Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

ćwiczenia na mięśnie nóg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
witajcie ;) zna ktoś może z was jakieś fajne ćwiczenia na mięśnie nóg?:D oprócz przysiadów oczywiście:D
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Tak, ale ćwiczeń jest wiele a nogi to duża grupa mięśniowa. Wszystko więc zależy od tego nad którą partią chcesz pracować. Dość wszechstronnym ćwiczeniem jest wykrok do przodu i klękanie na nogę zakroczną. Rozwija zarówno czworogłowy, jak i dwugłowy. Poza tym uczy równowagi, co może byc przydatne zarówno w innych dyscyplinach sportu, jak i w kali i oczywiście w życiu:)
  • 0

#3
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
chciałbym popracować ogulnie nad udami poniewarz sa one stosunkowo małe do reszty ciała i troche dziwnie to wygląda:d więc jakbyś znał jakies cwiczenia oprócz tego ktore napisałeś powyrzej to prosze o pomoc:d
  • 0

#4
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Wchodzenie/wbieganie po schodach, wyskoki w górę/w przód, chodzenie na kolanach (jeśli masz wystarczająco miękkie podłoże), żabki. Ćwiczeń jest multum ale najlepsze są chyba wariacje przysiadów.
Nie chce się czepiać ale oprócz nóg możesz popracować także nad ortografią, sam mam z tym problem ale przeglądarka podkreśla mi błędy ;)
  • 0
Dum spiro, spero!

#5
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
syzyfki na czwroki i zuraw na dwojki
  • 0

#6
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Polecam osobiscie 3 ćwiczenia
1. Nakroki z wyskokiem(robisz na krok po czym wykasujesz i zamieniasz nogi)
2. Przysiad na jednej nodze
3. Przysiad na jednej nodze tylko że noga nie idzie do przodu tylko kolanem dotykasz ziemi tak samo jak w bułgarksim.
  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
ok, to co wyżej, lecz ja napiszę zupełnie co innego :)
granie w piłkę nożną dużo daje, ja dzięki temu, wybudowałem potężna bazę mięśniową na nogi :) dzięki temu jestem do przodu

oraz to:
przy ścianie robisz siedzenie i wytrzymujesz kilka/naście sekund, kąt musi być 90C [dodatkowo możesz robić wyskoki po wytrzymaniu, bądź robić przysiady]
zobacz ćwiczenia dla sprinterów jak inne ćwiczenia zawiodą :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

chciałbym popracować ogulnie nad udami poniewarz sa one stosunkowo małe do reszty ciała i troche dziwnie to wygląda:d więc jakbyś znał jakies cwiczenia oprócz tego ktore napisałeś powyrzej to prosze o pomoc:d


Jeśli chodzi o zwiększenie obwodu a nie skoczność, sprawność sportową itp. to zgadzam się z tym co napisał BlackHeart, najlepsze będą jednak przysiady. Stymulują one w zasadzie wszystkie mięśnie ud. To duże grupy mięśniowe, więc efekty powinny przyjść stosunkowo szybko.
  • 0

#9
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Tak napisał Zahir, najlepiej sprawdzą się przysiady. Nie zapominaj też, że mięśnie nogi to nie tylko mięśnie uda ale również łydki, które zaniedbuje bardzo dużo trenujących ludzi. A nie ma nic gorszego niż udo rozrywające spodnie a łydka jak pięta bociana :)
  • 0

#10
workout

workout

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
dzięki wielkie za wszystkie rady na pewno się dostosuję i postaram się popracować nad ortografią:D
  • 0

#11
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Tutaj na filmiku mozesz zobaczyc kilka cwiczen na nogi :


  • 0

#12
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Polecam pistolety przy futrynie. Schodzisz do przysiadu na jednej nodze przytrzymując się rękami futryny. W ten sposób nauczyłem się pistoletów. A pistolety to jak dla mnie numer jeden jeśli chodzi o ćwiczenia na nogi. Zwłaszcza jak potem dołożysz do tego jakieś obciążenie. Mało ćwiczeń daje mi taką satysfakcję i palenie w mięśniach :)
  • 0
Dołączona grafika

#13
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Może nie czyste kali - jazda na rowerze (http://kalistenikapo...ek-Rower-a-nogi) i skakanka (choć to bardziej łydki).
Przychodzi mi do głowy jeszcze jedno ćwiczenie kiedyś już zapodawane na forum. Niestety nie mogę znaleźć filmu :( Wygląda to tak: klękasz na dwóch kolanach (łydka i udo tworzą kat 90 st.), stopy wkładasz pod coś ciężkiego i stabilnego i teraz nie zginając się w pasie, trzymając prosty tułów, pochylasz się do przodu aż dotkniesz nosem podłogi. I w górę.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#14
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Ćwiczenie na łydki - bieganie na palcach, wczoraj ustawiłem się ze znajomą na rogu mojej ulicy, żeby mi kasę oddała i wracając połowę drogi przeszedłem, aż mnie wzięła dzika chęć przebiegnięcia się na palcach (LOL :D ) , biegłem jakieś 50-100m, dzisiaj mam takie zakwasy w łydkach, że nie pytajcie :D

Wygląda to tak: klękasz na dwóch kolanach (łydka i udo tworzą kat 90 st.), stopy wkładasz pod coś ciężkiego i stabilnego i teraz nie zginając się w pasie, trzymając prosty tułów, pochylasz się do przodu aż dotkniesz nosem podłogi. I w górę.

To jest mocne ćwiczenie, daje mocno w mięśnie dwugłowe ud, znalazłem je kiedyś, szukając czegoś właśnie na dwugłowe ud. ;)

Aczkolwiek trzeba sobie wsadzić coś miękkiego pod kolana, bo to boli strasznie na twardej podłodze, a poza tym może przynieść jakieś niepożądane skutki pod takim naciskiem kolan na twardą powierzchnię.


  • 0

#15
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ćwiczenie na łydki - bieganie na palcach, wczoraj ustawiłem się ze znajomą na rogu mojej ulicy, żeby mi kasę oddała i wracając połowę drogi przeszedłem, aż mnie wzięła dzika chęć przebiegnięcia się na palcach (LOL :D ) , biegłem jakieś 50-100m, dzisiaj mam takie zakwasy w łydkach, że nie pytajcie :D

więc potrzeba ci treningu, jedno z lepszych ćwiczeń, jest bieganie po trawniku/boisko piłkarskie bez butów i skarpet, zaczynając od 10min + kilka przebieżek po 60m i 100m i ten czas będzie się zwiększało
na początku odczujemy prace łydek, ale z czasem przyzwyczaimy nogi i wzmocnimy przy okazji łydki
to co innego bieganie na boso a bieganie w butach, warto wypróbować :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#16
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
A jeśli ktoś ma możliwości to polecam bieganie na bosaka po piaszczystej plaży :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych