Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

WYZWANIA 10-2K12 "Żarty się skończyły"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
120 odpowiedzi w tym temacie

#1
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Cześć wszystkim!

Poruszony bardzo pozytywnym odbiorem pierwszej edycji WYZWAŃ i motywującą presją wywieraną przez zainteresowanych na organizatorów spieszę do Was z nowym wyzwaniem na padździernik. W związku z natłokiem obowiązków jest lekka obsuwa czasowa i wyzwanie jeszcze nie jest w wersji "do druku" ale wrzucam je abyście już zapoznali się z tematem który w między czasie dopracuje wizualnie (filmy demo).

Będzie jeden wątek na wszystko, tutaj wklejacie swoje filmy, tutaj komentujecie, pytacie itd..

Macie dwie szanse na umieszczenie zgłoszenia, pierwsze musi pojawić się do 18-go października, poprawkę można wstawić do końca m-ca. Tym razem liczę, że temat ruszy z kopyta i nie będziecie czekać na ostatni moment. Nie rodzielamy już kategori na man i woman, na koniec zrobimy poprostu osobny ranking także dziewczyny liczymy na Wasz udział także w tej edycji ;-)

A oto konkurencje na ten m-c

SPORT Level
Wyzwanie nr 1: Wykonaj max przysiadów w ciągu 5 minut


Technika wykonania
*Dowolna ilość serii w ciągu tych 5 minut
*Dowolna ilość przerw w ciągu tych 5 minut
*Uda muszą zejść minimum do pozycji równoległej do podłogi
*W górnej fazie należy wyprostować nogi (nie przeprostować a stanąć w pozycji wyprostowanej)
*Stopy rozstawione naturalnie, w całości dotykają podłogi nie unosimy pięt
*Będą liczone tylko pełne, poprawnie technicznie wykonane powtórzenia
#kamerę należy ustawić dokładnie z boku aby była widoczna cała sylwetka podczas przysiadu

SPORT Level
Wyzwanie nr 2: Wykonaj max podciągnieć na drążku w ciągu 5 minut


Technika wykonania
*Szeroki nachwyt
*Dowolna ilość serii w ciągu tych 5 minut
*Dowolna ilość przerw w ciągu tych 5 minut
*Broda musi dotknąć lub minąć drążek
*W dolnej fazie należy całkowicie rozprostować ramiona
*Zero szarpania nogami
*Będą liczone tylko pełne, poprawnie technicznie wykonane powtórzenia
#kamerę należy ustawić od przodu aby wyraźnie było widać dotknięcie lub minięcie drążka brodą

PROFI Level
Wyzwanie nr 1: Wykonaj max delfinków (burpees) w ciągu 5 minut


Technika wykonania
*Dowolna ilość serii w ciągu tych 5 minut
*Dowolna ilość przerw w ciągu tych 5 minut
*Skłon podparty
*Wyrzut nóg w tył do pozycji pompki (pompka nie jest wymagana ale jak ktoś chce może robić)
*Powrót nóg do pozycji podpartego skłonu
*Wyprostowanie tułowia
*Wyskok z klaśnięciem nad głową
*Będą liczone tylko pełne, poprawnie technicznie wykonane powtórzenia
#kamerę należy ustawic z boku aby było widać całą sylwetkę podczas ćwiczenia

PROFI Level
Wyzwanie nr 2: Wykonaj max podciągnieć na drążku w 5 kolejnych seriach


Technika wykonania
*Szeroki nachwyt
*Każda seria może trwać nie dłużej niż 1 minutę (przed upływem minuty musisz zejść z drążka)
*Można odpoczywać pomiędzy każdą serią ale nie dłużej niż 1 minutę (przed upływem minuty musisz być spowrotem na drążku)
*Zero szarpania nogami
*Będą liczone tylko pełne, poprawnie technicznie wykonane powtórzenia
#kamerę należy ustawić od przodu aby wyraźnie było widać dotknięcie lub minięcie drążka brodą

Film demo (chwilowo nie ma, muszę zrobić korektę bo nieprawidłowo pokazałem ćwiczenie -wyginałem ledźwie przy delfinkach)

Żarty się skończyły!
Powodzenia

  • 0

#2
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
"Żarty się skończyły" bardzo trafna nazwa!:) mimo to postaram się i w tym mc coś wrzucić:)
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#3
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
No ja myślę, że wystąpisz ;-)
Postaram się jutro umieścić wszystkie filmy demo ale jesli ktoś ma wątpliwości co do opisanej techniki a chce już nagrywac proszę pytać śmiało.
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Przysiady Soniu są w Twoim zasięgu, a jeśli nie potrafisz się podciągnąć, to podobnie jak z pompkami, zrób pół podciągnięcia. ;)
  • 0

#5
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Myślę, że delfinki też da radę
  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Przysiady Soniu są w Twoim zasięgu, a jeśli nie potrafisz się podciągnąć, to podobnie jak z pompkami, zrób pół podciągnięcia. ;)

albo podciągnięcia pod stołem czy innym meblem :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
tyraell

tyraell

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
jak to wyglądają te delfinki? Można wziąć udział w więcej niż jednej konkurencji?
  • 0
Jeżeli ktoś ci mówi, że się zmieniłeś to znaczy, że przestałeś żyć według jego oczekiwań...

#8
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

jak to wyglądają te delfinki? Można wziąć udział w więcej niż jednej konkurencji?


1. Delfinki to inaczej "burpees". Nie chce wklejać tutaj filmów innych tylko nasze więc jutro powinny być ale jak sobie na YT wpiszesz to ci pokaże. Zejście ze stania do pozycji pompki, powrót do stania, wyskok i klaśnięcie nad głową > to jedno powtórzenie.

2. Tak można startować w tylu w ilu chcesz ;-)


  • 0

#9
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
przysiady dam rade:), delfinki nie wiem:P, co do podciągnięć... to obawiam się, że jest to moja pięta Ahillesa.. ale to oczywiście nie oznacza, że nie spróbuje:) tj. podciągnięcia pod stołem. Ostatnio próbowałam i dalej nie podciągnę się nawet odrobinę.. z nimi jest gorzej niż z pompkami. . . :/
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


jak to wyglądają te delfinki? Można wziąć udział w więcej niż jednej konkurencji?


1. Delfinki to inaczej "burpees". Nie chce wklejać tutaj filmów innych tylko nasze więc jutro powinny być ale jak sobie na YT wpiszesz to ci pokaże. Zejście ze stania do pozycji pompki, powrót do stania, wyskok i klaśnięcie nad głową > to jedno powtórzenie.

a nie trzeba przy tym ćwiczeniu zrobić pompki [nie tylko do pozycji pompki], oraz chyba nie trzeba klasnąć nad głową
a może właśnie taka różnica między burpees a delfinkami


przysiady dam rade:), delfinki nie wiem:P, co do podciągnięć... to obawiam się, że jest to moja pięta Ahillesa.. ale to oczywiście nie oznacza, że nie spróbuje:) tj. podciągnięcia pod stołem. Ostatnio próbowałam i dalej nie podciągnę się nawet odrobinę.. z nimi jest gorzej niż z pompkami. . . :/

nie martw się, musisz po prostu wzmocnić mięśnie pomocnicze do podciągania, przedramiona też są ważne
możesz np chwycić drążek i zwisać kilka/naście sekund a może i minut
czy podciąganie się pod stołem


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Jak szeroko ręce w podciąganiu? wystarczy trochę szerzej niż rozstaw barków ?
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#12
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
A mogą być wąskie podciągnięcia? Chodzi dokładnie mi o bark, wiec w wąskim chwycie tak nie angażuję go bardzo. W moim przypadku
  • 0

#13
turok

turok

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
mam mały problem. Nie ma filmików z pierwszego wyzwania. A, że zakładałem konto na szybko to teraz nie pamiętam loginu ani hasła :P Olać hasło-można je odzyskać ale login to już ciężko z pamięci wygrzebać. Ma ktoś może jakimś cudem link do mojego filmiku?
  • 0
------------------------------------------------------------------------
"Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę."

#14
Tomson

Tomson

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 105 postów
Ja jestem zainteresowany :D
Zapewne coś wrzucę.
Fajnie że na tej stronce coś takiego jest organizowane. Jeszcze lepiej byłoby gdyby znalazł się sponsor. I chociaż za pierwsze miejsce byłaby mała nagroda. Myślę, że byłaby lepsza motywacja. :P
  • 0

#15
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Turok - wpisz w wyszukiwarce youtube: turok kalistenika i poziom, który wykonywałeś. Może tym sposobem się znajdzie.
  • 0

#16
turok

turok

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
zaznaczylem opcje "niepubliczny" czyli w wyszukiwarce go nie znajde :(

A tak w ogole to chciałem dzis wrzucić filmik z przysiadami. Jak nie odzyskam konta to przesle z innego.
  • 0
------------------------------------------------------------------------
"Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę."

#17
Ojciec.

Ojciec.

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 111 postów
Świetna robota z tymi wezwaniami. Od tego miesiąca wezmę udział.
Pozdrawiam wszystkich i do roboty.
  • 0

#18
lukix

lukix

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 77 postów
Jak Mariusz,to i ja się pobawię :)
  • 0

#19
turok

turok

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów


\ SPORT1 \ 128

Licze ze ludzie szybko powrzucaja filmiki. Wtedy jest mobilizacja do poprawy wyniku.
  • 0
------------------------------------------------------------------------
"Biegłem. Biegłem aż moje mięśnie zaczęły palić, a w moich żyłach począł płynąć kwas. A potem pobiegłem jeszcze trochę."

#20
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Świetnie chłopaki w końcu pokażecie na co was stać ;) Co już nie raz udowodniliście w sieci.
Pozdrawiam 
Gdzie wrzucamy filmiki?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych