK_*

Guest_DzikiCK_*
  • Gość
Powinno to być bardziej profesjonalnie przeprowadzone poza tym faktem jest że mamy wielu moderatorów a już kilka tematów przeczytałem w których praktycznie żaden z nich się nie wypowiedział Panowie tak być nie może.
  • 0

#33
Guest_DzikiCK_*

Guest_DzikiCK_*
  • Gość
Dokładnie... Satetsu ma racje ja np też jestem początkującym i wcale nie mam zamiaru płakać że nie dam rady wykonać jakiegoś ćwiczenia od kiedy to na zawodach mieliby równo konkurować ze sobą laicy z zawodowcami ?? zawody tylko dla najlepszych proste chyba że mamy zamiar się bawić w paraolimpiadę ale to raczej nikogo nie zmotywuje raczej z niechęci.
  • 0

#34
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Widzę, że jest problem z ułożeniem wyzwań na czerwiec. Mam propozycję aby zrobić listę ćwiczeń, w których chcielibyśmy wziąć udział.  Potem można oddawać głosy na poszczególne ćwiczenia i brać z tej listy ćwiczenia na kolejne miesiące. Na początek proponuję support hold, hollow body, supermana i stanie na rękach przy ścianie. Czekam na inne typy :) .


  • 0

#35
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

No właśnie, co z czerwcowym wyzwaniem? Mamy już 8 czerwca - czasu coraz mniej :(


  • 0

#36
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Panowie, myślę, że czerwcowych "Wyzwań" nie będzie. Administratorzy nie przejawiają w ostatnim czasie żadnego zainteresowania forum i organizacja takiego konkursu po prostu nie wypali:(


  • 0

#37
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

Szkoda, liczyłem, że wreszcie pojawi się coś w czym będę mógł się wykazać


  • 0

#38
King144000

King144000

    Włóczykij

  • Użytkownik
  • 36 postów

Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko temu ;-)

http://kalistenikapo...-mimo-wszystko/


  • 0

#39
roball

roball

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 36 postów

Mam nadzieję że nie macie nic przeciwko temu ;-)

http://kalistenikapo...-mimo-wszystko/

 

Jak dla mnie super !!! :)


  • 0
Pozdrawiam,

Roball

#40
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

Jest szansa że wreszcie wystąpię :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych