Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie się chwytem młotkowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Witam, chciałem się dowiedzieć dokładniej na jakie partie mięśniowe najbardziej wpływa to ćwiczenie. Wykonuje je niezwykle łatwo dlatego mnie to interesuje. Oczywiście szerokość chwytu na poziomie barków. :rolleyes:
  • 0

#2
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
Myślę że główne partie jakie ćwiczą to jak wiadomo szersze pleców wspomagane mięśniami bicepsa jak również aktonami mięśni barków.
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#3
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów

Myślę że główne partie jakie ćwiczą to jak wiadomo szersze pleców wspomagane mięśniami bicepsa jak również aktonami mięśni barków.


Ja cie rozumiem, te wszystkie partie co w innych typach podciągania, ale szukałem i nie mogę znaleźć. Czy te podciąganie jest bardziej podobne, do nad chwytu czy może pod chwytu.
  • 0

#4
Mateo

Mateo

    No excuses

  • Użytkownik
  • 125 postów
Zastanawia Cię czy działają bardziej mięśnie w ćwiczeniu podchwytem czy nachwytem, ale jakby na to spojrzeć to chwyt młotkowy jest jakby to pośrednio pomiędzy tymi dwoma ;) zależnie też jak szeroko chwycisz się "młotkiem" ;)

Moim zdaniem postaraj się "wyczuć" a sam będziesz wiedział ;)
  • 0
Uzależniony od ćwiczeń :D

#5
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
chwytów młotkowych są dwa rodzaje
1. stoisz nad drążkiem/poręczami, chwytasz drążek nad swoimi barkami chwytem młotkowym i podciągasz się, można i szerzej chwycić, im szerzej tym trudniej
2. stoisz nad drążkiem, chwytasz drążek bezpośrednio nad głową, że ręce dotykają się i podciągasz się

myślę, że pierwszy sposób jest trudniejszy, czy złapiesz na wąsko czy szeroko, drugi jest łatwiejszy

więc tak:
myślę, że te mięśnie pracują przy drugim opisie:
chwyt młotkowy:
* podstawowe mięśnie zaangażowane: m. równoległoboczny, m. czworoboczny, m. części tylne mięśnia naramiennego, m. obły większy
* dodatkowo w mniejszym stopniu: m. dwugłowy ramienia, m. ramienny

podchwyt na szerokość barków:
* podstawowe mięśnie zaangażowane: m. czworoboczny, m. równoległoboczny, m. piersiowe
* dodatkowo w mniejszym stopniu: m. ramienny, m. dwugłowy ramienia, m. obły większy, m najszerszy grzbietu

nachwyt szerzej niż rozstaw barków:
* podstawowe mięśnie zaangażowane: m. najszerszy grzbietu, m. obły większy, m. czworoboczny część wstępująca, m. równoległoboczny większy i mniejszy
właśnie przy ściąganiue łopatek w końcowej fazie angażują się następujące mięśnie: równoległoboczne, poprzeczne i wstępujące częśći mięśnia czworobocznego
* dodatkowo w mniejszym stopniu: m. ramienno-priomieniowy, m. ramienny, m, dwugłowy ramienia
Jeśli łokcie w tym ćwiczeniu będą prowadzone wzdłuż tułowia, to ćwiczenie angażuje głownie włókna zewnętrzne mięśnia najszerszego grzbietu i powoduje wzrost szerokości mięśni grzbietu, jeśli odwodzimy łokcie do tyłu i wypinamy klatkę piersiową przy podciąganiu się na wysokość brody, sprawi, że zaangażuje się głównie włókna górne i środkowe mięśnia najzerszego grzbietu, a także mięsień obły większy.

przypomnę, że podciąganie to wielostawowe ćwiczenie, które angażuje więcej mięśni i włókien, niż zostało wyżej napisane np:
m. mostkowo-obojczykowo-sutkowy, m. prostownik łokciowy nadgarstka, wyrostek łokciowy, czy m. podgrzebieniowy
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#6
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Wszystko mi wyjaśniłeś, wielkie dzięki za pomoc. Oczywiście rep.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych