Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dieta tłuszczowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1337 odpowiedzi w tym temacie

#41
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
hotdog, na miłość Boską, ale to co ci podałem to jest książka, jej omówienie. "Good calories, bad calories" Gary Taubesa, który ma 25 lat doświadczenia w "badaniu nauki". Czyste fakty i przedstawienie tzw. "bad science", na podstawie którego od 30 lat dietetyka i medycyna idą w takim, a nie innym kierunku.

Zgodzić się nie mogę z jednym, w internecie prędzej sprawdzisz czy to co ci ktoś mówi jest prawdą, bo masz swój rozum i dostęp do wiedzy. W przypadku gdy ktoś podaje ci (wykłada) swoje poglądy i uważa, że tylko takie są słuszne i takich wymaga, w czasach przed internetem możliwość skonfrontowania tego z wiedzą innych była praktycznie zerowa.

Dla mnie lekarze mogą być autorytetami jeśli chodzi o operacje, o farmakologie i tego typu rzeczy. O odżywianiu nie mają większego pojęcia od przeciętnego człowieka i pod tym względem medycyna jest kilkadziesiąt lat do tyłu. Nigdy w życiu od lekarza nie usłyszałem, że coś może być spowodowane odżywianiem, a jeśli już np. mówią o otyłości to pokażą ci piramidę żywienia i tyle. Uznaje się, że takie choroby jak miażdżyca czy cukrzyca po prostu nie są do wyleczenia i już, podaje się leki do końca życia i hajs się zgadza.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#42
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

"Ta żywność zniszczyła biologicznie rodzaj ludzki. I to ona spowodowała tzw. grzech pierworodny, z wszystkimi z tego grzechu wynikającymi skutkami.

Trzeba kilku pokoleń optymalnie żywionych ludzi, by w pełni usunąć skutki tegoż „grzechu”."

Ten cytat mnie powalił i pokazał dokładnie że nie warto brać na poważnie tego człowieka.
A ty wraz z nim zachowujesz się jak Fidel Castro i chcesz mieć monopol na rację, przykro mi świat tak nie funkcjonuje. I im bardziej kogoś na siłę przekonujesz, tym bardziej tracisz szacunek.


Nikogo nie przekonuję, pytacie więc odpowiadam, tyle.
  • 0

#43
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów

Zgodzić się nie mogę z jednym, w internecie prędzej sprawdzisz czy to co ci ktoś mówi jest prawdą, bo masz swój rozum i dostęp do wiedzy.


No proszę Cię, żeby wyrokować w jakiś sprawach trzeba mieć w temacie doświadczenie, a nie "swój rozum". Masz dostęp do internetu więc nagle możesz wydawać autorytatywne opinie na każdy temat? Dieta, fizyka, astronautyka, chirurgia? Macie naprawdę dziwne pojęcie nauki.

Dla mnie lekarze mogą być autorytetami jeśli chodzi o operacje, o farmakologie i tego typu rzeczy. O odżywianiu nie mają większego pojęcia od przeciętnego człowieka i pod tym względem medycyna jest kilkadziesiąt lat do tyłu.


Tylko, że to nie lekarze powinni wypowiadać się o diecie a dietetycy. Teraz rozwija się medycyna żywienia, która uzupełnia lukę o której mówisz i zwraca uwagę, że właśnie jedzenie jest bardzo ważne przy wszelkich chorobach i że dobra dieta może cofnąć cukrzycę drugiego stopnia czy miażdżycę. Ale jej wnioski są bardzo dalekie od diety tłuszczowej.
  • 1
Dołączona grafika

#44
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
najlepsze witaminy są w owocach i warzywach? A doczytałeś do końca mój link? Rośliny mają inną przemianę materii, te witaminy są "inne" niż człowiek potrzebuje. Najlepsze witaminy sa w produktach gdzie skłąd chemiczny przypomina Nasze ciało, a więc w produktach pochodzenia zwierzęcego. I nie próbuj nawet podważyć tego bo to niemożliwe.
 

Masz dostęp do internetu więc nagle możesz wydawać autorytatywne opinie na każdy temat? Dieta, fizyka, astronautyka, chirurgia? Macie naprawdę dziwne pojęcie nauki.


Rozmawiamy o diecie tłuszczowej, a nie o fizyce, astronautyka, chirurgii. Nie powołuj się na inne dziedziny.
 


Dla mnie lekarze mogą być autorytetami jeśli chodzi o operacje, o farmakologie i tego typu rzeczy. O odżywianiu nie mają większego pojęcia od przeciętnego człowieka i pod tym względem medycyna jest kilkadziesiąt lat do tyłu.


Tylko, że to nie lekarze powinni wypowiadać się o diecie a dietetycy. Teraz rozwija się medycyna żywienia, która uzupełnia lukę o której mówisz i zwraca uwagę, że właśnie jedzenie jest bardzo ważne przy wszelkich chorobach i że dobra dieta może cofnąć cukrzycę drugiego stopnia czy miażdżycę. Ale jej wnioski są bardzo dalekie od diety tłuszczowej.


A słyszałeś by ktoś na diecie wysokowęglowodanowej wyleczył się z cukrzycy? Ja nie. A na diecie tłuszczowej ludzie zdrowieją do 3 miesięcy, jak nie szybciej.
Póki co, ludzie na diecie optymalnej leczą się z większości chorób w krótkim czasie.
  • 0

#45
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Dom, to ja muszę mieć po 9 latach wegetarianizmu, w tym 3 weganizmu poważne niedobory witamin... I nie napisałeś co z tymi wszystkimi wegetarianami/weganami, którzy są nimi od dziesiątek lat. Kiedy wszyscy zaczną chorować?

Rozmawiamy o diecie tłuszczowej, ale Waszą logikę można odnieść do każdej innej dziedziny i wtedy wychodzi, że jest absurdalna.

Jasne, że ludzie na dietach wysokowęglowodanowych leczą się z cukrzycy i chorób serca. Tą dietę rekomenduje się nawet oficjalnie w szpitalach w Stanach osobom, którzy kwalifikują się do wszczepiania baypassów. Lekarze pokazują im alternatywę w postaci diety i dzięki temu pacjenci mogą uniknąć operacji, po jakimś czasie odstawić leki, a ich choroba się cofa.
  • 0
Dołączona grafika

#46
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

najlepsze witaminy są w owocach i warzywach? A doczytałeś do końca mój link? Rośliny mają inną przemianę materii, te witaminy są "inne" niż człowiek potrzebuje. Najlepsze witaminy sa w produktach gdzie skłąd chemiczny przypomina Nasze ciało, a więc w produktach pochodzenia zwierzęcego. I nie próbuj nawet podważyć tego bo to niemożliwe.


Znajdz lepsze żródło witamny C niż owoce i warzywa to pewnie Nobla dostaniesz :) Witamina C z roślin jest tak samo dobra jak ta z pokarmu zwierzęcego, w którym jest jej poprostu mało.

Witaminy w organiżmie są najczęściej przekształcane w pochodne, które dopiero wtedy są aktywne i pełnią swoje rozliczne funkcje.

Świnia, krowa też róznią się pod wieloma względami od człowieka a jednak zachwalasz ten pokarm.

Rośliny od zwierząt różnią się tym że same sobie wytwarzają wszystko co potrzeba są więc samowystarczalne :)

Prezentujesz fanatyczne poglądy że tylko to co zwierzęce i zbliżone składem do człowieka jest dobre. To po co jadasz tłuszcz roślinny? Przecież jesteś zwierzęciem więc to głupota. I tak można by w nieskończoność podważać Twoje twierdzenia nie szukając nawet za bardzo po żródłach.


Mageusz jeśli uważasz że artykuł w internecie jest bardziej wartościowy niż książka uznanej grupy osób wprowadzona do nauczania akademickiego czy jakiegoś innego to Twoja sprawa ale jesteś w błędzie. Nie rozumiem dlaczego opieracie swoją wiedzę na jakieś dziwnych forach czy stronach i tak fanatycznie jej bronicie szastając argumentami, które tutaj już wiele osób podważyło.
  • 0

#47
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Ale świania i krowa mają mózgi, odnóża, serca, wątrobe i wiele innych czego roślina mieć nie ma. A czy z roślin może powstać serce? Na dzień dzisiejszy nie.
Tłuszczu roślinnego na diecie tłuszczowej się nie jada. Nie wiem skąd czerpiesz info, ale zmień źródło.

Uznana grupa przez kogo? Prze ludzi będącymi za wysokowęglowodanowymi dietami? Przez ludzi z przemysłów farmaceutycznych, którzy mają kasę za wciskanie kity, że to od tłuszczu zwierzecego się tyje?

Otwórz oczy. Nie wierz we wszystko tylko dlatego, że większość tak mówi.
  • 0

#48
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Ale świania i krowa mają mózgi, odnóża, serca, wątrobe i wiele innych czego roślina mieć nie ma. A czy z roślin może powstać serce? Na dzień dzisiejszy nie.
Tłuszczu roślinnego na diecie tłuszczowej się nie jada. Nie wiem skąd czerpiesz info, ale zmień źródło.

Uznana grupa przez kogo? Prze ludzi będącymi za wysokowęglowodanowymi dietami? Przez ludzi z przemysłów farmaceutycznych, którzy mają kasę za wciskanie kity, że to od tłuszczu zwierzecego się tyje?

Otwórz oczy. Nie wierz we wszystko tylko dlatego, że większość tak mówi.


Człowieku zastanów się co mówisz, skoro coś jest wprowadzone do nauczania akademickiego przyszłych lekarzy czy innych specjalności związanych z szeroko pojętym zdrowiem to nie jest byle jaka książka. Nie twierdzę że nie ma błędów czy uproszczeń ale na dzień dzisiejszy zawierają o wiele większą wiedzę merytoryczną niż podawane przez Ciebie strony.
I kto tu mówi o wysoko węglowodanowych dietach? Nie czytasz ze zrozumieniem i jak widzę to tylko masz model wysokotłuszczowy i wysokowęglowodanowy jakby nie istniały liczne modyfikacje...

Czyli rozumiem że tłuszcz przez Ciebie spożywany to głównie tłuszcz nasycony? jeśli tak to powodzenia w walce z miażdzycą za jakiś czas i innymi przykrymi dolegliwościami.
  • 0

#49
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Lekarze powinni dbać o to by ludzie byli zdrowi. Zabiegi chirurgiczne zostaw chirurgom. lekarz nie musi i nie wie duzo o odżywianiu.

Tak, głównym składnikiem diety tłuszczowej jest tłuszcz, ten twardy, nasycony wodorem, którzy jest najlepszym paliwem. Miażdżyca nie rozwija się poprzez jedzenie tłuszczów nasyconych, dziwne te książki jak sa takie bzdury.
  • 0

#50
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
nadal czekam na swoje choroby i spadki energii, tak jak wielu innych ludzi w których przeważają warzywa i owoce. Czekamy, czekamy z niecierpliwością, buahahahaha!
  • 0

#51
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
jakie spadki energii? dostarczasz dużo pożywienia więc nie ma mowy o spadku. z racji tego, że produkty roślinne sa gorsze, musisz ich spożywać więcej. na 2tys. kalorii bedziesz glodny, a ja na tluszczowej najedzony ;)
  • 0

#52
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Ja stosuje piramide rosyjską w swoim żywieniu. Duże śniadanie, średni obiad i malutka kolacja. Po 19:00 już nic nie jem. Żadnych 6 posiłków i innych bzdur. Nie jadam dużo, więc skąd bierze się ta energia bo na pewno nie z ilości kalorii. Po za tym raz w tygodniu głodóweczka która zwiększa mi poziom energii dwukrotnie. Codziennie jeden posiłek to sałatka z surowych warzyw. Dawno takiej mocy w swoim ciele nie czułem! Więc w dalszym ciągu czekam na choroby i spadki energii. Przy takiej witalności jaką teraz posiadam, nie boję się żadnej choroby!
  • 0

#53
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Czy ja Cię atakuję? Nie obniżaj poziomu Naszej dyskusji.
  • 0

#54
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Gdzie tam widzisz atak? Odpowiadam na Twój bezsensowny argument, więcej energii = więcej kalorii
  • 0

#55
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Dom - dalej czekam na Twoją odpowiedź na temat chorób wynikłych z diet wysokowęglowodanowych. Powtarzam, wegetarianizm znany jest od starożytności. Vegan Society działa od lat 40. ubiegłego wieku. Czy nie czas by te wszystkie osoby na dietach wege (z przewagą węgli) zaczęły chorować na cukrzycę, miażdżycę itd.?
  • 0
Dołączona grafika

#56
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Nie wiem jak to jest dokładnie u wegan wiec nie mogę na 100% odpowiedzieć na pytanie. Na pewno warto wspomnieć o tym, że weganie jedzą posiłki, mimo, że niskiej jakości(wedłóg biochemii), to zachowują proporcje takowej diety(jedzą tez odpowiednio więcej by zaspokoić "wołanie" organizmu). Czyli dużo węgli, mało tłuszczu, białka też nie może byc zbyt mało. Nawet Kwaśniewksi pisał o diecie wysokowęglowodanowej. Ustalił 0.4g tłuszczu, 3 czy 4 gramów węglowodanów i ileś tam białka, nie pamiętam. Głównie choroby powstają z Naszego odżywiania. Wiadomo, weganie żywią się lepiej niż ludzie na diecie tradycyjnej, a z doświadczenia znam się więcej na tradycyjnej niż wegan. Trzeba też patrzeć na Nasze wcześniejsze odzywianie, na odżywianie wcześniejszych pokoleń, genetyce itd.
Zachorować możesz, lecz nie musisz. Napisałem o tym wyżej. Ty możesz być zdrowy, ale np. pokolenie dalej już może być w gorszej sytuacji.

A ile wegan jest już na diecie 30+ lat? Bo nie mam żadnych infromacji, a Ty żywiąc sie w ten sposób powinienś miec jakieś info.
  • 0

#57
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Dom, Emil z pewnością dostarczy czy niezbędnych przykładów wegan na tej diecie 30 i więcej lat.
Czy ty możesz podać przykłady osób stosujących D.O. 30+lat ?
Podaj przykłady osób na diecie wysokotłuszczowej, które dorzyły sędziwego wieku i żyją nadal lub "zeszły" w sposób naturalny.
O powyższe pytam szczerze zainteresowany.
Co do dr Kwaśniewskiego to ciekawe opracowanie na jego temat:
http://www.dobradiet...kwasniewski.php
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#58
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Nigdy nie szukałem osób, którzy są na tym modelu zywienia ileś tam lat. Autor tej diety optymalnej żyje na niej 35+ lat. Słyszałem o osobach żyjących po 30 pare, ale nazwisk nie znam, Kwaśniewski zna te osoby bo sam o nich mówił.

Link czytałem w innym temacie. O żadnych skutkach negatywnych nie słyszałem w opiniach. Przynajmniej znają zasady tej diety :D Nie wiem dokładnie czy autorzy określili niedobory o tradycyjne modele żywienia, czy stosowali dietę i widzieli po sobie? Także tutaj możemy patrzeć na te zarzuty z dużym przemróżeniem oka.
Czytając dalej, można wyczytać, że miażdżyce powodują tłuszcze nasycone, co jest nieprawdą. W diecie tradycyjnej na pewno bo węglowodany się odkładają jako tkanka tłuszczowa, a to dzięki węglowodanom miażdżyca powstaje. Na diecie tłuszczowej nie ma co się odłożyć dlatego miażdżyca nie ma jak powstać. Ostatnie dwa akapity pierwsze słysze..
  • 0

#59
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Nigdy nie szukałem osób, którzy są na tym modelu zywienia ileś tam lat. Autor tej diety optymalnej żyje na niej 35+ lat. Słyszałem o osobach żyjących po 30 pare, ale nazwisk nie znam, Kwaśniewski zna te osoby bo sam o nich mówił.

Link czytałem w innym temacie. O żadnych skutkach negatywnych nie słyszałem w opiniach. Przynajmniej znają zasady tej diety :D Nie wiem dokładnie czy autorzy określili niedobory o tradycyjne modele żywienia, czy stosowali dietę i widzieli po sobie? Także tutaj możemy patrzeć na te zarzuty z dużym przemróżeniem oka.
Czytając dalej, można wyczytać, że miażdżyce powodują tłuszcze nasycone, co jest nieprawdą. W diecie tradycyjnej na pewno bo węglowodany się odkładają jako tkanka tłuszczowa, a to dzięki węglowodanom miażdżyca powstaje. Na diecie tłuszczowej nie ma co się odłożyć dlatego miażdżyca nie ma jak powstać. Ostatnie dwa akapity pierwsze słysze..


Kolego miażdzyca powstaje głównie na skutek zwiększonej ilości frakcji LDL cholesterolu we krwi co jest właśnie spowodowane nadmiernym spożyciem nasyconych tłuszczy( zaznaczam że nie spożyciem tylko nadmiernym spożyciem). Musi dojść do uszkodzenia śródbłonka naczyń krwionośnych i głównie ta frakcja cholesterolu się odkłada a póżniej to i jony wapnia maja swój udział i trochę innych rzeczy.

Poczytaj trochę zanim chcesz się wypowiadać na tematy medyczne bo nie masz o tym zielonego pojęcia.

Widzisz dostałeś link do takiego forum jak Twoje i już negujesz go... Otwórz się na świat bo ograniczasz się do nowej debaty i Kwaśniewskiego a to nie prowadzi do niczego dobrego :)
  • 0

#60
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Kolego miażdzyca powstaje głównie na skutek zwiększonej ilości frakcji LDL cholesterolu we krwi co jest właśnie spowodowane nadmiernym spożyciem nasyconych tłuszczy( zaznaczam że nie spożyciem tylko nadmiernym spożyciem). Musi dojść do uszkodzenia śródbłonka naczyń krwionośnych i głównie ta frakcja cholesterolu się odkłada a póżniej to i jony wapnia maja swój udział i trochę innych rzeczy.


hotdog, masz wiedzę na temat tego, co powoduje te uszkodzenia w naczyniach krwinośnych. Bo to, że w uszkodzonych naczyniach krwionośnych odkłada się cholesterol i inne substancje, wcale nieznaczy, że on jest przyczyną miażdzycy. Na moje to raczej coś co powoduje uszkodzenia jest powodem zmian miażdzycowych.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych