Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Utrudnianie podciągania :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów
Moim problemem jest to, że podciąganie przestało sprawiać mi problemy, a nie chce ćwiczyć na wytrzymałość i robić po 20 powtórzeń.(na jednej ręce jeszcze nie dam rady się podciągnąć) Co proponujecie? Zastanawiam się nad podciąganiem się z ciężarem, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Słyszałem też o metodzie podciągania się na ręcznikach, ale nie mam pojęcia co zmienia taka forma tego ćwiczenia. Liczę na waszą pomoc i propozycje. Z góry dzięki ! ! ! :rolleyes:
  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#2
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Jeżeli masz opcję to zamiast zwykłego podciągania rób muscle upy. Jeżeli nie, to trenuj techniki takie jak side to side, head banger, podciąganie na jedną stronę (szeroki nachwyt i podciągasz się tylko do danej ręki). Możesz powiesić sobie ręcznik na drążku jedną ręka trzymać drążek a drugą ręcznik i podciągać się tylko do ręki która jest na drążku (przygotowanie do podciągania na jednej ręce). Kolejnym utrudnieniem może być podciąganie eksplozywne - np. podciągasz się na tyle szybko żeby wybić się od drążka np. żeby klasnąć, dotknąć nóg itd. Możesz podciągać się tak by dotknąć drążkiem klatki ew. nowy patent to dotknąć brzuchem.
Podciąganie z obciążeniem też ma swoje zalety, ale nie warto od razu wchodzić na głębokie wody (ostatnio z 30 kg zrobiłem 3 serie po 3 podciągnięcia :P). Zacznij np. od 5 kg i co jakiś czas zwiększaj obciążenie, gdy czujesz, że Ci mało.
Z mojej strony to na razie tyle, gdyby coś mi się jeszcze przypomniało to dam znać w kolejnym poście.
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#3
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Podciągaj się na 1 ręku skoroś taki chojrak =)
Ale zanim do tego dojdziesz możesz przecież przenosić ciężar na 1 rękę i akcentować pracę na niej.
Kurcze sposobów jest setka. Wystarczy inaczej ustawić ciało i od razu jest o wiele ciężej.

Z dodatkowym ciężarem też jest super więc możesz spróbować. A po co? Po prostu by mieć więcej siły. W moim przypadku podciąganie z ciężarem dało mi 100% większe efekty niż wszelkie inne zabawy z podciąganiem. Także polecam bardzo.

Jak chcesz zwiększyć siłę, to celuj w takie warianty by max robić ok 4 powtórzenia. Dwie, trzy takie krótkie serie i koniec treningu. Jak chcesz sobie coś tam dorzucić na inną część ciała to czemu nie. Ja osobiście bym nie katował już danej partii ciała dodatkowymi pompkami itp, bo to po prostu wyciągnie z ciebie siłę a i reakcja organizmu nie będzie tak mocna. Możesz też spróbować wariantu mieszanego czyli jedna seria dłuższa bez ciężaru, a potem 2 krótkie z obciążeniem.

Podciągania na ilość też nie odkładaj. Raz na jakiś czas też musisz to porobić by totalnie nie zatracić wytrzymałości mięśni.
  • 0

#4
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów
Wielkie dzięki za cenne rady lecą repy!
  • 0
Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili, pokaż że się mylili. Nie czekaj ani chwili dłużej.

#5
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
A na Skazanego patrzyłeś? Tam masz co raz trudniejsze wersje.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#6
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Dobrą metodą jest też zdejmowanie po kolei palców jednej dłoni z drążka, żeby z czasem coraz bardziej zbliżać się do podciągania na jednej ręce. W sumie stosowałem to przy zwisie na drążku, bo nie byłem w stanie nawet się utrzymać na jednej ręce, ale Pavel (TheF0rtress na YT) i Steven Low polecają tą metodę.
  • 0
Shut up and get moving.

#7
Tym3k

Tym3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 107 postów

Masz tutaj dobre sposoby na zwiększenie siły przy podciąganiu gdy zwykłe powtórzenia są już zbyt prostę.

p.s ten pas strażacki jest genialny :D
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Furios, opisał Ci temat dość dokładnie. Ja dodam tylko, byś spróbował podciągania z ekspanderem. Zwiększy opór i wzmocni fazę negatywną w sposób bezpieczny. Spróbuj też zwykłych podciągnięć ale fazę negatywną zrób jednorącz.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych