Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania - dyskusje techniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Jak zwykle brak konkretów, szczegółów. Weźcie w końcu przykład z forum Bar-barians tam wszystko jest dokładnie wyjaśnione i jedna osoba na bieżąco i bardzo dokładnie sprawdza formę i zazwyczaj jak jest koniec miesiąca to jest koniec wyzwania i wchodzi nowe.


Szczerze, to przestalem sie interesowac wyzwaniami, jak wspomnialem w innym poscie mozna by to rozwiazac w bardziej humanitarny sposob ale nawet nikt tego nie skomentowal, czy tak czy nie - a przeciez mamy tylu moderatorow.
Dzis wiem, ze podciagne sie 500 razy normalnie a i tak wygra gosc co podciagnie sie na 1 rece do polowy prawie 2 razy.. takze ja odpuszczam sobie na dobre..
A tymczasem.. ide na trening.
A no i wiem, ze skomentujecie to, ze to tylko zabawa, tylko ja widze powoli tutaj kolko wzajemnej adoracji niektorych uzytkownikow i na tym sie to zamyka, przepraszam jesli kogos uraze, ale tak to widze.


niestety z przykrością ale podpisuję się pod tymi wypowiedziami
  • 0

#2
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Ludziska mam prośbę abyśmy zamieszczali filmy bezpośrednio w postach a nie tylko linki. Dla tych co nie wiedzą jak to przy pisaniu postać w których chcecie wstawić film klikacie w edytorze ikonkę telewizorka (ostatnia z prawej) i wybieracie YouTube a następnie pomiędzy znaczniki wklejacie link z filmem.
  • 0

#3
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów
Część wszystkim w miesiącu Marzec.
Szczerze powiedziawszy to jest zawsze co oceniać , bo zawsze jest dużo kroków ze ,,Skazanego" i dla mnie np; jest zawsze wielki problem, bo nigdy nie wiem jakie filmy mam nagrywać , bo nigdy nie czytałem tej książki. Zgapiam zawsze od innych startujacych.
Pierwsze zadanie jest dla mnie jasne i wiem o co chodzi.
Drugie zadanie jest dla mnie nie jasne, a więc podajcie mi wszystkie zadania które mam wykonać, czyli wszystkie kroki z podciągania, bo siedzę w domu i zastanawiam się co ją mam nagrać.
  • 0

#4
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów

Powinno to być bardziej profesjonalnie przeprowadzone poza tym faktem jest że mamy wielu moderatorów a już kilka tematów przeczytałem w których praktycznie żaden z nich się nie wypowiedział Panowie tak być nie może.


Uwierz mi, że moderatorzy prowadzą na ten temat dyskusję między sobą również poza forum. Na pewno nie zostawimy tak wyzwań w momencie kiedy jest tak wiele niejasności z nimi związanych i problem zostanie rozwiązany :)
  • 0
Dołączona grafika

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panie i Panowie, ustaliłem z Bartkiem, że w tym miesiącu ja przejmę od niego organizację i sędziowanie "Wyzwań". Pierwszy post zawierający zasady już został uzupełniony. Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi co do wymagań technicznych jestem otwarty na Wasze propozycje.

Zdaję sobie sprawę, że ilość kroków możliwych do wykonania może stwarzać problemy przy sędziowaniu ale ich zawężenie spowoduje, że w tym konkursie weźmie udział mniej osób. Wierzę, że przy solidnym podejściu i Waszej pomocy uda nam się wyłonić zwycięzców. Osobiście dzięki "Wyzwaniom" dużo uczę się o technice ćwiczeń i dlatego bardzo chciałbym, by była możliwość wykonywania różnych ćwiczeń i komentowania na bieżąco szczegółów technicznych.

Gwarantuję solidne podejście do bieżącego prowadzenia tej rywalizacji. Komentarze co do zamieszczanych prób będę zamieszczał na bieżąco i Was proszę o to samo. Obiecuję również terminowe podsumowanie i uzasadnienie wyników. Jeśli okaże się, że nie zgadzacie się z moim werdyktem, proszę Was o napisanie tego i uzasadnienie. Na pewno takie głosy wezmę pod uwagę.

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi lub propozycje co zrobić, by "Wyzwania" były bardziej transparentne, bardzo Was proszę o komentarze.

Cin, cenię sobie Twój udział w "Wyzwaniach" i poziom jaki prezentujesz. Mam nadzieję, że zmienisz zdanie. Nie chcę, by to miejsce było "towarzystwem wzajemnej adoracji". Ciężko mi jednak odnieść się do tych zarzutów, bo są one mało konkretne:( Poza tym nie dotyczą konkursu prowadzonego przeze mnie. Natomiast obiecuję Ci rzetelne podejście w tym miesiącu.
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Gwynbleidd, tak, na jedną stronę wystarczy:)

CiN, chcę, żeby tak właśnie to wyglądało. Nie wiem, czy warto zakładać oddzielny wątek, czy ankietę. Natomiast zachęcam wszystkich do komentowania na bieżąco i zgłaszania swoich typów. Chcę, też żeby decyzja arbitra była uzasadniona i obiecuję Wam to. Jeśli z tym uzasadnieniem nie będziecie się zgadzać uzasadnijcie a wtedy na pewno wezmę to pod uwagę. Może nawet warto wprowadzić nagrodę publiczności. Nie chciałbym jednak, by wszystkie nagrody były przyznawane przez użytkowników, bo wtedy wygra najsympatyczniejszy lub najładniejszy użytkownik (w obu wypadkach Sonia;))

Ale jak w Sopocie jedna nagroda publiczności mogła by być. W ogóle jestem zdania, że warto dawać również wyróżnienia i jeśli zobaczę kogoś, kto pokaże nam zaciętą walkę a nie załapie się na podium, to uważam, że trzeba go też jakoś wyróżnić. W "Wyzwaniach" prowadzonych przeze mnie w listopadzie takie wyróżnienia dostały dwie osoby które pokazały zacięta walkę i poprawiły swoje życiowe rekordy:)
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Hanni, jak już pisałem w marcu "Wyzwania trwają do końca miesiąca i pierwszego nastąpi pierwsze podsumowanie. Będę chciał dać Wam dwa dni na ewentualne komentarze i dyskusję nad werdyktem. Następnie zrobię oficjalne podsumowanie.

Satetsu, nie chciałbym ustalać czy podciągamy się nachwytem, czy pochwytem. Według poważnych źródeł (encyklopedia Delaviera) jednym jest łatwiej podciągać się nachwytem, innym pochwytem, co wynika z ich budowy anatomicznej. Uważam, że takie ograniczenie spowodowałoby, że szanse nie były by równe:(

Soundchaser, uważam, że takie matematyczne podejście nie jest do końca sprawiedliwe. Kolejne kroki nie powodują matematycznego wzrostu skali trudności ćwiczenia:(
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Konik, w pierwszym poście masz ściągawkę ze "Skazanego" ze zdjęciami wszystkich kroków od 1 do 10. Znając Ciebie wszystkie będą dla Ciebie pestką:)

Tomson, moim zdaniem tylko jeden krok spowodował by, że "Wyzwania" stały by się nudne. Np. Konik mógłby się podciągać nachwytem przez 4 godziny;) Nie wiem jak Wy ale ja zawsze jestem ciekawy jaki poziom umiejętności zaprezentują poszczególni zawodnicy i z reguły zaskakują mnie na plus:)
  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Tomson, nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowego wątku o zmianach w "Wyzwaniach" i robić głosowania, bo właśnie rozmawiamy o tym w tym wątku i bierzemy wasze głosy pod uwagę. Razem z moderatorami dyskutujemy nad proponowanymi rozwiązaniami i od przyszłego miesiąca wystartują one w wersji okrojonej do ćwiczenia łatwiejszego i trudniejszego. Jedno będzie techniczne a drugie wytrzymałościowe, by dać szansę ludziom o różnym podejściu treningowym. Każde będzie poprzedzone filmem i dokładnie opisane. W tym miesiącu jest jednak na to za późno, więc chciałbym, żeby konkurs poszedł według dotychczasowych reguł.

Satetsu, zgadzam się z Tobą co do konieczności promowania poprawnej techniki. Jednak czasem użytkownik ćwiczy solidnie i osiąga imponujący wynik a popełnia błędy techniczne. Dotychczas można go było przesunąć do kategorii wytrzymałościowej. Teraz może się okazać, że trzeba będzie takiego zawodnika zdyskwalifikować. Na przykładzie ostatnich "Wyzwań" w kategorii elbow lever trzeba by tak zrobić ze wszystkimi startującymi oprócz Ciebie. Żaden z pozostałych uczestników nie trzymał prostego i napiętego tułowia:(
  • 0

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Pytanie: czy jesli bede probowac robic podciagania na 1 rece lub muscle upy zostane od razu zdyskwalifikowany za wierzganie nogami? Nie sadze, ze mamy mase uzytkownikow ktorzy sa w stanie robic to bez kipping'u, jesli tak to od razu odpuszcze i przechodze do latwiejszych wariantow.


Cin, muscle up, to jednak zupełnie inne ćwiczenie i nie będziemy go brali pod uwagę w tym konkursie:(

Co do pompki na jednej ręce, to jeszcze w tym miesiącu można będzie machnąć nogami w kategorii wytrzymałościowej. Od przyszłego miesiąca wejdą nowe zasady.
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Aquaknight, pomyślimy:-)

Cin, tak miałem na myśli podciąganie a nie pompki. Sorki, nie ja wrzucałem ten filmik, postaram się znaleźć coś odpowiedniejszego. Jeśli masz taki filmik pod ręką podrzuć proszę :-)
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dziki, jak już wcześniej pisałem jesteśmy w trakcie przygotowywania nowych "wyzwań" według Waszych pomysłów i będą one od następnego miesiąca. Apeluję więc do Was o nie zaśmiecanie wątku tym tematem, chyba, że macie jeszcze coś nowego do dodania.
  • 0

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Darek, też się zastanawiałem nad takim podziałem ale chce wierzyć, że jestem w stanie konkurować ze wszystkimi bez podziału na kategorie. Tobie też zawsze szło tak, że chyba nie ma potrzeby tworzenia dla Ciebie kategorii wiekowej. Najpierw plank z takim obciążeniem, ostatnio z tego co pamiętam chyba 105 przysiadów. Zawsze jestem pod wrażeniem:)

Konik, bardzo ładnie 20 technicznych podciągnięć. nie mam ŻADNYCH uwag. Broda była ponad drążkiem, nie było wierzgania, nie zadzierałeś głowy itp. Mam tylko jedną drobną uwagę. Wrzucając film napisz ilość powtórzeń i kategorię (techniczna czy wytrzymałościowa). Poleciały dwa repy:)
  • 0

#14
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
A czy będzie kiedys wyzwanie do dipsów?
  • 0

#15
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Proszę, zróbcie w najbliższych wyzwaniach na dipsy :D
  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
i co są już wyniki z poprzedniego miesiąca ?

też jestem za tym, jak miesiąc się kończy to kończą się wyzwania, i nie przedłużania ich, a następnie kolejne wyzwania są przenoszone w inny termin etc... wszystko chaotycznie z uregulowaniem terminów
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#17
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów
Moja propozycja jest taka, żeby wprowadzić jeden krok i jasno go opisać (taki krok, który większość jest w stanie zrobić). Przykładowo podciąganie nachwytem (szerokość barków). Jeżeli ktoś nie daje rady wykonać ćwiczenia to nawet gdyby wziął udział w wyzwaniach nie zająłby żadnego punktowanego miejsca. Ale żeby nie demotywować (słabszych) można by zrobić wyróżnienie dla kogoś kto nie dawał rady wykonać ćwiczenia, a mimo tego nagrał film z inną wersją (innym krokiem) i pokazał ducha walki. Osobę, która miałaby zostać wyróżniona mogliby wybierać zarejestrowani użytkownicy forum. W taki sposób nikt do nikogo nie miałby pretensji.

Uważam, że to dobre rozwiązanie. Zwiększy to rywalizacje i nie będzie żadnych niejasności.
:)
  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#18
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów

Tomson, moim zdaniem tylko jeden krok spowodował by, że "Wyzwania" stały by się nudne. Np. Konik mógłby się podciągać nachwytem przez 4 godziny;)


Po to są zmiany co miesiąc aby wyzwania nie były nudne. Sam widzisz jakie problemy są jeśli chodzi o ocenę. Wprowadzenie jednego kroku rozwiązałoby ten problem.

Dziwi mnie to, że mimo tego iż zdecydowana większość chce zmian, moderatorzy/admini dalej są za tym co jest teraz i nic się nie zmienia. :(

Może załóżmy wątek dotyczący wyzwań, każdy tam jasno określi w jednym wpisie swój pomysł na wyzwania (jak je organizować) i zrobimy głosowanie. Co Wy na to?
  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#19
Soundchaser

Soundchaser

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
A moja propozycja jest taka,że poprostu jest poziomów od 1 do 10 i każdy poziom dawałby mnożnik i wtedy ktoś kto robi 6 poziom miałby mnożone podciągnięcia x6 a ktoś kto robi 10 poziom podciągnięcia x10 i to by było sprawiedliwie jak dla mnie. Taka moja sugestia.
  • 0

#20
Satetsu

Satetsu

    BEASTMODE

  • Zasłużony

  • 67 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
Michał: Wydzielam z wątku marcowego dyskusje na tematy techniczne dotyczące wyzwań. Od tej pory proszę wszelkie uwagi zgłaszać w tym w wątku, a nie w wątku aktualnych wyzwań.

Jak zwykle brak konkretów, szczegółów. Weźcie w końcu przykład z forum Bar-barians tam wszystko jest dokładnie wyjaśnione i jedna osoba na bieżąco i bardzo dokładnie sprawdza formę i zazwyczaj jak jest koniec miesiąca to jest koniec wyzwania i wchodzi nowe.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych