Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siła statyczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
O ile się nie mylę to nie ma takiego tematu na forum który by fajnie zebrał ćwiczenia z siły statycznej.

Jako siłę statyczną mam na myśli wszystkie te ćwiczenia gdzie mięsięń jest w skurczu izometrycznym. Zależy mi abyście wrzucali tutaj ćwiczenia na taką siłę z dokładnym opisem techniki i adnotacją czy warto aby początkujący to robili.
Tak od siebie to mi na myśl w tej chwili przychodzi:

1. Zwis na drążku nachwyt lub podchwyt z zachowaniem prawidłowej techniki jak przy podciąganiu. Podczas zwisu kończyny górne mamy minimalnie ugięte w stawie łokciowym aby jak najwięcej obciążenia szło na mięśnie a nie na stawy. Takie ćwiczenie każdy może wykonać :)

Czekam na wasze propozycje.
  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Krzesełko (wall-sit?), plank.
  • 0

66668745.png


#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Jest ciekawa książka na temat izometrii i sporo ćwiczeń przedstawionych w niej i można wykonywać wszędzie ćwiczenia.
http://www.antykwari...i,51131-53.html

pokombinowałem i to jest mój pomysł:
np. zakładam obciążenie na nogi i siadam na krześle przed komputerem i wytrzymuję jak najdłużej :) można powiedzieć takie l-sit :)


  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jest masa takich ćwiczeń. Jak będę miał kiedyś wolną chwilę, to napiszę. :D
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Jest masa takich ćwiczeń. Jak będę miał kiedyś wolną chwilę, to napiszę. :D


choćby podstawowe: stanie na rękach, kruk, poziomka itp.


  • 0

#6
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Wspomniany wcześniej wall sit. Robię jedną seryjkę pod koniec treningu przysiadów. Działa głownie na mięśnie pośladkowe, dwójki oraz czwórki. Z początku jest ciężko, niektórzy mogą się utrzymywac kilkanaście sekund.
  • 0

#7
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Wszystko fajnie tylko chodziło mi żeby taką bazę zrobić z opisem techniki bo same nazwy to nic nie dają bo to samo ćwiczenie można na wiele technicznych sposobów wykonać i jedne z nich będą lepsze a inne gorsze a chodzi o maksymalizacje efektów.
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Proszę bardzo, skoro jednak wrzuciłeś temat, to zacznij od opisania techniki ćwiczeń z Twojego postu.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych