Jump to content

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Photo

Dieta tłuszczowa.


  • Please log in to reply
1337 replies to this topic

#21
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 posts

Niektórzy tutaj bronią warzyw. Nie wiecie, że warzywa tych witamin mają bardzo mało? I to tych potrzebnych dla warzyw, a nie dla człowieka(tak samo owoce).


Warzywa i owoce mają mało witamin? Kilka przykładów:
Jedno średniej wielkości kiwi - 117% zapotrzebowania na witaminę C
Jedna marchew - 241% witaminy A
Natka pietruszki - 133% witaminy C, 101% witaminy A, 1230% witaminy K
Banan - 22% witaminy B6
Brokuły - 176% witaminy K

Poza tym warzywa to nie tylko kwestia witamin ale i antyoksydantów.
  • 0
Dołączona grafika

#22
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1,022 posts
Nie porównuj ilości witamin do ogólnie przymjętego zapotrzebowania. Skąd wiesz jakie Masz zapotrzebowanie na witaminy przy spożywaniu dużej ilości węglowodanów?
W naturalnych produktach zwierzęcych są zawarte witaminy w odpowiednich ilościach. Nie ma mowy o nadmiarze, czy niedoborze, czym węglowodanowcy pochwalić się nie mogą ;)
 
http://dr-kwasniewsk...xt/news 595.doc
  • 0

#23
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1,921 posts
Sprawdzałeś na sobie odstawienie warzyw ?
Nigdy w życiu bym nie odradzał moim klientom spożywania warzyw, LOL.
  • 0

#24
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1,022 posts
Przeczytałeś linka? LOL. ;)
  • 0

#25
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1,921 posts
Tak i co? Publikacja jak każda inna, wpisz w Amazon "nutrition" i masz milion innych, LOL.
  • 0

#26
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1,022 posts
Skoro twierdzisz, że nauka jest w błędzie to udowodnij, bądź nie dyskutuj ;)
  • 0

#27
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1,921 posts
A Ty nie potrafisz zrozumieć że nie ma jednej słusznej prawdy? Jeśli by była to istniałaby jedna wielka książka i nic więcej w tym temacie. A mamy wegetarianizm, wganizm, witarizm, diety paleo, głodówki lecznicze.
Nauka w większości to mydlenie oczu, z korzyścią dla samych naukowców.
Co powiesz o sportowcach i ludziach żyjących np. na weganizmie? Będziesz uważał że są chorzy? Też Ci mogę zacząć cytować Fuhrmana lub Bragga ale jaki to ma sens? Ja sprawdzam rzeczy na sobie i mówie ze swojego doświadczenia a nie teoretyzowania, teoretykiem może być każdy. Nawet dres po szkole podstawowej.
  • 0

#28
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1,022 posts
I tutaj coś o diecie japońskiej: http://dr-kwasniewsk...xt/news 653.doc lepsza niż inne, ale gorsza od optymalnej.
  • 0

#29
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1,921 posts
"Ta żywność zniszczyła biologicznie rodzaj ludzki. I to ona spowodowała tzw. grzech pierworodny, z wszystkimi z tego grzechu wynikającymi skutkami.

Trzeba kilku pokoleń optymalnie żywionych ludzi, by w pełni usunąć skutki tegoż „grzechu”."

Ten cytat mnie powalił i pokazał dokładnie że nie warto brać na poważnie tego człowieka.
A ty wraz z nim zachowujesz się jak Fidel Castro i chcesz mieć monopol na rację, przykro mi świat tak nie funkcjonuje. I im bardziej kogoś na siłę przekonujesz, tym bardziej tracisz szacunek.
  • 0

#30
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 posts
Zapotrzebowanie na witaminy to oczywiście indywidualna sprawa, ale ogólne założenia są znane i wypracowane na przestrzeni dziesiątek lat badań. Zapotrzebowanie, które podałem odnosi się do dorosłego człowieka z dietą 2000 kalorii. To dobry punkt odniesienia. Napisałeś, że warzywa i owoce mają mało witamin. Podałem przykłady, że jest inaczej. Możesz sobie przeliczyć zapotrzebowanie na gramy itd. a i tak wyjdzie, że w przykładach przeze mnie podanych jest full witaminy C, K i A. No i jak pisałem to też kwestia antyoksydantów itp.

Przedawkowanie witamin i soli mineralnych na warzywach jest bardzo trudne. Nie czytałem o przypadku przedawkowania żelaza u osób na diecie roślinnej. To występuje u osób, które włączają do diety produkty odzwierzęce.

Nie wiem Dom o jakiej nauce mówisz, ale jak Twoim zdaniem lucluca ma coś udowadniać? Jest dietetykiem? Ty jesteś? Albo ja? Możemy tylko opierać się na własnym doświadczeniu i raportach, opiniach, stanowiskach organizacji medycznych/dietetycznych albo pojedynczych ludzi (jak Kwaśniewski).
  • 0
Dołączona grafika

#31
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1,022 posts

A Ty nie potrafisz zrozumieć że nie ma jednej słusznej prawdy? Jeśli by była to istniałaby jedna wielka książka i nic więcej w tym temacie. A mamy wegetarianizm, wganizm, witarizm, diety paleo, głodówki lecznicze.
Nauka w większości to mydlenie oczu, z korzyścią dla samych naukowców.
Co powiesz o sportowcach i ludziach żyjących np. na weganizmie? Będziesz uważał że są chorzy? Też Ci mogę zacząć cytować Fuhrmana lub Bragga ale jaki to ma sens? Ja sprawdzam rzeczy na sobie i mówie ze swojego doświadczenia a nie teoretyzowania, teoretykiem może być każdy. Nawet dres po szkole podstawowej.


Jest słuszna prawda. Spożywać produkty najlepsze dla naszego organizmu. A najlepsze nie są na pewno produkty tak od Nas różniące się jak warzywa, czy owoce. Do tego nawet nie potrzeba zbytnio się zagłębiać w naukę, trzeba trzeźwo myśleć!
  • 0

#32
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 posts

A najlepsze nie są na pewno produkty tak od Nas różniące się jak warzywa, czy owoce. Do tego nawet nie potrzeba zbytnio się zagłębiać w naukę, trzeba trzeźwo myśleć!


Trzeźwe myślenie podpowiada, że czas zawsze płynie tak samo, a fizyka kwantowa nie ma sensu. Trzeźwe myślenie, zdrowy rozsądek, chłopski rozum - nie na tym polega nauka.
  • 1
Dołączona grafika

#33
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1,921 posts
Odpowiesz na moje pytanie o sportowcach i ludziach którzy są weganami, mają masę energii i są pełni zdrowia mając w dupie Twojego guru Kwaśniewskiego i jego optymalną teorię na temat pierworodnego grzechu (jak to brzmi, sick!)? Czy oni także żyją w matriksie i mają klapki na oczach, podobnie jak wszyscy inni którzy jeszcze nie poznali Twojego mentora?
Czy dalej będziesz próbował zachowywać się jak Don Kichot ;]
  • 0

#34
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1,022 posts

Zapotrzebowanie na witaminy to oczywiście indywidualna sprawa, ale ogólne założenia są znane i wypracowane na przestrzeni dziesiątek lat badań. Zapotrzebowanie, które podałem odnosi się do dorosłego człowieka z dietą 2000 kalorii. To dobry punkt odniesienia. Napisałeś, że warzywa i owoce mają mało witamin. Podałem przykłady, że jest inaczej. Możesz sobie przeliczyć zapotrzebowanie na gramy itd. a i tak wyjdzie, że w przykładach przeze mnie podanych jest full witaminy C, K i A. No i jak pisałem to też kwestia antyoksydantów itp.

Przedawkowanie witamin i soli mineralnych na warzywach jest bardzo trudne. Nie czytałem o przypadku przedawkowania żelaza u osób na diecie roślinnej. To występuje u osób, które włączają do diety produkty odzwierzęce.

Nie wiem Dom o jakiej nauce mówisz, ale jak Twoim zdaniem lucluca ma coś udowadniać? Jest dietetykiem? Ty jesteś? Albo ja? Możemy tylko opierać się na własnym doświadczeniu i raportach, opiniach, stanowiskach organizacji medycznych/dietetycznych albo pojedynczych ludzi (jak Kwaśniewski).


Założenia wypracowane na przestrzeni dziesiątek lat? Przecież to pisanie palcem na wodzie. Przeczytaj linka dlaczego witaminy z warzyw i owoców nie są dla Nas najlepsze.
Widać, że to co podaje nie jest w ogóle czytane, a jak jest to nie zrozumiane nawet w małym procencie.
tak, przedawkowanie na warzyach jest trudne, bo jest tam za malo witamin odpwoiednich dla człowieka. Logiczne.

Jaka nauka? Postawowa! Nie jest dietetykiem więc też niech nie podważa podstawowwych praw. Ale dietytyk to nie jest słuszna uwaga bo oni nie robią badań jak np. biochemicy, którzy mają o wiele wiecej do powiedzenia niż dietetyk.
 


A najlepsze nie są na pewno produkty tak od Nas różniące się jak warzywa, czy owoce. Do tego nawet nie potrzeba zbytnio się zagłębiać w naukę, trzeba trzeźwo myśleć!


Trzeźwe myślenie podpowiada, że czas zawsze płynie tak samo, a fizyka kwantowa nie ma sensu. Trzeźwe myślenie, zdrowy rozsądek, chłopski rozum - nie na tym polega nauka.


Nauka nie, ale zrozumienie jej, owszem.
 

Odpowiesz na moje pytanie o sportowcach i ludziach którzy są weganami, mają masę energii i są pełni zdrowia mając w dupie Twojego guru Kwaśniewskiego i jego optymalną teorię na temat pierworodnego grzechu (jak to brzmi, sick!)? Czy oni także żyją w matriksie i mają klapki na oczach, podobnie jak wszyscy inni którzy jeszcze nie poznali Twojego mentora?
Czy dalej będziesz próbował zachowywać się jak Don Kichot ;]


hah, ostatnie zdaniem dobre :D

Jak spożywają dużo kalorii to mają dużo energii, czy się mylę? Zdrowie po 10 latach można mieć, ale po 40, 50, mniej, więcej już nie ;) Zalezy od organizmu kiedy wyjdzie na jaw działanie diety.
  • 0

#35
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1,921 posts
Mogę podważać pewne rzeczy, z prostego powodu z DOŚWIADCZENIA a nie z teoretyzowania.
  • 0

#36
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 posts
Dom, powodzenia jeśli chcesz zrozumieć fizykę kwantową trzeźwym myśleniem. Naprawdę uważasz, że organizacje dietetyczne i medyczne nie zdają sobie sprawy z biochemii ludzkiego organizmu i publikują swoje raporty i stanowiska olewając wszystkie inne zagadnienia?

Wegetarianizm znany jest od czasów starożytnych. Vegan Society powstało w latach 40. ubiegłego wieku. Nie sądzisz, że już najwyższa pora, żeby osoby na diecie wegańskiej/wegetariańskiej zaczynały cierpieć z powodu wysokiej podaży węgli w diecie?
  • 0
Dołączona grafika

#37
adrianb27

adrianb27

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 posts
Będziemy mieli po 70 lat (albo i nie będziemy mieli) to wtedy będziemy mówić jakie są efekty stosowania diety po 40, 50 latach. Teraz to sobie możemy poprzypuszczać i nic więcej
  • 0
Zapraszam do polubienia mojego funpage'u który ma na celu promowanie kalisteniki i SW:
http://www.facebook....Podlaski?ref=hl

#38
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 posts
Wiecie jaki jest problem w tej dyskusji? Wymagacie od nas odpowiedzi, ale nie czytacie tego czego dostarczamy. hotdog, z tego co zrozumiałem jesteś (przyszłym) lekarzem i oczekujesz książek, a nie artykułów (czasy sprzed internetu ftw!), ale jak dostałeś ode mnie linka do bardzo szerokiego omówienia, prawdopodobnie najważniejszej książki opartej na setkach badań i publikacji...przeczytałeś tylko adres strony.

Z fast foodami i słodyczami, może faktycznie zastosowałem lekki skrót myślowy. Chodziło mi o to, że to są idealne przykłady, w których tłuszcz jest pomieszany z węglowodanami (do tego przetworzonymi). Podobny efekt będzie miało łączenie tych składników w innych posiłkach, może jedynie nie aż tak szybki.

Co do warzyw, to moje stanowisko jest raczej mniej radykalne niż Doma. Mam zamiar je jeść ze względów smakowych, wizualnych czy po prostu dla urozmaicenia, wystarczy jedynie trzymać się granic :)

Co do wegan/wegetarian w zasadzie nie mam zdania. Na pewno odżywiają się lepiej od przeciętnego człowieka. Na pewno ja nie dałbym rady się tak odżywiać. W tym wypadku chyba lepiej koncentrować się na swoim talerzu, bo nie przejdziecie na dietę optymalną po prostu ze względów etycznych i ja to szanuję.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#39
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 posts

Wiecie jaki jest problem w tej dyskusji? Wymagacie od nas odpowiedzi, ale nie czytacie tego czego dostarczamy. hotdog, z tego co zrozumiałem jesteś (przyszłym) lekarzem i oczekujesz książek, a nie artykułów (czasy sprzed internetu ftw!), ale jak dostałeś ode mnie linka do bardzo szerokiego omówienia, prawdopodobnie najważniejszej książki opartej na setkach badań i publikacji...przeczytałeś tylko adres strony.

Z fast foodami i słodyczami, może faktycznie zastosowałem lekki skrót myślowy. Chodziło mi o to, że to są idealne przykłady, w których tłuszcz jest pomieszany z węglowodanami (do tego przetworzonymi). Podobny efekt będzie miało łączenie tych składników w innych posiłkach, może jedynie nie aż tak szybki.

Co do warzyw, to moje stanowisko jest raczej mniej radykalne niż Doma. Mam zamiar je jeść ze względów smakowych, wizualnych czy po prostu dla urozmaicenia, wystarczy jedynie trzymać się granic :)

Co do wegan/wegetarian w zasadzie nie mam zdania. Na pewno odżywiają się lepiej od przeciętnego człowieka. Na pewno ja nie dałbym rady się tak odżywiać. W tym wypadku chyba lepiej koncentrować się na swoim talerzu, bo nie przejdziecie na dietę optymalną po prostu ze względów etycznych i ja to szanuję.


Mageusz opieram swoją wiedzę na podręcznikach akademickich i tym co mi przekazują ludzie obyci w praktyce lekarskiej, którzy już sporo w życiu widzieli.
Zrozum że w internecie każdy może napisać wszystko i nie sprawdzisz tego czy jest w tym chociaż troche prawdy. Ja moge pisać o wspomnianej już fizyce kwantowej mimo tego że nie mam pojęcia ale pewnie jakbym to napisał fajnym językiem to znajde grono wielbicieli.

Dom sie w wielu kwestiach myli, przeciez większosć witamin musimy dostarczać z pokarmem i nie ma takiej możliwości aby organizm sam ją zaczął wytwarzać bez względu na wszystko. Wiele owoców i warzyw jest bardzo dobrym żródlem witamin i nie wiem jak można to negować.

Oczywiście zgadzam się że mieszanie kiepskiej jakości tłuszczu z przetworzonymi węglowodanami to nic zdrowego ale mieszanie czy spożywanie czegokolwiek złej jakości nie przyniesie nic dobrego organizmowi


Przeczytałem przyznam że pobieżnie ten artykuł i jestem w szoku. ,,Innym mitem jest twierdzenie, że stan ketozy jest stanem
zagrażającym zdrowiu, podczas gdy w rzeczywistości jest stanem
fizjologicznie naturalnym." Przecież każdy wie że kwasica ketonowa czyli nadmierne spalanie tłuszczy i powstawanie ciał ketonowych jest szkodliwa w dłuższej perspektywie i wywołuje wiele efektów niepożądanych, no ale każdy ma prawo wierzyć co chce. Jest wąska granica między fizjologiczną ketozą a patologiczną i takie pseudopublikacje nie zwracają na to uwagi i póżniej ludzie nie mają o tym pojęcia i myślą że mogą cały czas utrzymywać stan ketozy..
  • 0

#40
Borej

Borej

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 posts
  • LokalizacjaŁuków

Możemy tylko opierać się na własnym doświadczeniu i raportach, opiniach, stanowiskach organizacji medycznych/dietetycznych albo pojedynczych ludzi (jak Kwaśniewski).

W tym miejscu powinniśmy wszyscy zakończyć dyskusję - rep dla Ciebie. Niech każdy odżywia się według swoich upodobań byleby zdrowo bo o to w tym wszystkim chodzi. Pozdrawiam.
  • 0

http://motywacjablog.pl - Motywacja, inspiracja, sukces. Nie myśl o porażkach, tylko o tym co możesz osiągnąć! Wyznaczaj sobie cele i spełniaj marzenia!





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users